MALİYE BORÇ SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

MALİYE BORÇ SORGULAMA

Maliye borçlarının kontrolü kişilerin ceza gibi durumlarının başına gelmeden önlem almasını sağlar. Maliye borç sorgulaması internet üzerinden kolaylıkla halledilebilmektedir. Fakat maliye borcunu sorgulama işlemi Maliye Bakanlığı sayfasından gerçekleştirilememektedir. Bu sorgulama internet vergi dairesi uygulaması sayesinde yapılmaktadır. Ama Maliye Bakanlığı sitesinden direk olarak işlem gerçekleştirilmese de yönlendirme yoluyla yine sorgu sayfasına ulaşabilirsiniz. İşleminiz ülkemizde online olarak vergi ile ilgili işlemlerin gerçekleştirildiği gib.gov.tr resmi sitesi ve içerisinde bulunan bilgilendirme sistemleri ile gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet vergi dairesi kısmı içerisinde mükelleflere ait vergi borcu sorgulama işlemlerinin gerçekleştirilebildiği bölüm borç bilgilendirme servisidir. Sistem sayesinden maliye borç sorgulama işlemi ile birlikte gelir idaresi kontrolünde işlemekte olan vergi konuları ve bilgilendirme servisi tüm vatandaşlarımız için devlete karşı olan vergi yükümlülüklerini kontrolü bilgisi gibi pek çok hizmeti vermektedir. Yazımızın devamında maliye borcunu sorgulama işlemi hakkında yapmanız gerekenleri sizlerle paylaşacağız.

Maliye Borç Sorgulama İşlemi Nasıl yapılır?

Maliye borç sorgulama işlemini Maliye Bakanlığı sayfasından değil internet vergi dairesi uygulaması sayesinden kolaylıkla ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Maliye borcunu sorgulama işlemi ile vergi borcunuzu öğrenebilirsiniz. Bu kontrol işlemi ile var olan borcunuzdan dolayı herhangi bir gecikme zammı ve faizi yüklenmek zorunda kalmadan tedbirinizi alabilirsiniz. Borçlarınıza süresi aşmadan haberdar olduğunuz takdirde gereken itiraz ve ödeme işlemlerini vakit geçirmeden gerçekleştirme imkanınız olacaktır. Maliye borç sorgulama işlemi ile çok çabuk öğrenip, sorgulayıp ve kredi kartı vasıtasıyla ödeme yapma olanağı sağlamaktadır.

Maliye borcunu sorgulama işlemi için öncelikle yazımızın devamında sizlerle paylaşacağımız linke tıklayınız. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve nüfus cüzdanı seri numaranızı giriniz.

vergi dairesi1

Ardından annenizin, babanızın, eşinizin veya çocuğunuzun bu saydıklarımızdan herhangi birinin T.C. kimlik numarasını ya da annenizin kızlık soyadının ilk ve ikinci harfini giriniz.

vergi dairesi2

Sonra güvenlik doğrulamasını yapınız.

vergi dairesi3

Son olarak bilgilerinizi kontrol edip “Tamam” butonuna tıklayınız.

vergi dairesi4

Bu işlemler dahilinde maliye borç sorgulama işleminizi tamamlamış olursunuz. Eğer aklınıza takılan sorular varsa ekranın sağ üstünden bulunan “SIK SORULAN SORULAR” kısmından cevap bulabilirsiniz.

Maliye Borç Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.