MERSİN MESKİ SU FATURA SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

MERSİN MESKİ SU FATURA SORGULAMA

Ülkemizde belediyelerin vatandaşına sunduğu hizmetler bölge bölge değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi ise her belediyenin vatandaşına en iyi hizmeti sunmak istemesidir. Bu yüzden birçok belediye günümüzde olan pek çok gelişimi birebir takip etmekte ve bunları hayata geçirmektedir. Vatandaşın işlemlerini internet aracılığı ile yapabiliyor olması çalışmaların büyük oranda yapıldığının göstergesidir. Özellikle fatura sorgulama işlemlerini online olarak yapılıyor olması hem belediyenin hem de vatandaşın işini gözle görülür bir şekilde kolaylaştırmaktadır. Böylelikle bu işlemler için vatandaş belediye binalarına gitmek zorunda kalmıyor ve bunun sonucunda belediyelerde oluşan karmaşanın da önüne geçiliyor. Bu sebepten dolayı artık belediyeler daha farklı olaylara gerekli zamanı ayırabiliyor ve vatandaşın beklentilerini en üst seviyede karşılama fırsatı buluyorlar.

Mersin Belediyesi bu uygulamalardan faydalanan belediyelerden sadece birisidir. Belediyenin sitesinin aktif bir şekilde düzenliyor olması Mersin Belediyesi’nin sorgulama işlemlerine gerekli özeni gösterdiğini kanıtlamaktadır. Bizde bu yazımızda sizlere Mersin MESKİ su fatura sorgulama işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. Mersin MESKİ su fatura sorgulama işlemini yapabilmeniz için şifreye ihtiyacınız yoktur gerekli bilgilerin doğru bir şekilde verilmesi sorgulama işleminiz için yeterlidir. Yazımızın devamında sizlerle paylaşacağımız bilgiler doğrultusunda su faturası sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Mersin MESKİ Su Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Mersin MESKİ su fatura sorgulama işleminizi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi ’ne ait olan resmi internet sayfasından yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekranda ilk olarak sicil tipinizi belirlemeli ardından abone numaranızı, T.C. kimlik numaranızı gerekli yere doğru bir şekilde yazmalısınız. Daha sonra harf ve rakamlardan oluşan güvenlik kodunu belirtilen boşluğa aynı şekilde yazmalısınız.

Adsız

Ardından sorgulama işleminizi tamamlamak için ‘borç sorgula’ yazısının bulunduğu kutucuğun üzerine tıklanmalıdır.

Adsız

Vermiş olduğumuz bu bilgiler sırası ile takip edilerek gerçekleştirilen işlemlerden sonra Mersin MESKİ su fatura sorgulama işleminizi kolay bir şekilde yapmış oluyorsunuz. Sisteme girişinizi yaptıktan sonra faturanız ile ilgili detaylı bilgiler karşınıza çıkacaktır.

Mersin MESKİ Su Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.