MESKİ BORÇ SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

MESKİ BORÇ SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere MESKİ borç sorgulama işleminizi nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilgi vereceğiz. Verecek olduğumuz bilgiler ile birlikte borç sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Borç sorgulama işleminizi internet üzerinden kolaylıkla yapabilmektesiniz. Çağımızın şartlarını düşünecek olursak eğer, çoğu işimizi internet üzerinden kolaylıkla yapabilmekteyiz. MESKİ borç sorgulama işleminizi de diğer tüm işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirdiğiniz gibi yapabilmektesiniz. Borç sorgulama işlemine ek olarak, borç bilginizi öğrendikten sonra ödeme işleminizi de dilerseniz yine internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden yapacak olduğunuz ödeme işleminizi kredi kartınız ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

MESKİ yani açılımıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi demektir. Mersin ilinde yaşayan kişiler bu uygulamayı kullanabilmektedirler. Bu uygulama sayesinde bireylerin kurumlara giderek uzun kuyruklarda beklemelerinin sonucunda borç bilgilerine ulaşmalarına gerek kalmamıştır. Bu bizlere sunulmuş olan uygulama ile zamandan tasarruf sağlayarak borç bilginizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

MESKİ Borç Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

MESKİ borç sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Tıklama işleminizden sonra yazımızda görmüş olduğunuz ekran üzerinden sizden istenilen bilgileri giriniz. İlk olarak ‘Sicil Tipi’ kısmından karşınıza çıkan seçeneklerden kendinize uygun olanı seçiniz. Ardından ‘Abone No’ ve ‘TC Kimlik No’  bilgilerinizi doğru bir şekilde ekrandaki ilgili yerlere yazmanız gerekmektedir.

Adsız

Bilgi girişlerinizi tamamladıktan sonra ekranda görmüş olduğunuz güvenlik kodunu ilgili yere yazmanız gerekmektedir.

Adsız

Güvenlik kodu girişinizden sonra, MESKİ su borç sorgulama işleminiz için ‘Borç Sorgula’ butonuna basmanız gerekmektedir.

Adsız

Gerçekleştirmiş olduğunuz tüm bu işlemlerden sonra borç sorgulama işleminizi güvenle yapabilirsiniz.

MESKİ Borç Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.