ÖDENMEMİŞ TRAFİK CEZASI SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ÖDENMEMİŞ TRAFİK CEZASI SORGULAMA

Trafik ceza işlemleriniz artık internetten yapılabilir hale gelmiştir. İlgili kurumların düzenlemesi sonucunda vatandaşlarımıza sağladığı ödenmemiş trafik cezası sorgulama işlemi dışında güncel ya da geçmiş dönem cezalarınızın da kontrolünü bu sistem üzerinden yapabilirsiniz. Ödenmemiş trafik cezası sorgulama işlemi için artık herhangi bir kuruma gitme zorunluluğunuz tarih olmuştur. Zamanın değerli olduğu bir çağda artık tüm işlemler internet üzerine taşınır olmuştur ve bu sayede zaman kaybetmekten de kurtulmuş oluyoruz. Ödenmemiş trafik cezası sorgulama işlemi ise İnternet Vergi Dairesi sitesinde bulunan motorlu taşıtlar ve kredi kartı ile ödeme sayfasından işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ödenmemiş trafik cezası sorgulama işlemi hakkında yapmanız gerekenleri detaylı olarak sizlerle paylaşacağız.

Ödenmemiş Trafik Cezası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Ödenmemiş trafik cezası sorgulama işlemi internet üzerinden birkaç bilgi girişi ile şifreye ihtiyaç duymadan gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle yazımızın sonunda vereceğimiz bağlantıya tıklayınız. Ödenmemiş trafik cezası sorgulama işlemi için açılan sayfada plaka bilgilerinizi giriniz. Eğer özel plakanız varsa işaretleyiniz.

TRAFİK CEZA SORGU 1

Daha sonrasında T.C kimlik numaranız veya vergi kimlik numaranızı giriniz.

TRAFİK CEZA SORGU 2

Ardından tescil tarihini de doğru bir şekilde giriniz.

TRAFİK CEZA SORGU 3

Bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra “Tamam” butonuna tıklayınız.

TRAFİK CEZA SORGU 4

Ödenmemiş trafik cezası sorgulama işleminizi bu adımları uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz ve aynı zamanda Sorgulama işlemi sonrası trafikle ilgili bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz.

Ödenmemiş Trafik Cezası Sorgulama İşlemi  için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

EGM Ödenmemiş Trafik Cezası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesinden ödenmemiş trafik cezası sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Öncelikle işleminizi gerçekleştirebilmeniz için yazımızın sonunda vereceğimiz bağlantıya tıklayınız. Sonrasında ise adımları uygulayarak trafik cezası sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz. Bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfada “İsim”, “Soyisim” gibi genel bilgileri giriniz.

egm trafik ceza 1

Daha sonra T.C kimlik numaranızı ve doğum yılınızı giriniz.

egm trafik ceza 2

Son olarak “Doğrula” butonuna basınız.

egm trafik ceza 3

Tüm bu bilgileri doğru girdiğiniz taktirde trafik cezası sorgulama işlemini tamamlamış olacaksınız. Sorgulama işlemi sonrası trafik cezanızın varlığının kontrolünü de yapabilirsiniz.

EGM Ödenmemiş Trafik Cezası Sorgulama İşlemi için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.