Oğlak Burcu Özellikleri Sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Oğlak Burcu Özellikleri Sorgulama

Oğlak  Burcu , 22 Aralık ile 20 Ocak tarihleri arasındaki zaman diliminde doğmuş olan kimselerin bulunduğu burç çeşidine verilen addır. Oğlak burcunun gezegeni kısıtlamaların gezegeni olan Satürn ‘ dür. Oğlak burcunun elementi güvenilirliği de temsil eden toprak elementidir. Oğlak burcunun en uğurlu günü ise cumartesidir. Oğlak burcunun uğurlu sayısı 8’dir. Oğlak burcunun taşı ise merhamet taşı diye de bilinen genellikle kırmızımsı rengi ile tanınan Lal taşıdır. Oğlak burcunun renkleri elementi olduğu toprakla da özdeşleşen kurşuni  ve koyu kahverengidir. Oğlak burcunun çiçekleri arasında kara gül , kadife çiçeği ve kamelya bulunur. Oğlak burcunun kokuları ise hafif baharatımsı bir koku içeren Çin gülü diye de bilinen kamelya kokusu ve insanı ferahlatıp huzur veren çam kokusudur. Azimli, çalışkan, mücadeleci bir burç olan bu burcumuzun en büyük hedefi hayatta yükselmektir. Oğlak burcu araştırma hırsı olan bir burçtur. Neredeyse merak tek suçlarıdır denilebilir. Çalışmaya düşkünlerdir. Burçlar arasında bu kimliğiyle öne çıkmaktadır.

Oğlak Burcunun Genel Özellikleri

Oğlak burcu için azimli, sorumluluk sahibi, pratik, olgun , güvenilir, organize, çalışkan, planlı, dikkatli, verimli, mücadeleci, hırslı, bağlı, sadık, gelenekçi gibi özellikler sıralanabilir. Ama Oğlak burcunun en belirgin özelliği ise ciddiliktir. Ciddi olmalarının yanı sıra Oğlak burcu kimseleri güçlü bir iradeye sahiptirler. Sorumluluk almayı çok severler. Sorumluluk onları asla yıldırmaz , geri adım attırmaz. Ayrıca çok da güvenilirlerdir.  İnsanların  güvenme konusunda Oğlak burçlarına tamamen teslimiyetleri vardır. Güvenilir oldukları kadar dürüsttürler Oğlak burcu bireyleri. Sorumluluk almayı sevdikleri kadar görev alma duyguları da gelişmiştir. Bu burç insanları birine borçlu kalmayı  sevmezler. Oğlak burcu insanları diğer insanlardan geri kalmayı sevmezler , öne geçmek  isterler. Bu  da Oğlak burçlarının mücadeleci bir vasfa sahip olduklarının en büyük göstergesidir. Oğlak burcu insanları için disiplin ön plandadır. Daima planlı, programlı hareket  ederler. Her konuda çok dikkatli davranıp emin adımlarla hedeflerine ilerlerler. Hedefleri, idealleri , amaçları çok önemlidir , onlara ulaşmak için ellerinden geleni fazlasıyla yaparlar. Oğlak burçları , hayalleri ve istekleri konusunda gevşeklik göstermezler, taviz vermezler. Oğlak burcu insanları para konusunda dikkatli davransalar da aynı zamanda eli açık , cömert olabilirler. Oğlak burcu insanları çok bağlı , sıcak insanlardır. Eğer bir Oğlak insanı size güvendiyse sizi sevdiyse size hep bağlı kalacak ve sizi asla bırakmayacaktır. Ölene kadar sizin yanınızda olacaktır. Oğlak burcu insanının  arkadaşlık bağları kadar aile bağları da kuvvetlidir. Aile onlar için çok önemlidir. Oğlak burcu insanları tam bir sabır taşıdır , çok sabırlıdırlar. İstedikleri şeyi elde edene kadar sabrederler. Kararlıdırlar. Oğlak burcu insanı çok düzenlidir, dağınıktan hoşlanmazlar. Özenli , düzenli kimselerdir. Hiçbir  zorluk onları yıldırmaz , zorlukla karşılaştığında kaçmayıp mücadele eder, savaşırlar.

Oğlak Burcu Kadını

Oğlak burcu kadınlarının yüz hatlarının güzel olması en önemli fiziksel özelliklerinden bir tanesidir. Aynı zamanda Oğlak burcu kadınları çok güçlü ve kuvvetlidirler. Oğlak burcu kadınlarının saçları ise gürdür ve çok bakımlıdır. Oğlak burcu kadınları kilolu değillerdir. Genellikle ince yapıda olurlar. Oğlak burcu kadınları çok uzun boylu değillerdir ama bacakları uzun olduğu için manken olabilirler. Oğlak burcu kadınları oldukça sağlıklı olup sağlıklarına da son derece dikkat ederler. Oğlak burcu kadınlarının gözleri de ön plandadır. Oğlak burcu kadınları kıyafetlerine   giyimine de dikkat eder, kıyafet seçimlerini özenle yapar, zevklerine uygun olan kıyafetleri tercih ederler.

Oğlak burcu kadınları güçlü bir kişiliğe sahiptirler. Oğlak burcu kadınları hayatlarını uç noktada yaşamazlar, uç noktada maceralara atılmayı sevmezler. Oğlak burcu kadınları için aşk söz konusuysa gelip geçici olanlara heves etmezler, kalıcı aşklar ararlar. Hayattan  istedikleri tek şey gerçek aşktır.

Oğlak burcu kadınları için en güvenilir kimseler denilebilir. Son derece güvenilirlerdir. Aynı zamanda da istikrarlı , kararlıdırlar , aldıkları kararların arkasında durular. Ayrıca Oğlak burcu kadınları son derece özenli kimselerdir. Çok sabırlıdırlar. Düzenlidirler, her şeyin  düzenli olmasına dikkat ederler.  Aşırılıktan ve uç noktalardan hoşlanmazlar.

Herhangi bir konuda kesin kararlı olmaları olumsuz yönlerinden bir tanesidir. Çok da iyimser değillerdir.  Mantık aradıkları için iyimser olmayabilirler. Aynı zamanda Oğlak burcu kadınları cimrilerdir. Bakışları, duruşları sert olması insanlar üzerinde olumsuz izlenimler bırakabilir. İnsanlar onların katı yürekli olduğunu zannedebilir.

Oğlak Burcu Erkeği

Oğlak burcu erkekleri son derece yakışıklıdırlar. Aynı zamanda uzun boylu ve  oldukça güçlülerdir. Oğlak burcu erkekleri genellikle siyah saçlıdır. Yüz hatları da oldukça güzeldir.

Oğlak burcu erkekleri kendilerine çok güvenen kimselerdir. Sessiz ve ılımlı olmalarına karşın son derece güçlüdürler. Oğlak burcu erkeği içine kapalı durur, kendini güvende hissederse açılır ve açıldıkça artık onu tanıdım deseniz de kendilerinden bir parçalarını saklı tutarlar. Koruyucu , kollayıcı yapıları vardır. Her alanda başarılı olmak isterler.

Oğlak burcu erkekleri son derece güvenilirdirler. Planlı ve programlı hareket ederler. Disiplinli kimselerdir. Hırslı bir kişilikleri vardır.

Oğlak burcu erkeklerinin sert olmaları olumsuz özelliklerinden bir tanesidir. İnatçı kimselerdir. Gelenekçi yapıları vardır. İyimserlikten uzaktırlar.

Oğlak Burcu Erkeği İş Hayatı

Oğlak burcu erkeği tam anlamıyla işkoliktir. İşine aşık kimselerdir. Oğlak burcu erkeği için 1.  planda iş ve para 2. Planda ise aşk geldiğinden de anlayacağınız üzere onlar neredeyse işleri için var olmuşlardır.  İşlerine tam konsantre olup özen gösterirler. Çalışmayı ve sorumluluğu çok sevdikleri için yükselmeleri zaman almaz .Emin adımlarla iş hayatlarında zirveye tırmanırlar. Bulundukları mertebeyle yetinmez daima yüksekleri hedeflerler. İş hayatındaki zorluklar zaman zaman bunaltıcı olsa da bu onları yıldırmaz sadece daha güçlü yapar. Pes etmek onların  lügatlarında yoktur. Daima  hırslı ve koşar adım pozisyonunda ilerler. Önceliklerinin iş olması evlilik  hayatında bazı problemler ortaya koysa da bunlar aşılabilir. Hatta Oğlak burcu erkeği her alanda yönetici olmak için çabalar. Hangi alanda çalışırsa çalışsın hedefi son basamaktır. Soğukkanlı oldukları için krizleri atlatabilirler. Bazen tükendiklerini hissetseler bile toparlanmaları çok zaman almaz. Düştükleri yerden daha güçlü kalkarlar. Daima ileri onlar için paroladır diyebiliriz. Onlar için hayattaki mutluluk başarıdır.

Oğlak Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu

Oğlak ve Koç Burcu Uyumu

Oğlak burçları yapısı gereği  soğuk  görünebilirler.  Bunun nedeni ise Oğlak burcunun kendisini korumak istemesi ve kırılmaktan korkmasıdır. Üzülmemek için kabuklarına çekilirler. Kırılmalardan kendini korumak amacıyla bu tür set görevi gören tavırlar sergilerler. Aslında bu kabuklarına çekilip uzak durmaları ,gizemli tavırları Koç burcunun dikkatini çekip etkiler. Eğer Koç burcu gereken güveni ve mutluluğu Oğlak burcuna verirse Oğlak burcu da onun için her şeyi yapar.  Oğlak burcu karşısındakine güvendiği zaman gerisi rahatlıkla gelir.  Koç burcu da tıpkı Oğlak burcu gibi çalışkan olduğu için iş mevzusunda bir problemleri olmayacaktır. Her ikisi de iş hayatlarında yükselmek için tatlı bir rekabete gireceklerdir. Hayatlarında hep iş olmamalı birbirlerine de vakit ayırıp tatillerin tadını çıkarmalıdırlar.  Benzer karakterlere sahip oldukları için çok problemleri olmayacaktır. Oğlak burcu Koç burcuna aşık olursa dünyanın en sadık ve uysal burcu olabilir.

Oğlak ve Boğa Burcu Uyumu

Boğa burcu , Oğlak burcu için ideal bir eştir. Güvenilirdir ki bu Oğlak burçları için çok önemlidir ayrıca pratik ve azimlidirler. Ev ve aile  hem Oğlak burcu hem Boğa  burcu için çok mühimdir. Boğa burcu eşine sadıktır, evine ve  ailesine bağlı bir eştir. Oğlak burcu tarihle antikaya aşırı düşkündür Boğa burcu da bu konuda sizin yanınızda olacaktır. Bir Oğlak burcu Boğa burcunu seviyorsa gerçek aşkı bulmuş demektir. İkili çiftimizi çok renkli bir aşk hayatı beklemektir. Burçlar arasında  en uyumlu burç çiftlerindendir. Boğa burcu sevdiklerini sahiplenir, sorumluluklarını alır , onları korur. Böylece Oğlak burcunun kalbini fethetmiş olur.

Oğlak ve İkizler Burcu Uyumu

Oğlak ve İkizler burcu , burçlar içerisinde pek  uyumlu olmayan çiftlerimizdendir. Bir İkizler burcunun Oğlak burcundan fazla enerjisi ve heyecana ihtiyacı vardır. İkizler burcu için sürprizler yapmalı ve onu sürekli şaşırtmalısınız. O ne kadar mutlu olursa sizi de o kadar mutlu edecektir. Ayrıca İkizler burcu bitmek bilmeyen  hareketi ve heyecanıyla Oğlak burcunu gevşetip mutlu edecektir.

Oğlak ve Yengeç Burcu Uyumu

Bir Oğlak burcu ile Yengeç burcu zıt alanların fazla olması nedeniyle ya o zıtlıklarıyla birbirlerini tamamlayıp bir bütün olurlar ya da zıtlıkları nedeniyle hiç anlaşamazlar.  Yani ya birbirlerini çekerler ya da iterler. Yengeç burcu da Oğlak burcu gibi iş sahasında iyidir. Yengeç burçları ev  hayatında mükemmelliyet  sahibidir. İş hayatından yorulan size arzuladığınız ev ortamını size altın tepside sunacak tek kişidir. İş hayatıyla fazla ilgili olan Oğlak burcu Yengeç burcunu bunaltabilir.  Değerli zamanından ayırıp arada eşiyle de ilgilenmelidir.  Birbirlerine anlayışlı yaklaştıkları takdirde mutluluk onlar için uzak değildir.

Oğlak ve Aslan Burcu Uyumu

Oğlak ve Aslan burcu ilişkisi astroloji de uyumsuz gözükmektedir. Oğlak burcu toprak elementidir Aslan ise ateş. Yine de bu ilişki devam edebilir. Unutmayın her şey aslında sizin elinizde isterseniz her zorluğun üstesinden beraber gelebilirsiniz. Oğlak burcunun da Aslan burcunun da sosyal hayata ilgileri vardır.  Ayrıca Aslan burcu sizin kişiliğinizi ortaya çıkaracak kişidir. Aslan burcunun pratik olmaması , parayı fazla harcaması sizin hoşunuza gitmese de üstesinden gelip mutlu olabilirsiniz.

Oğlak ve Başak Burcu Uyumu

Oğlak ve Başak burcu çifti kelimenin tam anlamıyla kusursuz bir çifttir. Çok çalışmanız , işkolik olmanız onun için sorun olmayacaktır. O sizi anlayışla karşılayacak  bir eştir. Çünkü aslında o da işkoliktir. İkinizde toprak elementi olduğunuz için pek çok ortak yönünüz vardır. Amaçlarınız, hedefleriniz, hayalleriniz  örtüşür. Sizi en iyi anlayan  ve uyum sağlayan burçtur Başak burcu.

Oğlak ve Terazi Burcu  Uyumu

Aslında astrolojide Oğlak ve Terazi burçları uyumlu değildir. Ama ortak alanlarınız da vardır. Eğer aşkınız için mücadele ederseniz mutlu mesut bir ilişki sürdürebilirsinz.  Her iki burcun da sosyal hayatı vardır, enerjileri vardır. Terazi burcu neredeyse herkesi tanır, çok çevresi vardır. Sizi de onlarla tanıştırır bu da sizin iş hayatınızı olumlu etkiler. Terazi burcu zarif , adil, hoş, kibar, dürüst insanlardır. Onlardan çok çabuk etkilenebilirsiniz. Eğer Terazi burcu size güven verdiyse onunla çok mesut olabilirsiniz. Terazi burcu siz gibi pratik ve gerçekçi olmayabilir, çok kararsızdır. Bu  tür yönleri sizin hoşunuza gitmeyebilir. Terazi tam bir evlilik burcudur , eşini hep yanında isteyerek onunla vakit geçirmeyi sever. Siz Oğlaklar işinizden başınızı kaldırıp  eşinizle ilgilenirseniz çok mutlu mesut bir aile hayatı ufukta sizi beklemektedir.

Oğlak ve Akrep Burcu Uyumu

Oğlak burcunun pratikliği , kapalı kutu olması , gizemli tavırları Akrep burcunu etkileyebilir. Oğlak burcu da Akrep burcunun tutkulu olmasını sever. Akrep burçları da Oğlak burcu gibi  çalışkan, azimli ve kararlıdırlar. Akrep burcu da Oğlak burcu gibi dışa kapalı ve tedbirlidir. Akrep burcu tam bir sırdaştır ve bu yönü siz çok etkileyecektir. Akrep burcu sevdiği kişiye hayatı  boyunca bağlı kalacak bir burçtur.  Bu da sizin ona olan güveninizi arttırır. Akrep burcu ile Oğlak burcu  uyum sağlayabildikleri takdirde çok tutkulu bir aşk onları beklemektedir.

Oğlak ve Yay Uyumu

Oğlak ve Yay  burçları zıt gruptadırlar. Ama bu zıtlıklar  onları bir araya getirebilir.  Zıtlıklarla birbirlerini tamamlayıp bir bütün olabilirler. Oğlak  burcunun bir hedefinin olması  , kararlı olması Yay burcunu etkileyebilir. Oğlak ve Yay çok uyumlu olmasalar da birbirlerine karşı anlayışla yaklaştıkları takdirde mutluluğu yakalayabilirler .

Oğlak ve Oğlak Burcu Uyumu

Aynı burç oldukları için birbirleriyle uyum içerisindedirler. Birbirlerinin hareketlerini yadırgamazlar, anlayabilirler. Her iki taraf da güvenilirliğe önem verirler. Her ikisi de eşine sadıktır. Her ikisi de azimli, kararlı, hedefine odaklı, pratiktir. Tamamen birbirleriyle özdeşleşirler. Uyumlu oldukları için aralarında sorunlar, tartışmalar olmaz. Kusursuz bir çift örneğidirler.

Oğlak ve Kova Burcu Uyumu

Aslında her ne kadar Oğlak burcu Satürn , Kova burcu Uranüs tarafından yönetiliyor olsa da ,birbirlerine zıt olsalar da her ikisi de  gerçekçi ve idealist olan Oğlak ve Kova burcu birbirlerini tamamlayabilir. Oğlak burcu kendisi gibi karşısındakinin de dürüst olmasını ister. Ona güvenmek ister. Bu beklentilerinin karşılandığı takdirde aşka karşılık verecektir. Anlaşamadıkları alanlar olsa bile sevdikleri takdirde aşklarının peşinden giderek, anlayışlı davranarak mutluluğa yelken açabilirler.

Oğlak ve Balık Burcu Uyumu

Oğlak burcu ile Balık burcunun ilişkisi mükemmelliğe ulaşabilir. Oğlak burcu toprak elementi ,Balık ise su elementidir. Siz gerçeklere  dayanırsınız ve tamamen mantık insanısınızdır. Balık burcu ise öyle değildir. Onlar sezgilerine önem verirler. Ama onları keşfettiğinizde görünüşünden farklı olduklarını göreceksiniz. Balık burçları çok fedakardırlar. Başkalarıyla o kadar ilgilidirler ki kendi yeteneklerini henüz keşfetmiş değillerdir. Oğlak burcu bu noktada devreye girip , elinden tutup ona başarı merdivenlerini çıkartabilir. Oğlak burcu da Balık burcu sayesinde paraya değer verdiği kadar fedakar olabileceğini de keşfeder. Oğlak ve Balık  burcu da birbirlerini geliştirebilen , uyumlu, tutkulu son derece mesut olabilirler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.