ORDU OSKİ SU FATURA SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ORDU OSKİ SU FATURA SORGULAMA

Bu yazıda sizlere Ordu OSKİ su fatura sorgulama işlemi hakkında birtakım bilgiler vereceğiz. Su fatura sorgulama işlemini yapabilmek için Ordu Belediyesi Müdürlükleri’ne fatura bilgilerinizle birlikte gitmeniz ve su fatura sorgulama işleminizi bu yol ile gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Fakat bu sorgulama türü günlük işleri varsayacak olursak oldukça zahmetli ve zaman alıcı bir işlemdir. Bu sorgulama türü yerine sizlere çok daha kolay ve pratik bir sorgulama işlemini öneriyoruz.

Ordu OSKİ Su Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Teknoloji devrinde yaşamamız ve internet uygulamalarının yaygınlaşması ile birlikte hayatımız giderek kolaylaşmaya başladı. Artık her türlü işimizi internet aracılığı ile halledebilir hale geldik. Sorgulama işlemlerini de sanal ortam üzerinden yapabilme imkanına sahibiz. Ordu OSKİ su fatura sorgulama işlemini de internetten gerçekleştireceğiz.

Bu sorgulama için 2 tür sorgulama imkanı mevcuttur. Bunlardan ilki OSKİ üzerinden sorgulama diğeri ise E-Devlet sorgulama işlemidir. İlk olarak OSKİ sorgulama işleminden bahsedeceğiz.

Bu işlemi internet üzerinden yapabilmek için ilk olarak hemen alt kısımda verilecek linke tıklamanız gerekmektedir. Fakat bu sistem üyelik sistemiyle çalışmaktadır. Üyelik bilgileriniz bulunmakta ise TC kimlik numaranız ve şifre bilgilerinizle giriş yapabilir ve fatura sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Sistem üzerinde üyeliğiniz yok ise “Yeni Üyelik” butonuna tıklayarak ilk olarak üyelik işlemini gerçekleştirebilir ve hemen ardından yine aynı bilgilerle giriş yaparak Ordu OSKİ su fatura sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Untitled

Ordu OSKİ Su Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Diğer bir sorgulama işlemi olan E-Devlet üzerinden Ordu ili için su fatura sorgulama işlemini yapabilmek için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi PTT Müdürlüklerinden 2 TL karşılığında kimlik bilgilerinizle temin edebilirsiniz. Ardından alt kısımda verilecek linke tıklayarak E-Devlet sitesine yönlendirileceksiniz. Bu site üzerinde ilk olarak “Kimlik Bilgilerimi Doğrula” butonuna basınız. Hemen ardından karşılaşacağınız sorgulama sayfasının bir görseline hemen alt kısımda ulaşabilirsiniz.

Gerekli yerlere sırasıyla TC kimlik no ve E-Devlet şifresi bilgilerinizi girmeniz ve “Sisteme Giriş Yap” butonuna basmanız gerekmektedir. Böylece E-Devlet sistemi üzerinden OSKİ su fatura sorgulama işleminizi başarıyla gerçekleştirebileceksiniz.

E-Devlet Ordu OSKİ Su Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.