Plaka Sorgulama SMS | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Plaka Sorgulama SMS

Plaka araçlar için kimlik görevi görmektedir. Her aracın 1 adet plakası olabilir ve bu plaka üzerinde birtakım bilgiler kayıt edilir. Böylece herhangi bir kaza ya da tespit edilmesi gereken bir durumda aracın plaka bilgileri emniyet görevlilerince tespit edilip, aracın kime ait olduğu ve diğer bilgileri kolayca tespit edilebilir hale gelir.

Araçların plaka bilgileri kullanılarak birtakım bilgiler elde edilebilir. Bu bilgiler arasında aracın genel bilgileri yani modeli, araç detaylarını, sahip olduğu poliçeleri, poliçe numarasını, değişen parçalarının olup olmadığını, hasar geçmişlerini, mağdur bilgilerini, kaza tespit tutanaklarını, aracın değişen parçalarının ve kesilmiş cezalarının tutarlarını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu hizmetten faydalanabilmek için plaka sorgulama SMS işlemini yapmanız gerekmektedir. Plaka sorgulama SMS ile yapabilmek ve daha detaylı bilgiler için yazının devamını dikkatli bir şekilde okumanız gerekmektedir.

Plaka Sorgulama SMS İle Nasıl Yapılır?

Başlıktan da anlaşılacağı üzere plaka sorgulama SMS işlemi tamamen telefon ile yollayacağınız kısa mesajlar ile gerçekleştirilmektedir. Plaka sorgulama SMS işlemi ile aracın pek çok bilgisine kolayca ulaşabilirsiniz. Plaka sorgulama SMS işlemi özellikle 2. el araç alım satımı ile uğraşan kişiler için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Dolandırıcılık gibi durumları 0’a indiren bu uygulama ile kazıklanma şansınız ortadan kalkar. Aracın değişen parçalarını, kaza yapıp yapmadığını, çalıntı olup olmadığını, sigorta ve poliçe bilgilerini büyük bir kolaylıkla SMS sistemi ile öğrenme imkanına sahipsiniz.

Örnek olarak aracın hasar geçmişini sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız, aracın plakasını büyük harfler ile ve bitişik bir biçimde yazıp, 5664’e SMS olarak yollamanız durumunda, plaka sorgulama SMS işlemi doğrultusunda aracın uğradığı hasarları ve bu hasarlar karşısında oluşan ceza miktarları, cevap olarak telefonunuza gelecektir. Örnek olarak 34ABC001 verilebilir.

Ayrıca aracın değişen parçalarını görmek ve bu parçaların değişim ücretlerini görebilmek için “PARCA PLAKA (34ABC001)” giriniz ve yine aynı şekilde 5664 numarasına gönderiniz. Böylece aracın tarihlere göre değişen parçalarını işçilik ücretleri ile birlikte görebilirsiniz.

Bir diğer sorgulama işlemi ise şasi numarası sorgulamadır. Bu işlem için “HASAR S ŞASİ NO (Örnek olarak ABC987DEF12345)” giriniz ve yine aynı şekilde 5664’e yollayınız. Böylece şasi numarasına göre aracın yapmış olduğu kazalar ve görmüş olduğu cezaları görebileceksiniz.

2. el alacaksanız ve aracın detaylı bilgilerine ihtiyacınız var ise bu işlem tam size uygun olacaktır. “DETAY PLAKA (34ABC001)” yazıp, 5664’e göndererek, aracın markasını, modelini, son sahibini, son sahiplik süresini, kaskosunun olup olmadığını, kaskolu toplam süresini, kaskosuz toplam süresini, araç türü değişimini ve plaka değişim bilgilerini SMS yolu ile size gelen cevapla öğrenebilirsiniz. Aynı bilgileri şasi numarası ile sorgulamak için ise “DETAY S ŞASİ NO” yazıp yine 5664’e göndererek de elde edebilirsiniz.

Bir diğer sorgulama işlemi ise değişen parça bilgisi sorgulama işlemidir. Bu işlem için “PARCA PLAKA TARİH” bilgilerini yazıp, 5664’e gönderebilirsiniz. Bu işlemi de yine aynı şekilde şasi numarası ile de gerçekleştirme imkanına sahipsiniz. Bunun için “PARCA S ŞASİ NO TARİH” bilgilerini yazıp, 5664 numarasına kısa mesaj göndererek de elde edebilirsiniz.

Eğer aracın tutanak bilgisini sorgulama istiyorsanız, KTT yani kaza tespit tutanağı sorgulaması yapmanız gerekmektedir. Bu işlem için ise “KTT ARAÇ PLAKA” bilgisini yazıp, 5664 numarasına gönderiniz. Böylece geriye gelecek olan cevapta kaza tarihi, ihbar tarihi ve dosya işlem tarihi bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Bu ve bunun gibi pek çok sorgulama işlemini SMS ile yapmak için aşağıdaki linke tıklamanız gerekmektedir. Ayrıca Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone operatörleri için her bir SMS 5 TL olarak ücretlendirilecek ve faturanıza bu şekilde yansıtılacaktır.

Plaka Sorgulama SMS İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.