PLAKADAN ARAÇ SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

PLAKADAN ARAÇ SORGULAMA

Plakadan araç sorgulama işlemi günümüz teknolojisinde kullanımı oldukça yaygın olan E-Devlet sisteminden online olarak kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu sorgulama ile ceza sorgulama işlemleri, hasar kaydı, MTV araç vergi borcu durumu, trafik cezası sorgulama, araç km sorgulama gibi pek çok önemli bilgiye ulaşabilirsiniz. Sorgulama işlemi ile ulaşılan bu “Tramer kaydı” bilgisi önemlidir. Bu yazımızda tramer kaydının ne olduğu, plaka araç sorgulama işleminin nasıl yapıldığı sorularına cevap bulacak, işlemlerinizi pratik bir biçimde yapabileceksiniz.

Plakadan Araç Sorgulama İşlemi Nedir?

Ulaşım konusunda toplu taşıma araçlarında ciddi bir yetersizlik mevcuttur. İnsanlar her gün bir yerden başka bir yere gitmek zorunda olurken ulaşımlarını toplu taşımanın zorluklarından dolayı daha çok kendi araçlarıyla sağlamayı istemektedirler. Bu araçlar hayatımızı önemli ölçüde kolaylaştırıp hızlandırmaktadır, fakat araç sahibi olurken hiçbir sorunla karşılaşmayız demek yanlış olacaktır. Daha uygun oluşu nedeniyle ikinci el araç alımındaki artış dikkatli olunmadığı ve araştırma yapılmadığı zaman beraberinde bilinmeyen borç, ağır hasar gibi sorunlar getirebilmektedir. İkinci el araç satın alırken görebileceğiniz zararı en aza indirmek amacıyla plaka araç sorgulama işlemini yapmanızı öneririz.

Tramer kaydı ise bu noktada devreye girecektir. Tramer kaydı sorgulaması Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi tarafından gerçekleştirilen sorgulama işlemidir. Bu sistem tüm sigorta bilgilerinin toplandığı bir veri deposu olarak değerlendirilebilir. Her otomobilin bir tramer sigortası vardır. Plaka araç sorgulama ile tramer kayıt bilgilerine ulaşarak araç hasar sorgulama, mağdur bilgileri sorgulama, araç trafik poliçesi sorgulama, araç kasko poliçesi sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilir ve yeni araç sahibi olurken kafanızdaki soru işaretlerinden tamamen kurtulabilirsiniz. E-Devlet ile kolay, hızlı ve güvenilir biçimde plakadan araç sorgulaması yapmanızı ve ileride karşılaşacağınız sorunları yok ederek rahat bir şekilde aracınızı satın almanızı öneririz.

Plakadan Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet sisteminde plaka araç sorgulama yapabilmek için öncelikle sisteme giriş yapmalısınız. Sorgulama için yazının sonunda size verdiğimiz linke tıklayınız. Sisteme E-Devlet şifresi, mobil imza, elektronik imza, T.C. kimlik kartı veya banka bilgilerinden biri ile giriş yapınız.

Sisteme giriş yaptığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. Ardından Plaka Numarası yerine plaka yazıp aracı sorgulayabilirsiniz.

Tüm bu uygulamalardan sonra plakadan araç sorgulama işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Plakadan Araç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.