PLAKADAN ARAÇ SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

PLAKADAN ARAÇ SORGULAMA

Teknoloji geliştikçe hayatımız kolaylaşmaya devam ediyor. Yapacağımız işlemler artık bir tık ötemizde. Buna istinaden bu makalemizde plakadan araç sorgulamanın ne olduğu, nasıl ve hangi işlem basamaklarıyla yapıldığını anlatacağız.

Bilindiği üzere eskiden alınacak araçla bilgi almak için herhangi bir platform yoktu. Tanıdıklara sorulup araç o şekilde seçilir ve alınırdı. Artık tek tek dolaşıp kendinizi yormanıza gerek kalmadı. Plakadan araç sorgulama aracın hasar, değişen parça, kaza mağdur, poliçe, araç detay, hayat poliçe ve poliçe vade hatırlatma gibi bilgilere kolay bir şekilde ulaşmamızı sağlamıştır. Bu işlemi hem telefonunuzdan kısa mesaj yoluyla hem de internetten yürütebilmektesiniz. Tüm operatörlerde yapılan kısa mesaj projesi neticesinde hasar tespit, mağdur bilgileri, değişen araç parçaları gibi bilgiler “5664” e mesaj atılarak öğrenilebilinir. Bu hizmet ücretli olup ücretlendirme her sorgulama başına 5 TL ödenmektedir. Örneğin aracın plakasını yazıp 5664’e gönderdiğiniz takdirde aracın plakasında değişiklik olmuş olsa dahi hasar geçmişinin öğrenebilirsiniz.

Plakadan Araç Sorgulama İnternet Üzerinden Nasıl Yapılır?

Plakadan araç sorgulama internet aracılığıyla E-Devlet sitesi üzerinden yürütülmektedir. Bu hizmet E-Devlet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliği ile güvenli şekilde aktif halde bulunmaktadır. Sisteme daha önceden temin ettiğiniz şifre ile giriş yaparak araç sorgulama kısmına geçerek aracın plakasını arasında boşluk bırakmadan yazınız. Sistemde kayıtlı olan bilgilere bu şekilde ulaşabilirsiniz.

Araç sorgulama sayfasına yönlendirme butonunu kullanarak kısa yoldan ulaşabilirsiniz. Yönlendirildiğiniz sayfa aşağıdaki ekte görselimizde sunulan sayfadır. İşaretli yerden E-Devlet’e giriş yapabilir ve sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

3

Plakadan Araç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.