PLAKADAN HASAR SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

PLAKADAN HASAR SORGULAMA


Plakadan hasar sorgulama işleminizi Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi web sitesi üzerinden veya cep telefonlarından SMS sorgulama yöntemi ile dakikalar içerisinde öğrenebilirsiniz. Bu sorgulama işlemi ile aracınızın veya satın alacağınız aracın hasar durumunu, değişen parçalarını, sigorta ve kasko poliçelerini öğrenebilirsiniz. Aşağıda plaka hasar sorgulama işlemi hakkında bilgi vereceğiz. Vereceğimiz bilgileri adım adım takip ederek plakadan hasar sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Plakadan Hasar Sorgulama İşlemi Nedir?

Araç almak isteyenlerin en çok yaptıkları sorgulamalardan biri plakadan hasar sorgulama işlemidir. Araç alırken araca ait bütün bilgileri çok iyi bir biçimde bilmek gerekmektedir. Pek çok insan sıfır araç almak yerine daha ucuz olan ikinci el araçlara yönelerek daha az masraf yapmayı amaçlar. Ancak sıfır araçlarda hasar olmayacağı için ikinci el araç alımlarında araç bilgilerini sorgulamanızı özellikle tavsiye ederiz. Bilindiği üzere araçlar çok farklı sebeplerden ötürü kazalara maruz kalabilirler. Kaza geçirmiş bir araç ile benzer bir model orjinal araç fiyatları arasında uçurumlar olabilmektedir. Bu tür kaza durumlarında kasko şirketleri araçlar ile ilgili her bilgiyi sisteme işleyerek sigorta içeriğine göre aracın hasarını karşılamaktadır. Kasko sistemiyle araçlara ait bütün bilgiler sisteme yansıtıldığı için plakadan araç sorgulama işlemi yapıldığı zaman aracın daha önce bir kazaya karışıp karışmadığı, karıştıysa ne derece hasarlı olduğu ve araca bir daha kasko yapılıp yapılmayacağına dair bilgilerin hepsi öğrenilebilmektedir. Kaza sonrasında profesyonel bir şekilde yapılan araçlar dışarıdan görünmese de hasarlı kalabilmekte ve satışı gerçekleştirmek isteyen satıcı da maalesef hasardan alıcıya bahsetmemektedir. Bahsettiğimiz nedenlerden dolayı plakadan hasar sorgulamana işlemini gerçekleştirmenizi öneririz. Aşağıdaki başlıkta bu sorgulamanın nasıl yapıldığından bahsedeceğiz. Bu bilgileri dikkatlice okuyunuz.

Plakadan Hasar Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Plaka ile hasar sorgulama işlemi için öncelikle yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Karşınıza aşağıdaki sayfa çıkacaktır. Açılan sayfada sizin için en uygun olacak 3 farklı yöntemten birini seçerek plaka ve seçtiğiniz diğer bilginizi giriniz.

Devamında resimdeki karekterleri giriniz yazan bölümüne burada verilen güvenlik kodunu yazınız ve “Ara” butonuna tıklayınız.

OTOKONTROL5664 uygulamasını kullanmak isterseniz Turkcell, Türk Telekom, Vodafone hatlarından herhangi birine sahip iseniz plakanızı bitişik bir biçimde yazıp 5664’e yollayarak SMS ile sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulamaları gerçekleştirdiğinizde aracın tüm geçmiş ve güncel araç hasar kayıtlarını ayrıntılı biçimde görüntüleyebilirsiniz.

Plakadan Hasar Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.