PLAKADAN TRAFİK CEZASI SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

PLAKADAN TRAFİK CEZASI SORGULAMA

Günümüz teknoloji sayesinde artık internet üzerinden bir çok işlemlerimizi yapabiliyoruz. İnternet üzerinden yapabileceğimiz uygulama sayısı da bu orantı da gittikçe artmakta. Bu uygulamalardan birisi de plakadan trafik cezası sorgulamadır. Bu uygulama kullanıcıyı zaman kaybından kurtarmak, konforlu bir sorgulama ortamı sağlamak ve bu alanda çalışan personellerin üzerindeki iş yükünü hafifletmek amaçlı bir uygulamadır. Aracınızın üzerinde borç olup olmadığını artık kolaylıkla bu sistem sayesinde çok kısa sürede öğrenebilirsiniz. Ve bu yazımızda bu sistemin sizlere nasıl yardımcı olacağını açıklayacağız. Sadece yapmanız gereken bu yazıyı okumanız ve yazının sonunda sizlere vermiş olduğumuz bağlantı linkine tıklayarak işleminizi gerçekleştirmek olacak.

Plakadan Trafik Cezası Sorgulama İçin Ne Gereklidir?

Aracımıza ait borç olup olmadığını sorgulamak için öncelikle sürücünün yani mal sahibinin TC kimlik numarası veya vergi kimlik numarası, borcunu sorgulamak istediğimiz aracın plakası ve araç plaka tescil tarihinin bilinmesi gerekmektedir. Lakin burada aracın plaka tescil tarihinin en son tescil edildiği tarih bilinmesi gerekmektedir.

Plakadan Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Mevcut aracınızın veya yukarıda belirtilmiş bilgilere sahip olduğunuz herhangi bir aracın üzerinde ceza olup olmadığını merak ediyorsanız ilk olarak size yazının sonunda verilmiş olan linke tıklayınız. Tıkladığınız linkte karşınıza çıkacak sayfada ilk olarak hakkında bilgi almak istediğiniz aracın plakasını giriniz. Eğer aracınızın plakası özel bir plaka ise 2. basamakta bulunan “Özel Plaka **” seçeneğine plakanızı giriniz. 2. adımda ise TC kimlik numaranızı ya da vergi kimlik numaranızı giriniz.  Ve işleminizin son adımı olarak “Tescil Tarihi**” yazılı ilgili alana tescil tarihini girip alt kısımda yer alan “tamam” butonuna basınız.

461

 

 

Bu işlem sonucunda 4 seçenekli ceza başlığını alttaki gibi görmüş olacaksınız. Çerçeve içerisine aldığımız yere tıklayarak giriş yapmış olduğunuz plakadan trafik cezası sorgulama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Plakadan Trafik Cezası Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.