PTT APS SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

PTT APS SORGULAMA

Günlük hayatınızda acilen iletilmesi gereken postalarınız veya postalarımız olabiliyor. Bunun için birçok kargo şirketleri mevcuttur. Bu yazımızı bu kargo sistemlerinden biri olan APS sistemini nedir ve PTT APS sorgulama nasıl yapılır soruları hakkında bilgilendirmek amacıyla yazacağız.

APS Nedir?

Acele Posta Servisi(APS) PTT’ye ait bir posta hizmetidir. Bu sistem mevcut kargonuzun en hızlı şekilde teslim edilmesini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bu servis adıyla gönderilen eşyalar Acele Posta Gönderisi kısaca APG denilmektedir.

Hangi Postalar APG Değeri Taşır?

Yurtiçinde mektup veya kargo olarak gönderilebilen maksimum 30 kg ağırlığındaki tüm maddeler APG olarak gönderilebilir ve bu kargo veya mektupları APS sistemi ile gönderebilirsiniz.

APS Sistemi Gönderi Süresi Ne Kadardır?

Göndermiş olduğunuz mektup ve kargonun süresi ne kadardır sorgulama işlemini bu yazımızın devamında anlatacağız. Öncelikle yapmanız gereken bu yazının sonunda sizlere APS gönderi süresi sorgulama bağlantısına tıklamanız gerekmektedir. Tıkladığınız bağlantıda karşınıza PTT’nin resmi internet sitesine bağlanacaksınız ve karşınıza aşağıdaki görsele benzer bir sayfa ile karşılaşacaksınız ve aşağıda sizlere semboller gösterdiğimiz “Çıkış İli” ve “Varıl İli” seçeneklerini girerek ortalama kargonuzun ne kadar sürede ulaşacağı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

ptt

APS Gönderi Süresi Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ!

PTT APS Sorgulama nasıl yapılır?

Yazımızın devamında sizlere göndermiş olduğunuz mektup veya kargonun şuan nerede olduğunu nasıl takip edebileceğiniz hakkında bilgilendireceğiz. Öncelikle yapmanız gereken bu yazımızın sonunda bulunan PTT APS sorgulama için vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayınız. Ardından PTT’nin resmi internet sayfasına yönlendirileceksiniz ve karşınıza aşağıdaki görsel gibi bir sayfa açılacak. Açılan bu sayfada yapmanız gerekenler ise;

  • 1. adımda göndermiş olduğunuz mektup veya kargonun barkod numarası sembol ile gösterdiğimiz “Barkod Numarası” adlı kutucuğa girmeniz.
  • 2. adımda “Güvenlik Resmi” adlı kutucuğa mevcut güvenlik şifresini girmeniz gerekmektedir.
  • Son adımda ise “Sorgula” butonuna tıklayınız.

pttaps

PTT APS sorgulama sonunda mevcut mektup veya kargo ile göndermiş olduğunuz postanın şu an nerede olduğu hakkında bilgilere sahip olacaksınız.

PTT APS Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.