PTT BARKOD SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

PTT BARKOD SORGULAMA

Günümüzde PTT artık posta dağıtımını ve bunun yanında sunduğu diğer hizmetler ile birlikte bunlara ek olarak PTT kargo uygulaması ile de hizmetlerini devam ettirmektedir. Ülkemizde hizmet veren çoğu kargo şirketine nazaran uygun miktarda kargonun ulaşımını sağlayan bir sistemdir. Yine aynı şekilde PTT kargo özellikle işletmelere cazip çözüm yolları sunmak amaçlamış olup bu sebeple giderek artan bir talep ortaya çıktığı doğrudur.

Günümüzdeki gelişmeleri takip edip uygulayan PTT, PTT barkod sorgulama işlemi gibi sağladığı hizmetinde müşterilerini kargonun iletiminin tamamlanasıya kadar tüm aşamalarında online olarak bilgilendirmede bulunmaktadır. PTT barkod sorgulama işlemi sayesinde verilen bir kargonun online olarak anlık olarak kontrolü sağlanması mümkündür. PTT’nin resmi sitesi üzerinden kargo kısmındaki yapılan online işlemlerden kargoların takibi, ne zaman hangi işlemlerden geçtiği ayrıntılı bir şekilde gösterilmektedir. Bu işlem için barkod numarasının bilinmesi gerekmektedir. Bu işlemi hem gönderici hem de alıcı yaparak kargoyu sürekli takip altında tutabilmektedirler. Yazımızın devamında PTT barkod sorgulama işlemini nasıl yapacağınız konusunda detaylı bilgileri sizler ile paylaşacağız.

PTT Barkod Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

PTT’ye kargo verileceği zaman çıkarılan faturada kargoya ait özel bir barkod numarası bulunur. Kargoları sınıflandırarak karışmasını önlemek için her kargoya özel olarak verilen yani başka hiçbir kargoya ait olmayan bu barkod numarası, online sorgu için önemlidir. PTT barkod sorgulama işlemi için öncelikle yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sorgulama sayfasında barkod numarasını ve güvenlik kodunu ilgili kutucuklara girmeniz gerekir. Adımları tamamladıktan sonra “Sorgula” butonuna tıklayınız. PTT KARGOBu sunulan hizmet ücretsiz olup üyeliğinize ihtiyaç duyulmamaktadır.

PTT Barkod Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ !

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.