PTT TEBLİGAT SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

PTT TEBLİGAT SORGULAMA

Tebligat; genel anlamda hukuki işlemlerde ilgili kişinin konuyla alakalı bilgilendirilmek amacıyla tebligat eden makamın yetkisi ile yasal biçimde yazı ile yaptığı belgeleme işidir.

Ülkemizde tebligat işlemleri PTT üzerinden gerçekleştirilmektedir. Makamlarca tarafınıza gönderilecek bu belgeler tek tercih olarak PTT şubeleri sayesinde size ulaştırılmaktadır. Bu işlemleri PTT tebligat sorgulama olarak ister şubelere giderek isterseniz de internet üzerinden kolaylıkla takip edebilirsiniz. Sadece olan bir tebligat hakkında durum bilgisi değil, olmasından şüphelendiğiniz olası tebligatlarda da sorgulama işlemini gerçekleştirerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-Devlet PTT Tebligat Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet sisteminin birçok devlet kapısında olduğu gibi PTT Genel Müdürlüğü ile de işbirliği vardır ve sorgulama işlemleri bu çatı altından da yapılabilmektedir. Bu sistemi kullanabilmeniz için öncelikle barkod numarasını girmeniz gerekmektedir. Daha sonra sizden istenen güvenlik resmini girin. Eğer güvenlik resmini okuyamıyorsanız üzerinde tıklayarak değiştirebilirsiniz. Son olarak sorgula butonuna basınız ve işleminizi tamamlayınız.

1

E-Devlet PTT Tebligat Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Dilerseniz sorgulama işlemlerinizi PTT Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden de, siyah ok işareti ile göstermiş olduğumuz online işlemler menüsüne giderek gönderi takip seçeneğini yardımıyla sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tebligat içerikleri ve diğer bilgileri kırmızı kutu ile gösterdiğimiz posta seçeneğine gelerek siyah ok işareti ile göstermiş olduğumuz tebligat yazısına tıklayarak açıklama kısmına ulaşıp anlaşılır şekilde inceleyebilirsiniz.

PTT Tebligat Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.