SGK EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SGK EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

SGK emekli maaşı sorgulamayı nasıl yaparım? Bu yazımızda sizlere bunu cevaplamaya çalışacağız. Makalenin içeriğinde SSK emekli maaşı sorgulama, BAĞ-KUR emekli maaşı sorgulama ve Emekli Sandığı emekli maaşı sorgulama işlemlerinin nasıl uygulanacağı anlatılacaktır. Bu işlemleri daha önceki sistemde iki internet sitesinden yapabiliyorduk. Bunlardan birincisi şifresiz olarak gerçekleştirilen SGK resmi internet sitesi olup ikincisi kişiye ait şifreli olan E-Devlet’tir.

Fakat E-Devlet sisteminin aktifliği ve güvenilirliği kapsamında 1 Kasım 2014 tarihinden itibaren kullanılmaya başlanan E-Devlet sistemi bu anlamda hizmet veren tek sistemdir. SGK resmi internet sitesi üzerinden SGK emekli maaşı sorgulama işlemi artık mevcut değildir. Şifreli hizmet üzerinden sorgulamalarınızı gerçekleştirebilmek için öncelikle daha önceden PTT şubesinden adınıza ait olan şifrenizi almanız ve aktif hale getirmiş olmanız gerekmektedir.

SGK Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu kendi içerisinde de 3 ana kuruma ayrılmaktadır. Bu kurumlar SSK (4A), BAĞ-KUR (4B) ve Emekli Sandığı (4C) olarak adlandırılmaktadır. Bu 3 kuruluş adına ayrı ayrı SGK emekli maaşı sorgulama işlemini size anlatacağız.

SSK (4A) Emekli Maaşı Sorgulama

SGK emekli maaşı sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek adına yazımızın sonundaki bağlantı adresine tıklayınız. Bağlantı gerçekleştirdiğiniz sayfa E-Devlet kimlik doğrulama sayfasıdır. Resimde gösterildiği gibi kimlik doğrulama butonuna tıklayınız.

ssk

Kimlik doğrulama butonunu tıkladığınız zaman aşağıda gösterilen resimde olduğu gibi TC kimlik numaranızı ve daha önce PTT şubesinden temin ettiğiniz E-Devlet şifrenizi kullanarak sorgulama sayfasına erişim sağlamış olursunuz. Adınıza ait SSK emekli maaşınızı öğrenmiş bulunuyorsunuz.

giriş

SSK (4A) Emekli Maaşı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Emekli Maaşı Sorgulama

SGK emekli maaşı sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek adına yazımızın sonundaki bağlantı adresine tıklayınız. Bağlantı gerçekleştirdiğiniz sayfa E-Devlet kimlik doğrulama sayfasıdır. Resimde gösterildiği gibi kimlik doğrulama butonunu tıklayınız.

4b

Kimlik doğrulama butonunu tıkladığınız zaman aşağıda gösterilen resimde olduğu gibi TC kimlik numaranızı ve daha önce PTT şubesinden temin ettiğiniz E-Devlet şifrenizi kullanarak sorgulama sayfasına erişim sağlamış olursunuz. Adınıza ait BAĞ-KUR emekli maaşınızı öğrenmiş bulunuyorsunuz.

giriş

BAĞ-KUR (4B) Emekli Maaşı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı (4C) Emekli Maaşı Sorgulama

SGK emekli maaşı sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek adına yazımızın sonundaki bağlantı adresine tıklayınız. Bağlantı gerçekleştirdiğiniz sayfa E-Devlet kimlik doğrulama sayfasıdır. Resimde gösterildiği gibi kimlik doğrulama butonunu tıklayınız.

4c

Kimlik doğrulama butonunu tıkladığınız zaman aşağıda gösterilen resimde olduğu gibi TC kimlik numaranızı ve daha önce PTT şubesinden temin ettiğiniz E-Devlet şifrenizi kullanarak sorgulama sayfasına erişim sağlamış olursunuz. Adınıza ait Emekli Sandığı emekli maaşınızı öğrenmiş bulunuyorsunuz.

giriş

Emekli Sandığı (4C) Emekli Maaşı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.