SGK GÜN SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SGK GÜN SORGULAMA

SGK gün sorgulama işleminiz sayesinde primlerinizin ödenip ödenmediğini öğrenebilir, ne kadar miktarda prim ödendiğini görebilir, emekli olduğunuz zaman ne kadar maaş alacağınızı, ne zaman, kaç yaşında emekli olacağınızı sorgulatabilirsiniz. SGK gün sorgulama işleminiz ile SGK’nın çatısı altında toplanan SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarının gün sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz.

SGK günü sorgulama işleminizi her üç kurum içinde tek bir sistem üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifreniz ile SGK günü sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Şifresiz olarak yapılan gün sorgulama işlemi sistem kapatıldığından dolayı artık uygulamadan kalkmıştır. İşleminizi E-Devlet sistemi üzerinden yapmak için ihtiyacınız olan E-Devlet şifresi olacaktır. E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek şifrenizi 2 lira gibi cüzi bir ücret karşılığında bir zarf içerisinde alabilirsiniz.

SGK gün sorgulama işlemi gibi SGK’ya bağlı olan kurumlar ile ilgili pek çok sorgulama işlemi yine Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi sitesi üzerinden E-SGM sistemi ile şifresiz olarak gerçekleştirilmekteydi. Fakat kısa bir süre önce E-SGM sisteminin kapatılması ile birlikte artık sorgulama işlemlerinizi birçok kurum için sorgulama yapabileceğiniz E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak gerçekleştirebilirsiniz. Emeklilik için gerekli şartlardan primlerinizin ödenip ödenmediği, çalıştığınız gün sayısı ya da ne zaman emekli olacağınız gibi pek çok bilgiye bu sorgulama işlemi ile erişebilirsiniz. Her SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumları için de aynı sistem üzerinden sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında SGK gün sorgulama işleminiz hangi adımlarla ve nereden gerçekleştireceğiniz konusundaki detaylı bilgilere yazımızın devamından erişebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle SGK Gün Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet şifresi ile SGK günü sorgulama işleminiz için öncelikli olarak yazının sonunda yer alan bağlantı adresleri arasından kendi kurumunuzun bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sekmede işleminiz için ilk olarak “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

6

 

Kimliğinizi doğrulamak için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

e-devlet

SGK gün sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

E-Devlet Şifresi ile SSK (4A) Gün Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi ile BAĞ-KUR (4B) Gün Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi ile Emekli Sandığı (4C) Gün Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.