SGK Online Ödeme | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SGK Online Ödeme

Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşlara sigorta güvenceleri ile ilgili bir çok hizmet sunmaktadır. Bu hizmetler vatandaşlara sigorta ile ilgili tüm sorularını cevaplamakta yardımcı olmuştur. Aynı zamanda SGK online ödeme işlemini gerçekleştirmek için Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet vermektedir. SGK online ödeme sistemi internet üzerinden yapılan bir işlem olup, SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kapsamında çalışan bütün vatandaşları ilgilendirmektedir.

SGK Online Ödemesi Yapmak İçin Neler Gereklidir?

SGK online ödeme işlemi için e-Devlet şifresine sahip olmanız gerekir. E-Devlet şifresine sahip olmak için yakın merkez PTT şubesine giderek T.C. kimlik numaranızı görevliye ibraz ediniz. E-Devlet şifresi açtırmak için sizden işlem ücreti istenecek. Bu ücret 2 TL değerindedir ve işlemi ödeyiniz. Eğer ikinci kez ya da birden çok defa e-Devlet şifresi açtıracak iseniz veya şifrenizi yenileyecek iseniz bu zaman sizden 4TL işlem ücreti istenecek. Ücret ödendikten hemen sonra şifrenizi alabilirsiniz. Şifreniz size kapalı bir zarf içinde verilecek. Şifrenizin kapalı zarf içinde verilmesi şifrenizin başka birinin eline geçmemesi için planlanmıştır. E-Devlet şifresi ile SGK online ödeme işlemini yapabilirsiniz.

SGK Online Ödeme İle SSK (4a) Prim Borcu Ödeme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

SGK online ödeme işlemi yapmak için, SGK prim borcu sorgulama işlemini yapmanız gerekir. Sosyal Sigortalar Kurumuna bağlı olan vatandaşlar hemen aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak sayfaya ulaşabilirler. Açılacak sayfa ile kimlik doğrulama sayfasına erişim sağlamış olacaklar. Sayfada kimlik doğrulama işlemi için ”Kimliğimi Şimdi Doğrula” yazısına tıklayarak diğer sayfaya geçiş yapabilirler. SGK online ödeme işlemini SSK’lı olanların yapabileceğini söyledik. İşlemi devam ettirebilmek için almış olduğunuz e-Devlet şifresi ile T.C. kimlik numarasını yazmanız ve yazdığınızı kontrol ettikten sonra ”Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklamanız gerekecek.

Böylece SGK online ödeme hizmeti ile SSK online borç ödemesi yapmak isteyen vatandaşlar yazılanları yapmakla beraber kredi kartı ile işlemlerini gerçekleştirebilirler.

SGK Online Ödeme İle SSK Borç Ödeme İşlemini Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

SGK Online Ödeme İle BAĞ-KUR (4b) Prim Borcu Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

BAĞ-KUR prim borcu olan vatandaşlar internet üzerinden kredi kartı ile online ödeme yapabilirler. SGK online ödeme işlemi yaparak Bağ-Kur prim borcu olan vatandaşların işlemlerini gerçekleştirmesi bu vatandaşların e-Devlet şifresine sahip olması ile mümkündür. Eğer Bağ-Kur prim borcunuz var ise yazının hemen sonunda paylaşmış olduğumuz linke tıklayarak SGK online ödeme işlemini yapabilirsiniz. Linke tıkladığınız zaman ekranda açılacak olan sayfada ”Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

Açılan yeni sayfada e-Devlet şifrenizi ve T.C. kimlik numaranızı yazarak bu yazdıklarınızın eksiksiz ve doğru olduğunu kontrol ederek ”Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Böylece Bağ-Kur kapsamında çalışan ve borçlu bir vatandaş olarak SGK online ödeme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

SGK Online Ödeme İle Bağ-Kur Prim Borcu Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

SGK Online Ödeme İle Emekli Sandığı (4c) Online Ödeme Nasıl Yapılır?

Emekli Sandığı yani şimdiki adıyla 4C kapsamında çalışan vatandaşlar SGK online ödeme işlemi ile prim borçlarını ödeyebilirler. Bunun için yazının sonunda yerleşen linke tıklayarak kimlik doğrulama sayfasına ulaşabilirler. Bu sayfada ”Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayarak SGK online ödeme işlemini devam ettirebilirler.

Daha sonra yönlendirilmiş oldukları yeni sayfadaki boş yere sırasıyla e-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numaralarını yazarak ”Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklamaları yeterli olacak.

Böylece 4C kapsamında olan prim borçlarınızı SGK online ödeme işlemini yapmış olacaksınız.

SGK online ödeme ile Emekli Sandığı (4C) Prim Borcu Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.