SİGORTA GÜN SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SİGORTA GÜN SORGULAMA

Günümüzde aşırı hızla gelişen teknoloji ile artık resmi işlemlerimizi yapmak çok kolaylaştı. Eskiden devlet kurumlarında beklediğimiz o uzun kuyruklar bu teknoloji sayesinde tarih oldu. Artık işlemlerimizi internet üzerinden gerçekleştirebilmek oldukça kolay ve kısa süren bir işlem. İnternet üzerinden sorgulayabileceğiniz birçok işlemden yalnızca biri olan sigorta gün sorgulama işlemi ile toplam kaç gün prim yatırdığınızı öğrenebilirsiniz.

Daha önce sigorta gün sorgulama işlemi ve buna benzeyen birçok önemli ve gerekli işlemi iki resmi internet sitesi üzerinden kolaylıkla ve kısa sürede yapabilmek mümkündü. Ancak E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile bu ve bunun gibi diğer işlemleri artık tek bir resmi internet sayfasından yapmaktayız. Bu resmi internet sitesinin ismi E-Devlet’tir. Bu sorgulama işlemini E-Devlet üzerinden şifre ile nasıl yapacağınızı yazının devamında kısaca anlatacağız.

E-Devlet Üzerinden Şifre İle Sigorta Gün Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Sigorta gün sorgulama işlemi ile birlikte SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığına ait toplam prim gününüzü öğrenebilirsiniz. Bu sorgulama işlemi E-Devlet üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet üzerinden yapılan işlemlerde E-Devlet şifresi istenmektedir. Eğer E-Devlet şifresine sahip değilseniz E-Devlet şifrenizi en yakın merkez PTT şubelerine nüfus cüzdanınız ile birlikte E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunup, 2 TL işlem ücreti karşılığında E-Devlet şifrenizi kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra yazının sonunda vermiş olduğumuz linklerden hangi sorgulama işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız size uygun olan linke tıklayınız. Açılan sayfadan kimliği şimdi doğrula adlı butona tıklayınız. Bu butona tıkladıktan sonra açılan sayfada sizden TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi talep edilecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra sisteme giriş yap adlı butona tıklayarak sigorta gün sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

1

SSK Gün Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Gün Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Gün Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.