SİGORTA PRİMİ SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SİGORTA PRİMİ SORGULAMA

Hep emekli olmanın hayali ile çalışırız ve gün gelir hayalini kurduğumuz gibi emekli oluruz. Emeklilik hayali kuran insanların en çok merak ettiği şey ise emekliliklerine kaç gün kaldığıdır. İşte sizde emekli olmanıza kaç gün kaldığını merak ediyor ve öğrenmek istiyorsanız sigorta primi sorgulama uygulaması tam size göre bir uygulamadır. Bu uygulama ile birlikte kaç gün prim yatırdığınız ve emekli olmak için kaç gün daha prim yatırmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Daha önce sigorta primi sorgulama işlemini ve buna benzer daha birçok önemli ve gerekli işlemi internet üzerinden iki resmi site aracılığıyla gerçekleştirebilmekteydiniz. Ancak E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile artık bu ve bunun gibi birçok önemli işlemi tek bir resmi site üzerinden yapabilmektesiniz. Bu resmi sitenin ismi ise E-Devlet sistemidir. Bu E-Devlet siteminde yapacağınız herhangi bir işlem için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Yazımızdan işlemi gerçekleştirebileceğiniz bir linki ve bu işlemi nasıl gerçekleştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Sigorta Primi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Sigorta primi sorgulama işlemini yapmak için E-Devlet uygulamasından yararlanabilirsiniz. Bunun için ilk olarak aşağıda yer alan linke tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfada kimliğimi şimdi doğrula butonuna basınız. Bundan sonra açılacak olan sayfada sizden E-Devlet şifreniz ve TC kimlik numaranız istenecektir. Bu bilgileri de ilgili alanlara giriniz. Böylelikle sizde sigorta primi sorgulama işlemini yerine getirmiş olacaksınız. Sizde bu uygulamadan kolay, rahat ve güvenilir bir şekilde yararlanmak istiyorsanız E-Devlet resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ancak E-Devlet şifreniz yoksa uygulamadan yararlanamazsınız. Sizde bu uygulamadan yararlanmak istiyorsanız size yakın merkez PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusu yapıp 2 TL işlem ücreti ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

Adsız

Sigorta Prim Sorgulama 4A İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Sigorta Prim Sorgulama 4B İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Sigorta Prim Sorgulama 4C İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.