ŞİRKET VERGİ BORCU SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ŞİRKET VERGİ BORCU SORGULAMA

Şirketler; yaptıkları büyük ölçekli işler gibi kendi içerisinde hiyerarşi ve düzen konusunda da oldukça titiz davranmalıdır ki büyük bir makine sistemi gibi çalışan bu olguda üretim ya da işleyiş zarar görmesin. İşleyişin düzenli ve kusursuz işlemesi adına iş bölümleri ve departmanlar oluşturulmuş ve en yüksek seviyede verim, üretim elde edilmeye çalışılmıştır.

Bu şirketlerin en büyük sorumluluklarından birisi de ödemekle yükümlü oldukları vergi borçlarıdır. Nitekim bu şirketler vergi borçlarını aylık periyotlar halinde ödemek zorundadırlar. Bu borçlanma durumu gerek şirketin muhasebesi tarafından gerekse Gelir İdaresi Başkanlığı kayıtları kapsamında kontrol altında tutulup denetlenmektedir. Bu denetlemelerle birlikte Gelir İdaresi Başkanlığı işletmelerin borç durumlarını güncel ve aktif şekilde görebilmeleri adına internet vergi dairesi sistemini kurmuş ve kullanıma sunmuştur. Şirket vergi borcu sorgulama işlemini nasıl yapacağınızla ilgili bilgilendirme amaçlı bu yazıyı kaleme almış bulunmaktayız.

Şirket Vergi Borcu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Gelir İdaresi Başkanlığı vergi işlemlerinin güncel şekilde kontrol edilip bilgi sahibi olunabilmesi amacıyla kendi kapsamı altında İnternet Vergi Dairesi sistemini oluşturmuştur. Şirket adına vergi borcu sorgulama işlemini yapabilmeniz için yazımızın sonunda ilgili sayfaya ulaşmanızı sağlayacak yönlendirme butonunu eklemiş bulunmaktayız. Yönlendirildiğiniz sayfada şirket vergi borcu sorgulama kısmına geçebilmek adına resimde gösterilen kısmı kullanmanız gerekmektedir.

vergi

Ekranınızda beliren sayfa vergi dairesine giriş platformudur. Kullanıcı adınız ve parolanızı kullanarak giriş yapınız ve vergi borç sorgulama işlemlerini yapınız. Eğer bir kullanıcı adı almadıysanız vergi dairesine uğrayarak kullanıcı adı ve parola sahibi olabilirsiniz. Bundan sonraki işlemlerinizi almış olduğunuz kullanıcı adı ve parola üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

vergii

Şirket Vergi Borcu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.