SİVAS BELEDİYESİ SU FATURA SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SİVAS BELEDİYESİ SU FATURA SORGULAMA

Sivas Belediyesi’nde yaşayan kişilerin kullandıkları su miktarının karşılığı olarak ödenmesi gereken faturalar belirlenmektedir. Bizde bu yazımızda sizlere Sivas Belediyesi su fatura sorgulama işlemini nasıl yapabileceğiniz hakkında birtakım bilgiler vereceğiz. Sivas Belediyesi için su fatura sorgulama işlemini E-Belediye sistemi üzerinden yapacağız. Diğer bir sorgulama işlemi de belediye ile anlaşmalı ödeme noktalarından yapılan sorgulama işlemidir. Fakat oluşacak gereksiz zaman kaybının önüne geçmek adına internet üzerinden yapılan sorgulama işlemini tavsiye ediyoruz.

Sivas Belediyesi Su Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İlk olarak su fatura sorgulama işlemini internet üzerinden yapmanın faydalarından bahsetmek istiyorum. Sanal ortam üzerinden su fatura sorgulama işlemi, klasik sorgulama işlemlerine göre çok daha az vakit almaktadır. Ayrıca çok daha pratik ve basit bir işlemdir.

Sivas Belediyesi su fatura sorgulama işlemi için yazının bitiminde verilecek linke tıklamanız gerekmektedir. Böylece Sivas E-Belediye Online İşlemler sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfa üzerinde yer alan “Borç Ödeme” butonuna tıklayarak hem fatura sorgulama hem de fatura ödeme işlemini yapabilme imkanına sahipsiniz.

pasted_image_at_2015_03_20_12_16_am_1024

Bu işlemin ardından karşınıza çıkan sayfada yer alan kısımlardan giriş yaparak sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz. Eğer sisteme üye iseniz sol taraftan üye girişi yaparak sorgulama girişi yapabilir ya da “Kaydol” butonuna basıp üye olabilirsiniz. Fakat üye olmak istemiyorsanız sağ taraftaki kısımdan TC kimlik numarası ya da biliyorsanız Sicil No ve doğum tarihi bilgilerinizi doldurup “Giriş” butonuna basarak sisteme bağlanıp Sivas Belediyesi su fatura sorgulama işleminizi başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

pasted_image_at_2015_03_20_12_16_am_1024

Sivas Belediyesi Su Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.