SSK GÜN SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SSK Gün Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SSK gün sorgulama işleminiz ile primlerinizin ödenip ödenmediğini öğrenebilir, ne kadar miktarda prim ödendiğini görebilir, emekli olduğunuz zaman ne kadar maaş alacağınızı, ne zaman, kaç yaşında emekli olacağınızı gün sorgulama yaptıktan sonra sorgulatabilirsiniz.

SSK gün sorgulama işleminizi de birçok işlem gibi E-Devlet sitesi üzerinden doğru bilgilere ulaşılarak hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Bu işlem şifresiz olarak E-SGM sitesi üzerinden de yapılmaktaydı ancak sitenin talep görmemesinden dolayı kullanım sayısı giderek azalma gösterdiğinden Sosyal Güvenlik Kurumu’nun almış olduğu karar ile süresiz olarak sitenin kapatılmasına karar verilmiştir. Ayrıca sitenin bazı bilgilerde vatandaşlara yanlış veya eksik bilgiler verdiği de kapatılmasına sebep olan durumlar arasındaki yerini almıştır.

Sosyal Sigortalar Kurumu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı olan bir kurum olup aynı zamanda sigortalı olan kişileri ve ailelerine destek olmayı amaçlayan bir kurum olmuştur. Bu kurumun amacı hayatın getirebileceği güçlükler karşısında kimseye muhtaç olmadan geçimini sağlamaya yardımcı olmaktır. Hastalıktan kazaya, doğumdan ölüme birçok alanda devlet desteği ile bu gibi anlarda yardım sağlamaktadır. Aynı zamanda tüm bunların yanında şartlar tamamlandığında emeklilik hakkını kullanabilme ve maaş alma gibi durumlarda söz konusudur. Bu maaş sadece siz hayattayken değil siz öldüğünüzde yakınlarınızın muhtaç duruma düşmeden yaşamaları için temin edilmektedir.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SSK Gün Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden SSK gün sorgulama işleminiz için bir E-Devlet şifrenizin olması gerekir. E-Devlet şifresi PTT tarafından 2 lira ücret karşılığında size verilen bir şifredir. Bu şifreyi kullanarak birçok E-Devlet hizmetinden faydalanabilirsiniz.

E-Devlet sistemi üzerinden 4A gün sorgulama işleminiz için öncelikli olarak yazının sonunda verilen bağlantı adresine tıklayınız.

Açılan sekmede resimde gösterilen “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

6

Ardından T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.

Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

işgöremezlik ödeme3

E-Devlet sistemi üzerinden size ait olan E-Devlet şifreniz ile SSK gün sorgulama işlemini tamamlamış bulunmaktasınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SSK Gün Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

SSK Hizmet Dökümü

SSK hizmet dökümü, SSK’ya ait olan hizmetlerin tümünün görülebileceği bir dökümdür. SSK hizmet dökümü ile ne kadar zamandır sigortalı olarak işte çalıştığınızı, işverenin düzenli olarak sigorta ödemesini yapıp yapmadığını görebilirsiniz.

SSK hizmet dökümünüzü internet üzerinden oldukça basit bir yöntem ile alabilirsiniz. SSK hizmet dökümünüzü almak için E-Devlet sisteminden yararlanmanız gerekecektir. E-Devlet sistemine giriş yapabilmeniz için de E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifrenizi almak için ise size en yakın PTT şubesini ziyaret etmelisiniz. PTT şubesinden 2 TL karşılığında alacağınız şifre ile E-Devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.

E-Devlet sistemi üzerinden SSK hizmet dökümünüze ulaşmak için öncelikle yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklamalısınız. Açılan sayfada, aşağıdaki görselde oklarla göstermiş olduğumuz bilgileri ilgili kısımlara girmelisiniz. Sizden T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenmektedir.

E-Devlet

Bilgilerinizi verdikten sonra Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayınız. Açılacak olan sayfadan sol taraftaki menüde yer alan e-Hizmetler kısmına giriniz. Karşınıza aşağıdaki görseldeki gibi bir ekran açılacaktır.

E-Devlet12

Sonrasında sayfanın alt tarafında yer alan ‘Sosyal Güvenlik Kurumu’ bölümünü bularak ‘4A Hizmet Dökümü ‘ seçeneğine tıklayınız.E-Devlet üzerinden SSK hizmet dökümü alma işleminiz tamamlanmıştır.

E-Devlet SSK Hizmet Dökümü Almak İçin TIKLAYINIZ!

SSK Prim Sorgulama

SSK prim sorgulama işlemi sayesinde primlerinizi sorgulatabilirsiniz. Primleriniz emekli olmanızda oldukça önemlidir. Prim ödeme işlemlerinizi yapmadan emekli olamazsınız. SSK prim sorgulama ile prim ödemelerinizi takip edebilirsiniz.İnternet üzerinden SSK prim sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. SSK prim sorgulama işleminiz ile SGK hizmet dökümü alma işleminiz aynıdır.

E-Devlet üzerinden SSK prim sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. SSK prim sorgulama işleminiz için E-Devlet sistemini kullanmanız gerekecektir. E-Devlet sistemine giriş yapabilmek için ise E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifrenizi size en yakın PTT şubesinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz.

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra sayfanın sonunda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Sonrasında aşağıdaki görseldeki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Burada Kimliğimi Şimdi Doğrula seçeneğine tıklamalısınız.

4a hizmet dökümü-edevlet

Ardından karşılaştığınız ekranda T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi ilgili kısımlara giriniz.

4a hizmet dökümü-edevlet1

Bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde girdikten sonra Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra SSK prim sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

SSK Prim Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.