SSK PRİM SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SSK PRİM SORGULAMA

SSK prim sorgulama işleminiz ile primlerinizin sorgulanmasını yapabilirsiniz. Prim ödemeniz emekli olmanızda önemli bir yer tutmaktadır. Prim ödeme işlemi 3 emeklilik şartları arasında en önemlisidir. Kişi primlerini ödemeden emekli olamaz. Mağdur olmamanız için SGK prim sorgulama işleminizi devamlı yapmanızı öneririz.

Sosyal Sigortalar Kurumu hem sigortalı kişiye hem de ailesine destek sağlamaktadır. Kişinin hayatında karşısına çıkan olaylar sonucunda mağdur olmadan ve kimseye muhtaç olmadan yaşamını devam ettirebilmesi için kurulmuş olan bu kurum birçok konuda kişiye yararı olmaktadır. Sağlık masraflarını karşılanmasından cenaze masraflarına kadar birçok durum bu kurumun ilgilendiği alan içerisinde yer almaktadır. Belirlenmiş olan şartların sağlanması ile birlikte emekli olarak maaşa bağlanmakta söz konusudur ve bu durumda arananlardan en temel özellik de SSK primlerini tam olarak yatırılmasıdır. Size bağlanmış olan bu maaş sizin vefat etmeniz durumunda yakınlarınızın mağdur olmamaları için onlara verilebilmektedir.

İnternet ortamından yapacağınız SSK prim sorgulama işleminiz ile SGK hizmet dökümü alma işleminiz aynıdır. Çünkü SSK’ya ait olan hizmetlerinizi SGK hizmet dökümü sorgulama ile SGK prim sorgulama işleminizi de yapabilmektesiniz. SSK prim sorgulama işleminizi internet ortamından sadece birçok sorgulama işleminin yapıldığı E-Devlet üzerinden şifreli olarak yapabilirsiniz. Önceleri şifresiz olarak işlem yapabildiğimiz E-SGM sitesi alınmış olan karar ile birlikte süresiz olarak kapatılmıştır. Bu kararın alınmasının nedeni ise hem sitenin insanlar tarafından az kullanılıyor olması hem de insanlara bazı zaman yanlış bilgiler vermesidir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda vatandaş hem hızlı hem de doğru bilgi aktaran sorgulama sitesini seçtiğinden E-SGM sitesinin kapatılması ortaya çıkmıştır.

E-Devlet Şifresi İle SSK Prim Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Size ait olan E-Devlet şifreniz ile SSK prim sorgulama işleminiz için aşağıda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Ardından resimde gördüğünüz üzere SGK hizmet dökümü ekranı karşınıza gelecektir. Bu ekranda “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

4a hizmet dökümü-edevlet

Ardından karşılaştığınız ekranda da T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.

4a hizmet dökümü-edevlet1

Girdiğiniz bilgileri kontrol ediniz ve “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

4a hizmet dökümü-edevlet2

E-Devlet şifreniz ile SGK prim sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

E-Devlet Şifresi ile SSK Prim Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.