SSK Sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

SSK Sorgulama

SSK sorgulama işleminiz sayesinde, sorgulayacağınız tarihe kadar olan bütün SSK hizmetlerinizin detaylı dökümü alabilirsiniz. SSK sorgulama işleminiz ile, ne kadar süredir sigortalı olarak çalıştığınızı öğrenebilir, ödenmiş olan primlerin detaylarını öğrenebilirsiniz.

SSK, Sosyal Sigortalar Kurumu’nun kısaltması olup Sosyal Güvenlik Kurumunun ayaklarından birisidir. Bu kurumun amacı oluşabilecek herhangi risklere karşı insanların kimseye muhtaç olmadan yaşamlarını devam ettirmeleridir. Devlet desteği ile oluşan bu durumun birçok faydası vardır. Bunlar doğumdan ölüme kadar birçok durumda kişiye destek olmaktadır. Sadece sigortalı kişileri değil aynı zamanda bu kimsenin ailelerine de destek vermektedir. Hastane masraflarından ucuz ilaç almaya kadar birçok durumda bu desteği görmekteyiz. Primlerin ödenmesi ile birlikte emeklilik hakkınızı maaş olarak almaktasınız. Sigortalı olan kişiye herhangi bir şey olması durumunda arkasında kalan ailesini muhtaç duruma düşürmemek için onlar maaşa bağlanmaktadır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan bu kurum vatandaşı için çalışmaktadır.

SSK sorgulama işlemini devletin hizmetlerini bizlere elektronik ortam sayesinde sunmasıyla internet üzerinden yapabiliyoruz. İşleminizi internet üzerinden tek bir siteden şifreli olarak yapmaktayız. Bu site birçok sorgulama işleminin yapıldığı E-Devlet sitesidir. E-SGM sitesi kapatılmadan önce bu siteden de TC ile şifresiz SSK sorgulama yapabilmekteydik. Ancak bu sitenin insanlar tarafından kullanmaması nedeni ile Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yapmış olduğu açıklama ile süresiz olarak kapatıldığı duyurulmuştur. Sitenin az tıklanmasının bir nedeni olarak da insanlara özellikle şifresiz SSK sorgulama işlemlerinin hata vermesidir. Bu nedenle E-Devlet şifresi olan kimseler direkt olarak bu siteden birçok işlem gibi SSK sorgulama işlemini de yapabilmektedir. Şifreye sahip olmayan kimselerde şifre edinerek bu siteyi kullanmaya başlamışlardır.

SSK Emeklilik Hesaplama

Cinsiyetiniz Bay Bayan
Doğum Tarihiniz
Hizmete Başlama Tarihiniz
SSK Prim Ödeme Gün Sayınız

E-Devlet SSK Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden SSK sorgulama işlemi için öncelikle aşağıda yer alan linke tıklayınız. SSK sorgulama için açılan sekmede resimde yuvarlak içine almış olduğumuz “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

4a hizmet dökümü-edevlet

Ardından önünüze gelen ekranda oklarla gösterilen iki bilgiyi giriniz. Yani T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. E-Devlet sistemini kullanarak SSK sorgulama işleminizi yapmak istiyorsanız ve E-Devlet şifreniz yoksa PTT şubesine giderek şifrenizi alabilirsiniz.

4a hizmet dökümü-edevlet1

Girmiş olduğunuz bilgileri kontrol etme işlemini tamamladıktan sonra SSK sorgulama için aşağıdaki resimde görülen “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

4a hizmet dökümü-edevlet2

E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifreniz ile SSK sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SSK Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

SSK-SGK Prim Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) SSK primi ödemelerinizi internet üzerinden kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Öncelikle, SGK SSK hizmet dökümünüzü alarak SGK SSK prim sorgulama işleminizi yapmaya başlayabilirsiniz. E-Devlet sistemini kullanarak şifreli olarak SSK hizmet dökümü işleminizi de yapabilirsiniz. Eğer SSK-SGK prim sorgulama işlemini yaparsanız emekliliğiniz hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Eğer, SSK gün sorgulama işleminizi E-Devlet aracılığı ile yapmak isterseniz, ihtiyacınız olan öncelikle bir E-Devlet şifresidir. E-Devlet şifrenizi, en yakın PTT şubesinden alabilirsiniz. E-Devlet şifresi, kişiye özeldir ve kimse ile paylaşılmaması gerekmektedir. Aldığınız E-Devlet şifreniz ile birlikte, E-Devlet uygulamalarına erişiminizi sağladıktan sonra T.C kimlik numaranızı ve de E-Devlet şifrenizi sisteme girdikten sonra SSK ve SGK ile ilgili işlemlerinizi yapabilirsiniz. E-Devlet şifreniz ile birlikte, E-Devlet üzerinden sadece SSK hizmet sorgulama işlemlerinizi değil birçok işlemi yapabilirsiniz ve merak ettiğiniz bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

SSK-SGK Prim Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

SGK Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK borcu sorgulama işlemi, E-Devlet üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet üzerinden bu işlemin gerçekleşebilmesi için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifrenizi edinmek için yapmanız gereken, size en yakın PTT şubesini ziyaret etmek olacaktır. PTT şubesinden 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. E-Devlet şifresi, kişiye özeldir bu yüzden kimse ile paylaşılmamalıdır. E-Devlet şifreniz olmadan SGK borcu sorgulama işleminizi yapmanız mümkün olmayacaktır. E-Devlet şifreniz ile sadece SGK borcunuzu değil ilgili birçok sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. E-Devlet sistemine giriş yaparak, T.C. kimlik numaranız ile birlikte SGK borcu sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

SGK Borcu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

SSK Evrak Sorgulama Nasıl Yapılır?

SSK evrak sorgulama işlemi için, SGK’nın internet üzerinden geliştirmiş olduğu programlardan yararlanabilirsiniz. SGK’nın evrak kayıt ve takip sistemi arama sayfasına girerek SSK-SGK evrak sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayfaya girdiğinizde T.C. kimlik numaranızı girmeniz gerekecektir. Daha sonra ise kayıt yılını girmelisiniz. Bilgileri girdikten sonra evrak ara seçeneğine tıklayarak istediğiniz evrağa ulaşabilirsiniz.

SSK Evrak Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

SSK No Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK gün sorgulama işleminizi yapabilmeniz için E-Devlet sistemine ihtiyacınız vardır. E-Devlet sistemine giriş yapabilmeniz için ise E-Devlet şifreniz olmalıdır. E-Devlet şifrenizi ise size en yakın PTT şubesinden alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi PTT şubesinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. E-Devlet şifresi kişiye özeldir, kimse ile paylaşılmaması gerekir. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra T.C. kimlik numaranız ile birlikte SSK no sorgulama ekranından işleminizi yapabilirsiniz. İlk olarak sayfanın sonundaki linke tıklamalısınız. Açılan ekrandaki ‘Kimliğimi şimdi doğrula’ yazısına tıklamalısınız. Ardından T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi ilgili bölümlere girerek ‘Sisteme Giriş Yap’ butonuna tıklayınız. Bu adımları eksiksiz bir şekilde tamamladığınızda SSK numarası sorgulama işleminiz yapılacaktır.

SSK No Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.