Taşıt Vergi Borcu Sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Taşıt Vergi Borcu Sorgulama

Tükettiğiniz kullandığınız tüm ürünlerin satış fiyatının üzerine koyulan vergiler sahip olduğunuz ev, arsa, arazi, bina, dükkan, taşıt gibi bir çok mülkiyette de bulunmaktadır. İlgili bakanlığın açıkladığı beyannamelerde belirtilen kadar vergi ödemesi yapmanız gerekmektedir. Eğer taşıtınız var ise ve taşıt vergi borcu sorgulama işlemini gerçekleştirmek istiyor iseniz bağlı olduğunuz belediyenin ilgili biriminde saatlerce sırada beklemeden oldukça pratik yöntemlere başvurabilirsiniz. Bunların en kolaylarını sizler için bu yazıda derledik. Her yıl ödenmesi gereken bu taşıt vergisini devletin bize sunduğu ücretsiz hizmet ile taşıt vergi borcu sorgulama işlemini gerçekleştirebilir ve hatta online olarak kredi kartınız ile ödeme fırsatı yakalayabilirsiniz.  Taşıt vergi borcu sorgulama işlemini aynı zamanda gelir vergi bakanlığının iletişim hattından da öğrenebilir aklınızdaki tüm soruları yetkili kişiye yöneltebilirsiniz fakat bu işlemi yapmanız biraz zaman alabilir ve belli bir saatten sonra iletişim kurmanız mümkün olmayacaktır. Çünkü mesai saatleri harici bilgi almanız imkansızdır. Bu nedenle kendi işleminizi kendinizin yapabilme fırsatını online taşıt vergi borcu sorgulamanızı yakalayabilirsiniz.

Aşağıda koyu renkli başlıkla belirtilen Tıklayınız yazısına tıkladığınız önünüze açılacak olan resmi web sitesine giriş yapabilirsiniz. Daha sonrasında önünüze açılan yeni sekmede sizden bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girmeniz halinde sistem sizin tüm resmi kurumlarla bağlantınızı bulup taşıt vergi borcu sorgulama işlemi için gerekli olan tüm bilgileri sizler için öğrenecektir. Bu yüzden sizden istenilen bilgileri uygun yerlere doğru bir şekilde yazmanız oldukça önemlidir aksi halde taşıt vergi borcu sorgulama işleminiz gerçekleşmeyecektir.  Aynı zamanda e-devlet şifreniz var ise taşıt vergi borcu sorgulama işlemini e-devlet şifresi sayesinde de oldukça kısa sürede gerçekleştimeniz de söz konusudur. E-devlet şifresini de ikamet ettiğiniz ile bağlı olan en yakın Ptt şubesine gidip yetkililerin sizlere verdiği formu doldurduktan sonra 2 tl karşılığında da edinebilirsiniz. E-devlet şifresini sadece taşıt vergi borcu sorgulama işleminiz de değil diğer tüm resmi işlemlerinizi de online olarak gerçekleştirmek adına da kullanabilirsiniz. E- devlet şifrenizi edindikten sonra bu şifreyi aldığınız gün içerisinde unutmayacağınız bir şifreyle değiştirmeniz sizlerin güvenliği ve bilgilerinizin gizli kalması hususunda oldukça önem arz etmektedir.

İletişim Numarasını Arayarak Taşıt Vergi Borcu Sorgulama İşlemi

Eğer işlemlerinizi kısa sürede gerçekleştirmek istiyor iseniz bu yöntem de oldukça kullanışlıdır.  Aşağıda belirtilen Gelir Vergi Dairesinin resmi iletişim numarasına ulaşarak vergi taşıt vergi borcu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ve yine bu numaraya ulaşarak diğer tüm vergi borcu sorgulama işlemlerinizi de gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Gelir Vergi Dairesinin İletişim Numarası : 444 0 189

E- devlet Şifresi ile Taşıt Vergi Borcu Sorgulama İşlemi

Eğer e-devlet şifreniz mevcut ise taşıt vergi borcu sorgulama işleminizi E-Devlet şifreniz ile öğrenmeniz mümkündür. Ptt’ den edindiğiniz bu şifre ile gerçekleştireceğiniz bu işlem aşağıda belirtilen linke tıklayarak açılacak olan sekmedeki gerekli bilgileri uygun boşluklara yazdıktan sonra tamamlanmış olacaktır. Bu bilgiler T.C kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz olacaktır.

Bu şekilde sistem sizi tanıyacak ve  taşıt vergi borcu sorgulama işleminizi gerçekleştirecektir. Ücretsiz olarak bu işlemi 7/24 gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi ile Taşıt Vergi Borcu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Gelir Vergi Dairesinin Resmi Web Sitesinden Taşıt Vergi Borcu Sorgulama İşlemi

Eğer kurum ile irtibata geçmeden ve e-devlet şifresini kullanmadan taşıt vergi borcu sorgulama işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız aşağıda vereceğimiz linke tıklayın ve daha sonra karşınıza açılacak sekmede sizden bazı bilgiler istenecektir. Resmi bir web sitesi olduğu için bilgilerinizi gönül rahatlığı ile giriniz.

Daha sonra Bu bilgileri uygun boşluklara yazdıktan sonra sorgula butonuna tıklayın. Bu şekilde işleminizi tamamlamış olacaksınız

Gelir Vergi Dairesi’nden Taşıt Vergi Borcu Sorgulama İşlemi için TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.