TEDAŞ BORÇ SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TEDAŞ BORÇ SORGULAMA

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte birçok sorgulama işlemini bilgisayarlarımız üzerinden yapabiliyoruz. Bu internet üzerinden bize sunulan uygulamalar bizi kurumlara gidip sıra bekleme derdinden kurtarıyor. Birçok kurum ve kuruluş bu alanda hizmet vermektedir. Bu kurumlardan bir tanesi de TEDAŞ’tır. TEDAŞ, Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’nin kısaltmasıdır. TEDAŞ bir devlet kurumu olup ülkemizdeki elektirk dağıtım işlemi bu kurum tarafından yürütülmektedir. Bu sistem üzerinden TEDAŞ borç sorgulama işleminizi basit bir şekilde öğrenebilirsiniz. Yazının devamında bu sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı kısaca anlatacağız.

TEDAŞ Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu sorgulama işlemini yapabilmek için ilk olarak yazının sonunda verdiğimiz ” TEDAŞ Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!” adlı linke tıklayınız. Bu link sizi ilgili sayfaya yönlendirecektir. Linke tıkladığınızda açılan sayfada sağ kısımda bulunan “dağıtım şirketleri” adlı seçeneğe tıklayınız.

4

Bu seçeneğe tıkladığınızda karşınıza Türkiye haritası çıkacaktır. Bu haritadan hangi ilde bulunuyorsanız o ili seçiniz. Böylelikle o ilin elektrik dağıtım şirketi ana sayfası açılacaktır. Bu anasayfa üzerinden borç sorgulama seçeneğine tıklayınız.

4

Burada sizden birkaç bilgi istenecektir. Bu bilgiler işletme kodu ile abone numarasıdır. Bu bilgileri doğru bir şekilde giriniz. Ardından sorgulama butonuna tıklayarak TEDAŞ elektrik borç sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

TEDAŞ Borç Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.