TELEFON NUMARASI SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TELEFON NUMARASI SORGULAMA

Mobil iletişimin hayatımızda üstlendiği rol tartışılamaz hale gelmiştir. Telefonun etkin şekilde kullanılmasıyla birlikte birçok önemli işimizi de telefonlarımız üzerinden yürütmek yadsınamaz bir gerçektir. Müsait olmadığınız anda işiniz ile ilgili bir telefon geldi ve kim olduğunu merak ediyorsunuz. Ya da tanımadığınız bir numara sizi sık sık arıyor ve kim olduğunu bilmiyorsunuz. Tersini düşünürsek bir kişinin ismini biliyorsunuz fakat numarası yok ve ulaşmanız gerek. İşte bu tür durumlara yönelik her operatör kendi servislerini oluşturmuş ve müşterilerinin kullanımına sunmuştur. Diğer yandan birçok bilinmeyen numaralar servisi de bu anlamda hizmet vermektedir. Her servis numarasının belli işlem ücretlendirmesi mevcuttur.

Telefon Numarası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Cep telefonu operatörlerini kullanarak telefon numarası sorgulama işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Fakat numarayı ait olmadığı operatörlerde sorgulamak hem zaman hem de boşa sorgulama ücreti anlamına gelmektedir bunun önüne geçebilmek adına numaranın hangi operatöre ait olduğu bilgisine ulaşmamızı sağlayan “numara taşıma sorgulama” sistemini kullanmanızda fayda var. Bu sisteme alttaki linkten kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Linke tıkladığınız zaman altta bulunan sayfaya ulaşmış olacaksınız. İlgili alana numarayı girerek hangi operatöre ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Operatör müşteri temsilcisine ulaşarak da numarayı sorgulayabilirsiniz. Avea sorgulama sistemi 11855;  Vodafone numara sorgulama sistemi 11842; Turkcell sorgulama sistemi ise 11832 olarak hizmet vermektedir.

Numara Taşıma Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Telefon numarası sorgulama konusunda hizmet veren bir diğer sistem ise 11870’tir. İnternet üzerinden sorgunun da mümkün olduğu bu sistem sabit telefonlar da dahil her operatörün numara sorgularına cevap verebilmektedir. Ayrıca isimden numara sorgulama işlemi de kolaylıkla yapılabilmektedir. Alttaki resimde 1 numaralı alanı numarasını bildiğiniz bir kişinin isim bilgileri sorgulaması için kullanınız. 2 numaralı alanı ise isimden numara sorgulama için kullanınız. İşaretli alanları doldurarak telefon numarası sorgulama işlemini gerçekleştiriniz. Sorgulama sayfasına ulaşmak için uzantıya tıklayınız. Uzantı sizi resimde anlatılan sayfaya götürecektir.

Telefon Numarası Sorgulama için TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.