Terazi Burcu Özellikleri Sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Terazi Burcu Özellikleri Sorgulama

Hayatımızda birçok alanda karşılaştığımız terazi burcu insanların burcun adını aldığı ve sembolü olan terazi aletini yani adaleti ifade etmektedirler. Yalnız adalet konusunda kendisinin dışında iki kişi arasında bir olay geçmiş ise adaleti sonuna kadar uygular bu konuda terazi burçlarına güvenebilirsiniz. Ancak olaya kendisi de dahil olursa ve teraziden adaletli davranmasını beklerseniz hayal kırıklığı yaşamanız muhtemeldir. Terazi burcuna ait kişiler bu durumda adaleti kendi çıkarları doğrultusunda sağlamaya çalışacaktır. Bu durumda terazi burcuna ait insanların güvenilirlikleri de tartışmaya açık bir hal alacaktır. Terazi burcuna sahip insanlar genellikle çekici bir yapıya sahiplerdir. Etraflarındaki her insanın kendisine ilgi duymasını ve sürekli beğenilmeyi isterler. Onlar için ilgi görmek hava, su gibi temel bir ihtiyaçtır. Beğeni görmez takdir edilmezler ise yaşayamazlar.

Terazi burcunun hem erkek hem de kadınları flörtöz bir yapıya sahiptir. Bu burç için karşı cins ile iletişim kurmak son derece kolaydır. Sizinle çok iyi anlaştığını düşündüğünüz bir terazi insanı aslında düşündüğünüz gibi olmayabilir. Çünkü terazi burcundaki insanlar genel bir politika olarak çevrelerindeki her bir insana fazlasıyla iyi davranırlar. Hatta bu aşırı iyi tavırlar bir süre sonra diğer insanlar tarafından samimiyetsiz olarak adlandırılır. Terazi burcuna ait insanlar yalnızlıktan nefret ederler. Terazi burcu hava grubu burçlarından biridir ve diğer hava grubu burçları gibi terazide gezmeye ve eğlenmeye bayılır. Evde oturmak onlar için işkence gibidir. Daima dışarıya çıkmak farklı mekanlar keşfetmek isterler. İki gün üst üste evde bulunan bir terazi göremezsiniz. Olumsuz özellik olarak bu insanların tembel olduğu bilinmektedir. Ev işleriyle uğraşmayı sevmezler. Herhangi bir konuya ilgi duymaları ve ilgilerini kaybetmeleri çok kolaydır. Başladığı ama tamamlamadığı birçok iş bulunur. Her gün farklı bir fikir ve proje ile karşınıza çıkarlar. Bu işleri tamamlama ihtimalleri ise çok düşüktür. Ellerinde birçok yarım kalmış iş bulunmasına rağmen yeni bir işe başlamaktan çekinmezler. Geçici ilgilidirler.

Terazi Kadını Genel Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu kadını estetik güzelliklere önem veren kadınlardandır. Bu kadın hoş bir mizaca sahiptir. Genel olarak çevresinde ki erkeklerin ilgisini çekmekte zorlanmaz. Çoğu zaman sahte bir tatlılıkları vardır. Sürekli ilgi ve iltifat bekler. Terazi burcu kadınını aşık etmek istiyorsanız ona ilginizi belli etmemelisiniz. Kaçan kovalanır mantığı kesinlikle bu kadınlar üzerinde etkilidir. Siz kaçtıkça sizin ilginizi görmek için daha çok çaba sarf edecektir. Ancak sizi elde ettiği anda tüm hevesini kaybedecek ve kendine farklı heyecanlar aramaya başlayacaklardır. İlgisini canlı tutmak için asla tam olarak onu sevdiğinizi belli etmemelisiniz. Aynı zamanda fiziksel görünüm de bu kadınlar için önemlidir. Eğer görüntünüze dikkat etmez iseniz bu onun sizi terk etmesi için çok mantıklı bir sebep olacaktır. Bu kadınlar aşk yaşayabileceğiniz kişilerdir. Ancak konu evliliğe geldiğinde o aşık kadından eser kalmayacaktır. Tek eşlilik bu insanlara uygun değildir. Sevsin yada sevmesin mutlaka hayatlarında bir partner bulunur.

Gözü daima dışarıda ve yeni heyecan arayışında olacaktır. Eğer bir terazi kadınına aşıksanız ve evlenmek istiyor iseniz işinizin zor olduğunu bir kez daha hatırlatmamızda fayda var. Bu kadınlar evlilik düşüncesine pek sıcak bakmazlar ve evliliği hayatın getirisi olduğu için mecburiyet olarak görürler. Yani istedikleri için değil öyle olması gerektiği için evliliği kabullenirler. Gezmeye ve macera yaşamaya bayılırlar. Çok iyi bir yol arkadaşı olabilirler. Keşfetmek onlar için bir tutkudur. Daima yeniliğe açıklardır. Yemek ve mutfak konusunda çok iyi değillerdir. Dışarıda bir yemek onlar için evde hazırlanan bir yemeğe göre çok daha idealdir. Sosyal hayatlarına çok önem verirler. Birçoğu sosyal medya olmadan yaşayamaz diyebiliriz. Yaptıkları her şeyi paylaşma başkalarına onaylatma arzusu içerisindedirler. Çocuklarla araları iyidir. Çok iyi anlaşırlar ama kısa vadede eğer uzun bir süreçte bir çocuk ile ilgilenmesini beklerseniz bambaşka bir kişiliğe bürünürler. Sinirli anlayışsız bir insan olabilirler. Sabırsızdırlar beklemekten hoşlanmazlar. Maddiyata çok önem verirler. Birlikte olacakları insanın maddi güce sahip olması onları cezbeder. Paralarını genellikle güzelleşmek uğruna harcarlar. Bir terazi kadınına neredesin diye sorduğunuzda alacağınız cevap büyük ihtimalle kuaför olacaktır. Terazi kadınları için hazırcı kelimesini kullanmak çok da yanlış olmaz. Kendileri uğraşıp elde etmektense hazır olarak önlerine gelmesini tercih ederler emek harcamayı sevmezler. Kısıtlamalar bu kadına göre değildir. Özgürlüklerine son derece düşkündürler. Özgürlüklerinin kısıtlandığı hissettikleri zaman her şeyi gözden çıkarıp çekip gidebilirler. Kendileri eşlerine sadık değildir ancak karşılarındaki kişinin kendisine sadık olmasını isterler.

Terazi Burcu Erkeği Genel Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu erkekleri oldukça hoş bir fiziğe sahiplerdir. Orantılı bir vücutları vardır ve çekicidirler. On iki burç arasında görebileceğiniz en bakımlı erkekler terazi burcuna sahiptir. Bu erkeğin etrafında birçok kadın bulunur. Tıpkı terazi burcu kadınları gibi terazi erkekleri de flört etmeye bayılır. Mutlaka hayatında bir kadın olur. Sevip sevmemeleri önemli değildir. Yalnız olmaktan nefret ederler. İyi giyinirler ve görünümlerine çok dikkat ederler. En belirgin özellikleri ise kararsız olmalarıdır. Aklınıza gelebilecek hemen hemen her konuda kararsızdır. Hep bu yüzden hayata geç kalırlar. Terazi burcu erkeğinin nefret ettiği şey ise yalandır. Yalan söylediğinizi hissettiği an sizinle arasına aşılmaz duvarlar örecektir. Dürüstlüğe son derece önem verirler. Kendisi de yalan söylemeyi beceremez yalan söylemeye çalıştığında ne söyleyeceğini unutur kendini çok kolay ele verir. Kadınlarının aksine çoğu zaman duygusaldır. Meraklıdırlar hemen hemen her konu da bilgi sahibi olmak isterler. Ama terazi burcu kadınları gibi onlarda olaylar karşısında ilgisini kolaylıkla kaybederler. Özgürlüklerine düşkünlerdir kısıtlanmak onlara göre değildir. Kelimeleri çok güzel seçer ve kullanırlar. Konuşmaları karşısında hayran hayran bakmaktan ve etkilenmekten başka şansınız yoktur. Terazi burcu erkeğini anlatan üç kelime espiritüel bakımlı ve çekicidir. Ufak bir gülümsemesi ile başınızı döndürecek sizi etkisi altına alacaktır. Arkadaş çevresi oldukça geniştir ve arkadaşlarına fazlasıyla değer verir. Hemen herkesle arkadaş olabilir. Terazi erkekleri genellikle düşünceli görünürler bunun sebebi ise çevresine anlam verme çabasıdır. Bu erkekler her ne kadar sosyal hayatları gelişmiş olsa da evlerine önem verirler. Birlikte olacakları kadının bakımlı ve ev hayatıyla ilgili olmasını beklerler. Yalnız olmak bu erkekler için imkansızdır. Evlenecekleri kadını buluncaya kadar başlarından birçok ilişki geçer. Aşık olmak isterler eşlerinin sadece kendine ait olmasını isterler ama kendileri bu duruma uyum sağlayamazlar.

Terazi Burcunun Diğer Burçlar İle İlişkisi Nasıldır?

Koç ve Terazi Burç Uyumu

Bu iki burç birbirine tamamen zıttır. Ancak zıt kutupların birbirleri ile ne kadar iyi anlaşabildiklerini insanlara kanıtlar nitelikte bir ilişki yaşarlar. Aralarında daima bir çekim olacaktır. İkisi de gezmeye ve macera yaşamaya önem verirler. Koç her ne kadar dobra ise terazide bir o kadar nazik olmaya çalışacaktır. Birbirlerinin kusurlarını kapatmaya çalışarak güzel bir ilişki kurabilirler. Ama sabırsız ve kendinden emin bir yapıya sahip koç için terazinin kararsız ve kendine güvensiz halleri çoğu zaman sinir bozucu bir hal alacaktır. Yinede karşılıklı anlayış gösterilmesi ile güzel bir ilişki yaşamaları muhtemeldir.

Boğa ve Terazi Burç Uyumu

Boğanın inatçı kesin kararlı bir yapıya sahip olduğunu düşünürsek bu iki burcun birbirlerine zıt olduklarını söyleyebiliriz. Bu ikiliyi koç ve terazi ikilisi gibi değerlendirmek mümkün. Boğa ve terazi arasındaki aşkı terazinin esnek yapısı sürdürecektir. Boğa ev yaşamına en çok önem gösteren burçlardan biridir. Terazi ise ev yaşamını boğa kadar önem vermez. Eğer söz konusu ilişki boğa kadını ve terazi erkeği arasında geçiyor ise mutlu olma ihtimalleri daha yüksektir. Çünkü boğa erkeği kıskançtır ve sevdiğini sonuna kadar sahiplenir. Terazi kadını ise kıskançlığa ve tek eşliliğe tahammül edemez. Bu yüzden bu ikilinin uyumlu olmaları pek mümkün gözükmüyor.

İkizler ve Terazi Burç Uyumu

Her ikisi de hava grubuna ait olan bu iki insan mükemmel çift olabilir. İkisi de kıskanılmaya ve kısıtlanmaya gelemez bu yüzden birbirlerini çok iyi anlayacak ve ihtiyaçlarına cevap gösterebileceklerdir. Gezmeye ve dışarıda zaman geçirmeye bayılırlar. Her ikisi de ilişkiye mantıklı yaklaşacak ve uyum sağlayacaklardır. Bu iki burç flört etmeye bayılır. İlişkileri ilk aşamada flört boyutunda çok ciddi olmasa bile zamanla aralarında daha güçlü bağlar oluşur. İkizler ve terazi burcunun ilişkisi muhtemeldir birbirlerine uyumludurlar.

Yengeç ve Terazi Burç Uyumu

Yeryüzünde anlaşamayacak iki insan varsa eğer bunlar terazi ve yengeç burcu insanlarıdır. İkisinin mutlu bir ilişki yaşayacağını düşünenler aşırı iyimserdir. Çünkü bu ikisi tamamen farklıdır. Yengeç insanı evine bağlıdır evde olmayı sever ikizler için ise uzun süre evde durmak işkence görmekle eşdeğerdir.  Yengeç sevdiğini sahiplenir kıskanır terazinin tek eşli bir burç olmadığını göz önüne alırsak bu ilişkide en çok yıpranan taraf yengeç olacaktır. Yengeç duygusaldır yemek yapmaya, çocukları ile ilgilenmeye bayılır. Terazi ise yemek ve mutfak işlerini sevmez yengecin duygusal dünyasına anlam veremez. Bu iki burç kesinlikle bir araya gelmemelidir. Bu ilişki her ikisi için de yorucu olacaktır. Her ikisi için de birbirlerinden uzak durmaları çok daha mantıklı olacaktır.

Aslan ve Terazi Burç Uyumu

Bu iki burç son derece uyumludur. Aslan lider özelliklere sahip ve kararlı bir burçtur. Terazinin kararsız ve kendine güvensiz hallerini dengeleyebilecek nadir insanlardan biridir. Terazi aslanın kararlı ve ne istediğini bilen yapısından kolaylıkla etkilenecektir. Uzun soluklu bir ilişki yaşayabilirler. Her iki burçta yalnız kalmayı sevmez. Bir ilişki yaşamayı isterler. Birbirlerinin isteklerini karşılayabilirler. Güzel ve mutlu sonla biten bir hikaye olabilir.

Başak ve Terazi Burç Uyumu

Başak ve terazi genellikle anlaşabilen burçlar sınıfına girmez. Başak titiz ve planlıdır terazi ise kararsızdır. Terazinin kararsız halleri başak burcunu sinir krizine sokabilir. Başak burcu çalışkan ve üretken olmayı seven kendine yaşam felsefesi edinmiş bir burçtur. Terazi ise tam tersi tembelliğe yatkındır. Eğer başak ve terazi bir aşk yaşarsa başak teraziyi tembel olmakla terazi ise başağı kuruntucu olmakla suçlayacaktır. Kısaca bu burçların anlaşması zordur ama imkansız değildir karşılıklı anlayış gösterebilirlerse ilişki yaşanabilir.

Akrep ve Terazi Burç Uyumu

Akrebin tutkulu halleri adeta bir mıknatıs gibi teraziyi kendine çeker bu iki burç birbiri ile mükemmel bir uyum içerisindedirler. Sosyal yönleri güçlü olan terazinin duyguları akrebe göre çok daha yüzeyseldir bu yüzden yoğun duygular yaşayan akrebe karşı hayranlık duyması çok doğaldır. Akrep ne kadar sakin bir görüntü sergilese de aslında içinde duygu patlamaları yaşamaktadır. Eğer terazi bu ilişkide görüntüye takılı kalmaz ve akrebi tanımak için fırsat tanır ise akrep de zorlayıcı sabit tavırlarını kontrol altında tutabilirse çok iyi anlaşabilirler.

Terazi ve Terazi Burç Uyumu

Hemen hemen aynı özelliklere sahip olan terazi kadını ve erkeği anlaşabilirler. Ancak her ilişkide olduğu gibi birtakım sorunlar bu ilişkide de yaşanacaktır. İki tarafta son derece kararsız olduğu için birbirlerini seçerek aldıkları karar ikisi için de şaşırtıcıdır. Her iki tarafta flört etmeyi sever. Bu iki burç birbirleri ile uyum içerisinde hareket ederler. Sanatsal zevkleri kendilerine gösterdikleri bakım özen bu burçları bir arada tutabilir. Çevreleri tarafından mükemmel çift olarak tabir edilirler. Onları asla dağılmış bir şekilde göremezsiniz. Her zaman kendilerine özen gösterirler.

Yay ve Terazi Burç Uyumu

Terazi için mutluluğu bulabilecekleri nadir burçlardan biride yay burcudur. Her ikisinin de sosyal hayatı çok gelişmiştir. Her iki tarafta gezmeye yeni mekanlar keşfetmeye bayılır. Birçok ortak noktaları vardır. Arkadaşlarından zaman bulup birbirlerine zaman ayırırlarsa tanımaya çalışırlarsa mutlu olacaklardır. Biz bu çifte on üzerinden sekiz veriyoruz. Mutlu olma ihtimalleri yüksek. Ancak bu ilişkide yay teraziden daha çok özgürlüğüne düşkündür. İki tarafta kısıtlanmaya gelemez. Eğer ki terazi yayın isteklerine kararlarına saygı gösterirse bu ilişki yıllarca sürebilir.

Oğlak ve Terazi Burç Uyumu

Terazi sosyaldir daima çevresinde insanlar olur hayatında hep bir partner bulunur üstelik sevip sevmediği de pek önemli değildir yalnız olmaktan nefret eder. Oğlak ise tam tersi yalnız olmayı sever. Hayatında bir insan olacaksa eğer bu gerçekten karşı tarafa hisleri olduğu için olmalıdır. Terazi gezmeyi tembellik yapmayı sever. Oğlak ise tam tersi çalışmayı üretken olmayı sever. Yani bu iki burcun birbirini anlaması mutlu bir evlilik yapması zordur.

Kova ve Terazi Burç Uyumu

Terazi ve kova burçları hava grubu burçlarındandır. Yani temel olarak her ikisinin de istek ve ihtiyaçları aynıdır. Her ikisi de arkadaş çevresine son derece önem verir hatta o kadar ki arkadaşları için yapamayacakları fedakarlık yoktur. Ancak kova teraziye göre her zaman biraz daha mesafeli olacaktır. İlgi görmeye alışkın olan bu beklenti içerisinde yaşamını sürdüren terazi ise kovanın bu durumu karşısında ortada kalacaktır ki zaten terazi kararsız bir burçtur. Bu iki insan her şeyden önce çok iyi arkadaş olacaklardır. Yani bu iki insan birbirlerinin kişisel alanlarına özgürlüklerine saygı gösterirlerse mutlu bir ilişki yaşayabilirler.

Balık ve Terazi Burç Uyumu

Balık duygusal hassas değişken zarif bir yapıya sahiptir. Terazi sürekli gözü dışarıda olacağı için balık bu duruma tahammül edemez. Onun duygusal dünyası teraziye katlanabilecek kadar sağlam değildir. Kaldı ki her ikisi de kararsız insanlardır. Bir araya gelmeleri bile büyük başarı olacaktır. Terazi aradığı sonsuz ilgiyi balıkta bulabilir ancak balık bu ilişkide yıpranan taraf olacaktır. Her şeye rağmen birbirlerine anlayışlı davranırlarsa ve terazi balığa sadık kalmayı becerebilirlerse mutlu bir çift olabilirler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.