TRAFİK CEZA SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TRAFİK CEZA SORGULAMA


Bu yazımızda sizlere trafik ceza sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı hakkında bilgiler vereceğiz. Gelişen internet teknolojisi ile birlikte devlet kurumlarına giderek aldığımız hizmeti artık internetten kolay bir şekilde kendimiz yapabiliriz. Bu sayede evrak işleri ile uğraşmaya ve uzun kuyruklarda bekleyip zaman kaybetmeye gerek yoktur. Yapmak istediğiniz işlemleri internet üzerinden kolaylıkla yapabilmektesiniz. Devletin birçok kurumu bu sorgulama işlemlerinin yürütülmesini E-Devlet sitesi aracılığı ile yapmaktadır. Araç ceza sorgulama işlemi de E-Devlet sitesi üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet sistemi üzerinden birçok sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapabilmek için E-Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden 2 TL karşılığında edinebilirsiniz. Bu sorgulama işleminizi yapacak olduğunuz kısa basit adımlarla rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında verdiğimiz bilgiler doğrultusunda hareket ederseniz bu sorgulama işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Trafik Ceza Sorgulama İşlemi İnternet Üzerinden Nasıl Yapılır ?

Trafik ceza sorgulama işlemini devlete ait olan resmi internet sitesinden yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ tıklanmalıdır.

Adsız

Arkasından açılan yeni sayfada bizden istenilen T.C kimlik numarası ve e-Devlet şifresini doğru bir şekilde doldurmamız gerekmektedir.

Adsız

Gerekli yerler doldurulduktan sonra yapılması gereken son işlem ‘sisteme giriş yap’ kutucuğuna tıklamaktır.

Adsız

Trafik Cezası Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

EGM Aracılığı İle Trafik Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Trafik ceza sorgulama işlemlerinden birisi de EGM trafik cezası sorgulama işlemidir. Bu sorgulama işlemini de Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sayfasından yapılmaktadır. Bu bilgiler için gerekli bilgiler verildiği zaman sorgulama işleminizi başarı ile yapabilirsiniz.

Adsız

EGM Trafik Cezası Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

GİB Aracılığı İle Trafik Ceza Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Bir diğer işlem ise GİB trafik cezası sorgulama işlemidir. Bu sorgulama işlemi de Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden yapılmaktadır. Gerekli yerler doldurulduğu takdirde sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Adsız

GİB Trafik Cezası Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgilerin adım adım takip edilmesi durumunda, tüm gerçekleştirilen işlemlerin ardından araç cezası sorgulamanızı başarı ile yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra ceza ile ilgili tüm bilgiler karşınıza çıkacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.