TTNet Kalan Kota Sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TTNet Kalan Kota Sorgulama

TTNet Kalan Kotayı Nasıl Öğrenebiliriz?

Günümüzde internet, hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. İnsanoğlunun bilgiye olan açlığı sayesinde internet, kotalı ya da kotasız olarak hepimizin evlerinde, okullarında ve iş yerlerinde. İhtiyaçlara olabildiğince cevap vermeye çalışan hizmetlerden biri olan TTNet internet hizmetleri ise pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Kotalı ve kotasız internet sahiplerine uygun seçenekler sunan TTNet, TTNet kalan kota sorgulama işlemleri ile kullanıcılarına gerçekten işe yarar bir hizmet vermektedir.

İnternet sahibi biri misiniz? Kotanızın ne kadar olduğunu öğrenmek mi istiyorsunuz? TTNet kalan kota sorgulama hizmeti sayesinde bunun cevabını öğrenmek çok kolay olacaktır. Peki bu kolay işlemi hangi yollardan yapabiliriz?

  • TTNet kalan kota sorgulama işlemi yapabilmek için size en yakın firmanın bayisine giderek kotanızın ne kadar kaldığını öğrenebilirsiniz. Hem gitmişken kotanız yada internetiniz hakkında aklınızda ne kadar soru işareti varsa bayideki yetkili kişilere sorabilir, bu konuda yardım isteyebilirsiniz.
  • Firma ile anlaşmalı yan bayiliklere veya ödeme merkezlerine gidip kota sorgulama işleminizi yaptırabilirsiniz.
  • Müşteri hizmetlerini arayarak “TTNet kalan kota sorgulama” işleminizi yaptırabilir, aynı zamanda kampanyalar hakkında da bilgi edinebilirsiniz.
  • Eğer vaktiniz kısıtlıysa ve bu işlemi internet üzerinden yapmak istiyorsanız öncelikle internet bağlantınızın ve kendinize ait bir TTNet şifrenizin olması gerekmektedir. TTNet’in kota sorgulamak için hizmet verdiği site üzerinden TTNet şifrenizi girerek kalan kota bilgilerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yazı sonunda sizinle paylaşmış olduğumuz bağlantı linki ile aşağıdaki görsele ait resmi giriş sayfasına erişim sağlayacaksınız.ttnetkota

 

Kota kullanımınızı buradan sorgulayabilir, bu ay ne kadar daha kullanım hakkınız olduğunu öğrenebilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken yukarıda ok işareti ile gösterilen kısımları doğru biçimde doldurmaktır. Bu adımı doğru şekilde gerçekleştirdikten sonra  karşımıza bize birçok seçenek sunan bir ana ekran geliyor. Bu ekrandan istediğiniz işlemi yapabilir, üstelik bilgi alıp kampanyaları takip edebilirsiniz. Biz “TTNet Kalan Kota Sorgulama” hizmetinden yararlanacağımız için öncelikle Abonelik İşlemleri seçeneğine tıklıyoruz. Bu seçenek giriş yapacağınız an sayfanın sol en üstünde yer alacaktır. Daha sonrasında abonelik işlemleri sekmesinin altında yer alan Kota Sorgulama butonuna tıklıyoruz.

 

Karşınıza çıkan ekranda, son 3 aylık kullanım bilgilerinizi görebilirsiniz. Bu görüntüleme ekranından mevcut içinde bulunduğunuz ay ve önceki 2 aylık download (indirilen) ve upload (yüklenen) bilgilerinize erişebiliyorsunuz. İşte bu işlem bu kadar basit. TTNet kalan kota sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için sadece birkaç işlem yapmanız yeterli. Bu arada belirtmeden de geçmeyelim, download değeriniz 50 GB değerini geçerse çokça eleştirilen adil kullanım kotası kavramından dolayı internet hızınız 3 MB’nin altına düşecektir.

İnternet hızınız düştüğünde, işlemlerinizi eskisi kadar hızlı bir şekilde gerçekleştiremeyebilirsiniz. Bu sorunun önüne geçebilmek adına, internet üzerinden video, dizi, film gibi paketinizden çok fazla internet kullanmanızı gerektirecek işlemler yapmayabilirsiniz. Veya kalan kota sorgulama işleminizi ay içerisinde düzenli olarak gerçekleştirebilir, bu sayede ne durumda olduğunu güncel bir şekilde takip edebilirsiniz. Her ayın 1’inde adil kullanım kotası sıfırlanır. Ve hesabınızda kullanmadığınız internet olduğu durumda, bu bir sonraki aya devredilmez.

TTNET Kalan Kota Sorgulama işlemi için TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.