VERGİ DAİRESİ BORÇ SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

VERGİ DAİRESİ BORÇ SORGULAMA


Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet üzerinden bir çok işlemimizi yapabiliyoruz. Daha önceleri kurumlara giderek yaptığımız işlemleri artık bilgisayarlarımız başından zaman kaybetmeden yapabilmekteyiz. İnternet üzerinden yapılan işlemler genel olarak borç sorgulama, borç ödeme gibi işlemlerdir. Bu alanda birçok kurum ve kuruluş hizmet veriyor. Bu kurumlardan bir tanesi de Gelir İdaresi Başkanlığı’dır. Gelir İdaresi Başkanlığı resmi web sitesi üzerinden vergi borcunuzun bulunup bulunmadığını öğrenebilir ve borç ödeme işleminizi kredi kartınız ile gerçekleştirebilirsiniz. Yazının devamında vergi dairesi borç sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı kısa bir şekilde anlatacağız.

Vergi Dairesi Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu sorgulama işlemini yapabilmek için ilk olarak yapmanız gereken yazının sonunda vermiş olduğumuz sizi ilgili sayfaya yönlendirmeye yardımcı olacak linke tıklayınız. Açılan sayfada sizden TC kimlik numaranız, nüfus cüzdanı seri numaranız istenecektir. Bunları doğru bir şekilde giriniz. Ardından annenizin, babanızın, çocuğunuzun veya eşinizin T.C. kimlik numarasını giriniz ya da annenizin kızlık soyadı giriniz.

4

Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra güvenlik kodu kısmına kutucukta bulunan harf ve rakamları giriniz. Kutucukta bulunan harfleri gördüğünüz gibi büyük harfle giriniz. Son olarak ise tamam butonuna tıklayınız. Bu şekilde açılan sayfa üzerinden vergi dairesi borç sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Vergi Dairesi Borç Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.