Yay Burcu Özellikleri Sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Yay Burcu Özellikleri Sorgulama

Yay  Burcu ,  22 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında doğan kimselerin bulunduğu burcun adıdır. Yay burcunun gezegeni,   zenginlik ve neşe kaynağı olan Jüpiter’dir. Yay grubunun elementi  ,  benlik duygusunun kuvvetli olduğu ateştir. Yay burcunun uğurlu taşı , Firuze de denilen gök mavisi rengi olan turkuazdır. Yay burçlarının uğurlu günü ise perşembedir. Uğurlu kokuları nergis, menekşe ve zambaktır. Uğurlu renkleri  mor , menekşe moru , koyu mavidir. Yay burcunun uğurlu çiçekleri kendilerine has çok hoş kokusu olan karanfil ve kokusu parfümlerde de kullanılan mor menekşedir. Yay burçlarının uğurlu sayıları da 3 ve 7 dir.  Yay burçları özgürlüklerine düşkün olmalarıyla öne çıkmaktadır. Ayrıca Yay burçları düşünmeyi çok severler. Enerjileri en üst seviyede olan Yay burçları en enerjik burçtur denilebilir.

Yay Burcunun Genel Özellikleri

Yay Burcu  insanı için   iyimser , özgürlükçü, enerjik,  dürüst, açık sözlü, sevimli , azimli, çalışkan gibi özellikler sıralanabilir. Yay burcu insanları ideallerine bağlı kimselerdir. İdeallerini ne olursa olsun bırakmayıp  peşinden  koşarlar. Ayrıca çok iyimserdirler. Hiç kimse  hakkında gereksiz önyargılara kapılmazlar. Aksini gerektiren durum olmadıkça herkese karşı iyimserdirler. Yay burcu insanının enerjileri çok fazladır. Heyecanlı , enerjik , pozitif  insanlardır. Çok neşelidirler. Olaylara pozitif yaklaşıp  olayla ilgili espri yapabilirler. Mizah duyguları çok gelişmiştir. Espriler yapıp  çevresindekileri  güldürür , etrafa neşe saçarlar. Ayrıca espri yapmasalar bile insanları konuşmalarıyla etkileyebilirler. Etkileyici bir konuşma yetenekleri vardır. Sosyal çevrede yer edinmeyi çok severler. Çevreleri çok geniştir. Pek çok insanla diyaloğa geçip , onlarla bağlılıklarını sürdürebilirler. Dostlarına , arkadaşlarına çok önem verirler. Dostlarıyla vakit geçirmeyi , arkadaşlarıyla dışarda buluşup planlar yapmayı severler. Yalnızlığı, yalnız kalmayı sevmezler. O yüzden etraflarında hep birileri olsun isterler. Aile ve akraba bağlarına , dostlarına , çevresindeki insanlara önem verirler. Yay burçları seyahat etmeyi çok severler. Gezmeyi , farklı yerler görmeyi , yeni yerler keşfetmeyi severler özellikle bunları sevdikleri insanlarla yapmaya bayılırlar. Meraklı bir yapıları vardır. Merak ederler , yeni yerler , yeni bilgiler onları cezbeder. Yeni insanlarla tanışmayı severler.  Aynı zamanda özgürlüklerine de düşkündürler. Yapmayı düşündükleri planlar , idealleri için bunları gerçekleştirmeleri için özgür ortam gereklidir. Kısıtlanmayı, sınırlandırılmayı sevmezler, huzursuz olurlar. Yay burçları çok dürüst insanlardır . Yalan söylemeyi ve kendisine söylenmesini sevmezler. Açık sözlüdürler. Yay burçları kendilerinden emin hareket ederler. Özgüvenleri yüksektir. Hayata bağlı insanlardır ,  hayatı çok severler. Çift karakterli yapıları   vardır. Adeta iki farklı insanı içinde barındırırlar.  Yay burçları bakımlı insanlardır. Vücutlarına , kendilerine bakmayı , bakımlı olmayı severler. Güler yüzlü kimselerdir.  Onların somurtkan tavır sergilediğini neredeyse göremezsiniz. Duygulu insanlardır , sanata düşkündürler.

Yay Burcu Olumlu Özellikleri Nelerdir?

Yay burcu erkeğinin olumlu özellikleri şöyle sıralanabilir ; güvenilirdir , enerjiktir, sevimlidir, idealisttir, beyefendi kişilerdir. Ayrıca son derece cömerttirler. Özgürlüğüne düşkündürler. Açık sözlü , dürüst , güler yüzlü  , neşelidirler. Etrafındakilere mutluluk saçarlar.

Yay Burcu Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

Huzursuz olmaları ve fevri hareket etmeleri yay burcu erkeklerinin en  öne çıkan olumsuz özelliklerindendir.  Bazen duyarsızca hareket edebilirler. Olaylara karşı duyarsız yaklaşımlarda bulunabilirler. Kendilerini beğenmeleri de olumsuz özellikleri arasındadır. Fazla iyimser olabilirler. Dikkatsizdirler. Tembel olmaları ,  çok pratik olmamaları  da olumsuz özelliklerindendir.

Yay Burcu Kadını Genel Özellikleri Nelerdir?

Yay burcu kadınının gözleri güzel ve parlaktır. Yüzleri ise hep gülümsüyor izlenimi verir. Yay burcu kadınının saçları da dalgalı ve karışıktır. Yay burcu kadınları orta boyludurlar. Giyim olarak rahat kıyafetler tercih ederler , spor tarzı giyinirler. Yay burcu kadınları oldukça kültürlüdürler. Ayrıca esprili kişilikleri de vardır. Çok neşelidirler. Yay burcu kadınları çok akıllı ve zekidirler. Yay burcu kadınları iyimser ve düşünceli kimselerdir. Çok fedakardırlar.  Dostlarına önem verir onlar için fedakarlık yapmaktan kaçınmazlar. Yay burçlarıyla dost olanlar da onu hep yanlarında isterler. Gezmeye ve eğlenmeye düşkündürler. Para onlar  için amaç değil araçtır . Çok cömerttirler.  Hayatlarında farklılıklara , değişikliklere , yeniliklere ilgi duyarlar. Gelenekçi değillerdir. Sürprizleri severler. Özgüvenleri yüksek kimselerdir. Çok coşkulu ve neşeli yapıları vardır. Açık sözlüdürler. Dürüst kimselerdir. Güvenilir ve çok uyumludurlar. Yay burcu kadınları özgürlüklerine düşkünlüklerini abartıp başına buyruk davranışlar sergileyebilirler. Bazen kendini beğenmiş tavırlarda bulunabilirler. Yay burcu kadınların sorumluluklarını önemsemeyip sorumsuzca davranabilirler. Bazen dikkatsizce hareket ederler. Yay burcu kadını ona uyum sağlayabileceği , rahat edebileceği erkeklerden hoşlanır. Kendisini fazla sıkmayacak , bunaltmadan sevecek erkeklerden hoşlanır. Özgürlüğünü  kısıtlayacağını düşündüğü erkekleri sevmez , onlardan uzak dururlar. Bir yay burcu  kadını için partnerinin yanında kendini iyi hissetmesi çok önem arz eder. Bakımlı , yakışıklı, fiziği güzel, kültürlü, eğlenceli erkekler yay burcu kadınlarının hayır diyemeyeceği erkeklerdir.

Yay burcu kadını aşık olmaya her zaman hazırdır aslında sadece onları derinden etkileyecek , onun vazgeçilmezi olacak birini beklerler. Yay burcu kadını aşık olduğu zaman doludizgin ve durdurulamazdır. Aşırı  kıskanç  , onu sıkan , kısıtlayan bir partnerle uyum sağlayamazlar. Yay burcu kadınının partneri onun istediklerini yerine getirebilmelidir. Çok fazla ilgiyle onu boğmayacak aşırı rahat da olmayacak bir eş hayal eder. Üzerine fazla gelinmesinden , kısıtlanmaktan hoşlanmazlar. İnce ruhlu erkeklere ilgi duyarlar. Romantik , duygulu erkeklere hayrandırlar. Eşiyle gezilere katılmayı , piknikler yapmayı çok severler. Yeniliklere , sürprizlere bayılırlar . Yay burcu kadını için en güzel hediye onun için özel planladığınız tatil olacaktır. Buna asla hayır diyemez. Yay burcu kadını sevdiği zaman partnerinin sevgisini kazanmaya önem verir. Size karşı asla yapmacık davranmaz. İçinden geldiği gibi yaşar sevgisini . İlişkisine önem verir, fedakarlıklarda  bulunmaktan kaçınmaz. Size zaman ayırır. Sizi asla ihmal etmez. Samimi ve sıcakkanlıdır. Sevdiği zaman ömürlük sever. Yay burcu kadını aslında iş hayatında girişimci bir yapıya sahiptir.  Her konuda olduğu gibi iş hayatında da özgüveni yüksektir. Çabalarının beğenilmesini , desteklenmesini isterler. Onları destekleyecek birine ihtiyaç duyarlar. Bu desteği hissettiklerinde başarıya daha hızlı adımlarla giderler.

Yay Burcu Erkeği Genel Özellikleri Nelerdir?

Yay burcu erkeğinin göz hatları geniş yapılıdır.  Saçları çok güzel ve dalgalıdır. Gülümseyen bir yüz ifadeleri vardır. Yay burcu erkekleri sakallarını pek kesmezler , kirli sakal bırakırlar.  Yay burcu erkekleri uzun boylu olurlar.  Vücutları da atletik yapıdadır.  Spor tarzı giyinmeyi severler. Giyim ya da dış görünüm onlar için çok da önemli değildir. Ama bu  da iyi giyinmezler anlamına gelmez.  Sadece onlar için önemli olan kıyafetin rahat olmasıdır. Çok şık olmasalar da bakımlıdırlar.  Yay  burcu erkekleri tam bir beyefendidir, kibardır, nezaket sahibi kimselerdir. Sevecen ve neşeli kimselerdir. Yay burcu erkekleri cana yakın ve çok iyi niyetlidirler.  Hayat önem verirler, insanlara değer verirler. Konuşmayı , sohbet etmeyi severler.  Aynı zamanda çok güzel ve etkileyici konuşurlar.  Dostlarını çok  önemser ve onlarla vakit geçirmeyi de çok severler. Özgürlüklerine düşkündürler. Yay burcu erkeği çok cömerttir.  Yay burcu erkeği ailesine çok önem verir , aile bireyleri onlar için her şeydir. Yay burcu erkekleri ailesine çok düşkün olurlar. Yay burcu erkeğinin meraklı yapısının olması onu bilgili olmaya iter. Çok bilgilidirler, yeni şeyler keşfetmeyi  severler, kültürlü insanlarla bir arada olurlar. Neşeli , enerjik insanlardır , Yay burcunu tanıyıp arkadaş edinenler onlardan vazgeçemezler. Yay burcu erkeğine göre  partneri kendine uyum sağlayacak nitelikte olmalarıdır. Kendisini daraltıp sıkmayacak , özgürlüğüne engel olmayacak  kadınlara ilgi duyarlar. Olgun kişilikli , maceracı, sevgi dolu kadınlara hayrandırlar.  Kendisi gibi neşeli , hayat dolu,  sevimli  kadınları severler.

Yay burcu erkeği , aşk hayatında hem eğlenceli hem de duygusaldır. Ayrıca yay burcu erkekleri oldukça romantik kimselerdir. Romantizmden hoşlanırlar. Yay burcu erkekleri için flörtçü de denilebilir.  Uzun soluklu ilişkilere hemen girişemezler. Karşıdaki partnerin onu cesaretlendirilmesi gerekir.  Yay burcu erkeği aşık olduğu zaman ,  gerçek aşkını bulduğu , ona kavuştuğu zaman  sadık bir eş  olacaktır. Ayrıca yay burcu kıskanç bir eştir. Sizi kıskanabilir. Bazı zamanlarda size müdahale edebilir. Ama sizin kendisine müdahale etmenizden hoşlanmazlar. Özgürlüğüne aşık olduğu için kısıtlanmayı sevmezler. Aslında yay burcu sevdiği zaman durdurulması zor bir aşıktır.  Partnerinin kendisinin fikirlerine  saygı duymasından çok mutlu olur.  Sevdiği zaman son derece fedakardır.  Aslında çok düşünceli ve anlayışlıdır. Yay burcunun sakinliği size  huzur verir ,  kendinizi  onun yanında güvende hissedersiniz.

Yay burçları iş hayatı konusunda girişimcidirler. Kendilerine güvenirler. Yay burcu erkekleri iş hayatındaki başarılarının ya da çalışmalarının takdir edilmesini ister. Aslında buna ihtiyaçları vardır da denilebilir. Yay  burcu erkeklerinin gerçekçi kişilikleri ön planda olduğu için savcılık, yargıçlık, politikacılık tam onlara göre mesleklerdir. Ayrıca aktif, eğlenceli, seyahati  seven kimseler oldukları için  de turizm , arkeoloji, halkla ilişkiler gibi alanlarda oldukça başarılı olurlar. Çok sıkılmadıkları takdirde son derece gayretlidirler. İdealist yapıları da olduğu için , o idealleri için azmederler.  Huzursuz yapıları olması  nedeniyle sıkıldıkları ya da gerçekten istemedikleri zaman  kimse onların istifa etmesini engelleyemez. Yay  burcu erkekleri aynı zamanda çok iyi bir patrondur. İyimserdir, personeline güvenir. Cömert olduğu için personeli için elinden geleni yapar. Kendi çalışmalarını yapabilmesi için özgür , rahat ortam gereklidir. Aynı zamanda bu ortamı rahat çalışıp işe yoğunlaşabilmeleri için personeline de sağlar.

Yay Burcu Ünlüleri Kimlerdir?

Yay Burcuna Sahip Yabancı Ünlüler: Ludwing Van Beethoven, Mark Rwain, Monica Seles, Noam Chomsky, Nostradamus, Tina Turner, Walt Disney, Winston Churchill, Woody Allen, Brad Pitt, Britney Spears, Christina Aguilera, Edith Piaf, Frank Sinatra, John F. Kennedy, Kirk Douglas.

Yay Burcuna Sahip Türk Ünlüler: İbrahim Kutluay, Mehmet Ali Birand, Merve İldeniz, Onno Tunç, Sertap Erener, Tülin Şahin, Zeki Müren, Azra Akın, Ediz Hun, Fatma Girik, Gülşen Bubikoğlu, Haluk Levent, Hülya Koçyiğit.

Yay Burcu Yükselen Burç Hesabı Nasıl Yapılır?

Yükselen burçların karakter üzerindeki etkilerini bilmeyen yoktur. Ama birçok insan yükselen burcunun ne olduğunu tam olarak bilmez. Sizde yükselen burcunuzu öğrenmek istiyorsanız aşağıda verdiğimiz tabloyu kullanabilirsiniz. Doğduğunuz saat aralığını seçerek yükselen burcunuzu öğrenebilirsiniz.

Doğum Saati 05-07 07-09 09-11 11-13 13-15 15-17 17-19 19-21 21-23 23-01 01-03 03-05
Yay Yay Oğlak Kova Balık Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep

Yay Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu

Yay ve Koç Burcu Uyumu

Her ikisi de ateş elementidir. Bu nedenle de her alanda birbirleriyle uyum içindelerdir. Koç burcu da yay burcu gibi idealisttir.  Yay burcu da koç burcu da gezmeyi ve macerayı çok sever. Uzun yolculuklu geziler yapabilir, hiç gidilmemiş yerlere gidip maceranın içine atlayabilirsiniz. Neşeli , iyimser , maceracı yay burcundan koç burcu çok çabuk etkilenecektir. Her ikisi de özgürlüklerine aşık burçlardan oldukları için uzun vadeli ilişkiye hemen  atılmazlar . Ama  birbirleriyle uyum içinde olduklarını fark edip  anlaştıkları zaman aşka teslim olmasını da bilirler.

Yay ve Boğa Burcu Uyumu

Boğa burcu kendine özen gösteren , bakımlı bir burçtur. Yay burcu da bakımlıdır.  Bu nedenle boğa burcu yay burcundan kolaylıkla etkilenecektir. Ayakları yere basan boğa burcu ile uçarı tavırları olan yay burcu çaba sarf ederse  birbirlerini tamamlayabilirler. Uzun vadeli ilişkiden kaçınan ve hemen kabullenmeyen yay burcunu boğa burcunun romantikliği , duygusallığı etkileyebilir.  Yay burcu boğa burcuna istediği güveni sağladığında , güvenilir biri olduğunu hissettirdiğinde yay burcu ve boğa burcu mutlu mesut bir ilişki bekliyor olacaktır.

Yay ve İkizler Burcu Uyumu

Aslında birbirinin tam zıttı olan yay ve ikizler burcu bu zıtlıklarını birbirleriyle tamamlayabilirler. Her ikisi de özgürlüğüne düşkündür. Birbirlerini motive edip uyum sağlayabilirler. Yay burcunun meraklı ve zeki olması ikizler burcunu etkileyecektir. Gezmeyi seven  , farklılığa hayran olan bu iki burç beraber seyahatlere çıkıp yeni keşiflerde bulunabilirler. Birbirlerine saygı duyup , uyumu yakaladıklarında çok tatlı bir çift olurlar.

Yay ve Yengeç Burcu Uyumu

Duygusal olan yengeç burcu ile onun kadar duygusal olmayan yay burcu anlaşmakta güçlük çekerler. Dışa dönük , neşeli , popüler , aktif , yolculuklara çıkmayı seven yay burcu bağımlılık özelliğine sahip yengeç burcundan sıkılabilir. Ancak bulundukları duruma uyum sağlayabilen yengeç burcu  yay burcunu etkileyebilir.  Evlilik burcu olan yengeç burcu yay burcunu etkilediği takdirde özgürlüğüne düşkün yay burcunu kendine bağlayabilir.

Yay ve Aslan Burcu Uyumu

Aslan burcu da yay burcu gibi  ateş grubundandır. Her ikisi de samimi , enerjik ve iyimserdir. Yay ve aslan burcunun birliktelikleri çok keyifli geçebilir. Her ikisinin de neşeli tavırları birbirlerinin  hayatlarını daha güzel yapacaktır. Aslan burcu yay burcunu kısıtlamayıp , sınırlar koymadığı sürece problem yoktur. Aslan burcunun sevgi dolu , tutkulu olması yay burcunu etkileyecektir.

Yay ve Başak Burcu Uyumu

Planlı ,  programlı başak burcuna yay burcunun maceraperest halleri itici gelebilir. Başak burcu yapmak istediği herhangi bir şey için planlar yapıp en ince detayına kadar düşünüp ondan sonra işe koyulurken yay burcu bu konuda içgüdüsel tavır  takınır. Birbirlerinin neredeyse tamamen zıttı olan bu iki burç ancak kendilerinden tavizler verip , fedakarlık yaparlarsa o zaman mutlu olabilirler.

Yay ve Terazi  Burcu Uyumu

Sakin ve dengeli olan terazi burcu yay burcunu kolayca etkileyecektir. Yay burcu terazi  burcu ile sakin , sevgi dolu, huzurlu , tutkulu bir ilişki yaşayabilir.  Terazi burçları güzel olma , bakımlı olma konusunda titiz davranırlar. Bakımlı olan yay burçları onları etkiler. Uzun vadeli ilişkileri  hemen benimseyemeyen yay burcu terazi burcuna aşık olduğu zaman onunla hemen evlenebilir. Terazi burcunun tutkusu kısa zamanda onu da saracaktır. Birlikte gezip hayatın tadını çıkarabilirler. Terazinin nezaketli tavırları  yay burcunun çok hoşuna gidecektir. Terazi burcu insanı yay burcunu fazla sıkıp özgürlüğüne aşırı müdahalelerde  bulunmadığı takdirde bu iki burcu ufukta mutlu mesut bir aşk beklemektedir.

Yay ve Akrep Burcu Uyumu

Yay burcu ile akrep burcunun ilişkisi aslında zor bir birlikteliktir. Akrep burcu su elementi olduğundan hassastır, yay burcunu dürüstlüğü ve açık sözlü olması akrep burcunu incitebilir. Akrep burcu evlenmek için hazırlanırken  yay burcu da bu durumda geride kalmak ,adım atmak istemeyebilir. Yay burcu özgürlüğüne aşık olsa da akrep burcunun tutkulu yapısı onu çepeçevre saracaktır. Yay burcu akrep burcunu güvenini kazanırsa akrep burcu yay burcuna teslimiyet gösterecektir. Sabırlı olmaları , fedakarlık yapmaları, birbirlerini anlamaya çalışmaları gerekmektedir.  Bunlar yapıldığında geride sadece aşk kalacaktır.

Yay ve Yay Burcu Uyumu

Aynı burç grubunda oldukları için birbirlerinden kolayca etkilenecektirler. Her ikisi de meraklı , gezmeyi seven, seyahat düşkünü , yeniliğe açıktır. Birinin sevdiğini diğerinin de sevmesi etkileyici olacaktır. Her ikisi de idealisttir birbirlerini motive edip başarılara beraber adım atabilirler. Neşeli ve hayat dolu olmaları ilişkilerinde artı puan olacaktır  onlar için. Beraber gezi turlarına katılıp , içlerindeki maceraperest ruhlarına  takılıp  dünyayı yeniden keşfedebilirler. Her ikisi de özgürlüğüne düşkün oldukları için birbirlerine karşı anlayışlı olurlar. Aynı yolda  yürüyüp aynı adımları attıkları için uzun soluklu , hayat dolu evlilik hayatı onlar için kaçınılmaz olacaktır.

Yay ve Oğlak Burcu Uyumu

Yay ve oğlak burcu birbirinin zıttı burçlardır. İşkolik olan oğlak burcu yay burcu için sıkıcı gelebilir. Kazandığı parayı elinde tutmasını , biriktirmesini seven oğlak burcu için de  gezmeyi , eğlenmeyi seven ve bu uğurda parayı harcayabilen yay anlaşılmaz gelebilir.  Ancak unutulmaması gereken bir şey vardır ki o da oğlak burcu da gezmeyi sever özellikle tarihi mekanları. Beraber şehir şehir gezip , tarihe yolculuk yapabilirler. Arka arkaya dünyaya gelmiş olan bu iki burcun anlaşması zor olmayacaktır. Yay burcu uzun süreli bir aşkı , tutkuyu oğlak burcu insanında  bulabilir. Ayrıca işi seven oğlak burcu eşini iş  konusunda destekleyecek onun yanında yer alacaktır. Yay burcu ihtiyaç duyduğu desteği oğlak insanında bulunca eşine de işine de dört  kolla sarılacaktır. Oğlak burcu sevdiği insanı geniş kalbine yerleştirip el üstünde tutar  bunu fark eden yay ondan vazgeçmeyecektir. Birbirlerine güvenip el ele oldukları sürece mutlu mesut evlilik hayatı onların olacaktır.

Yay ve Kova Burcu Uyumu

Yay ve kova burcunun mükemmel arkadaşlıkları olabilir. Bu  arkadaşlık  da birbirlerini tanıdıkça  aşka  dönüşecektir. Yay burcu ile kova burcu birbirlerini tamamlayan burçlardandır. Kova ve yay burçları özgürlüklerine düşkündürler. Yeni  deneyimleri , yeni açılımları , yeniliği , keşifleri severler. Yay ve kova burcu el ele verdiklerinde  hayatlarında emin adımlarla ilerleyebilirler.

Yay ve Balık Burcu Uyumu

Yay ve balık burcunun hareketli  bir ilişkileri olacaktır. Yay ve balık burçlarının pek çok ortak konusu ve ortak yönleri vardır. Bütün bunlar ilişkilerini  sağlamlaştıracaktır.  Her ikisi de meraklı ,  öğrenmeye isteklidirler. Bu konuda birbirlerini  hep teşvik edeceklerdir. Balık burçları yay burçlarına göre daha kırılgan ve daha narindirler. Yay burçlarının burada daha dikkatli olmaları , daha dikkatli davranmaları gerekiyor. Balık burçları duygusal oldukları kadar da  romantiktirler. Bu yönleri yay burçlarını etkiler.  Balık burcu da yay burcunun enerjik , iyimser , hayat dolu olmalarına hayrandır. Uyumu ve birlikteliği yakaladıklarında mutlu mesut bir hayat yaşayabilirler.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.