Yengeç Burcu Özellikleri Sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Yengeç Burcu Özellikleri Sorgulama

Bu yazımızda sizlere birçok insanın hayatında önemli bir yere sahip olan yengeç burcuna sahip olan insanların özelliklerinden bahsedeceğiz. Hayatınızda bir yengeç insanı varsa eğer bunu fark etmemiş olmanız imkansızdır. Yengeç burçları gerek anaç karakterleriyle gerekse naif yapılarıyla topluluk içinde kendilerini istemeden de olsa ele vereceklerdir. Yengeç burcu özellikleri sorgulama yaparken erkek yengeçler ve kadın yengeçlerin özellikleri ayrı ayrı araştırılmalıdır. Çünkü her ne kadar aynı burca sahip olsalar da yengeç burcunun kadın ve erkekleri arasında farklılıklar bulunuyor. Aynı zamanda yengeç burcu özellikleri sorgulama işleminde burcun cinsiyeti kadar yükselen burçlarda büyük önem taşımaktadır. Dilerseniz bu özellikleri ayrı ayrı inceleyelim.

Yengeç Burcu Özellikleri Nedir?

Yengeç burcu olmak için doğum tarihinizin 22 Haziran 22 Temmuz arasında ki bir tarihe denk gelmesi gerekiyor. Yani bu tarihler arasında dünyaya gelmiş kişiler yengeç burcuna ait özellikleri taşıyorlar. Yengeç Burcu Özellikleri Sorgulaması yapan bir kişi ilk olarak karakteristik özellikleri araştırmakla işe başlayacaklardır. Peki nedir bu karakteristik özellikler:

Yengeç Burcu Olumlu Özellikleri Nelerdir?

  • Duygusallık: Yengeç burcu denilince insanların aklına ilk gelen şey aşırı duygusallık olmaktadır. Bu burca sahip insanlar duygusal iniş çıkışlarıyla bilinir. Bir anda gülerken gördüğünüz ne kadar neşeli dediğiniz yengeç insanı hemen ardından herhangi bir sebebe dayanmaksızın kendini ağır bir depresyon içerisinde bulabilirler. Eğer bu duygusal hale girmişken onu depresyondan çıkarmazsanız uzun bir süre boyunca bu ruh halinden kurtulamazlar.
  • Anaçlık: 12 burç içerisinde belki de en çok annelik dürtüsüne sahip olan burç yengeçtir. Üstelik anaç bir role bürünmesi için karşısında kişinin çocuğu olmasına gerek yoktur. Bir arkadaşı, annesi, babası, kardeşi, sevgilisi kim olduğu önem taşımaz yengeç insanı için. Dışarı çıkarken daha kalın giyinmeniz için arkanızdan seslenen biri varsa bilin ki o insan yengeç burcudur.
  • Koruma Dürtüsü: Yengeç burcu insanları etrafında olaylara insanlara hatta eşyalara karşı oldukça duyarlı davranmaktadırlar. Hiç tanımadığı bir insan için hayatını hiçe sayabilir. O sevdiği insanı korumak için her türlü riski göze alacaktır.Evlerine ve ailelerine çok düşkünlerdir. Hatta birçok yengeç burcu insanı çok mecbur kalmadığı sürece evlerinden çıkmak istemezler. Evden çalışma yöntemleri son derece dikkatlerini çeker hatta birçoğu evden çalışabildiği bir mesleği yapmaktadır. Evlerine düşkün olmaları hem olumlu hem olumsuz bir özellik olarak değerlendirilebilir.
  • Güvenilirlik: yengeç insanları genelliklere çevresindeki insanlar tarafından güvenilir olarak tabir edilir. Hiç tanışmıyor olsanız dahi bir yengecin gülüşünden, konuşmasından, duruşundan ona güven duyabilirsiniz. Güler yüzlü ve neşeli insanlardır. Bu neşeli halleri insanları kendine adeta bir mıknatıs gibi çeker. Gülümsemelerinde insana huzur veren bir atmosfer vardır.

Bu noktada aklınıza ilk gelecek olan şey bu burca sahip insanların hiç mi olumsuz özelliği yok. Elbette her insan gibi yengeç insanı da bazı olumsuz özelliklere sahiptir. Hatta bu olumsuz özellikler çoğu zaman bizi yengeç insanlarından uzaklaştıracaktır.

Yengeç Burcu Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

  • Alınganlık:Yengeç burcu insanı aşırı alıngan bir yapıya sahiptir. Yaptığınız en ilgisiz bir hareketi veya ortaya söylediğiniz bir kelimeyi üzerine alınıp size kırılabilecektir. Bu özellikleri de yengeç burcu insanı etrafınızda iken davranışlarınıza ve sözlerinize dikkat etmeniz gerektiği anlamına gelmektedir. Bu durum ise bazı zamanlarda yengeç insanları etrafınızda iken rahat hareket etmenize engel olacaktır.
  • Durağanlık: Yengeç burcu özellikleri sorgulaması yaptığınızda en çok sizi şaşırtacak olan bilgi bu burca sahip insanların durağan olmasıdır. Neşeli gözükmelerine rağmen yengeçler oldukça durağan bir yapıya sahiplerdir. Bir olay karşısında kendilerini ön plana çıkarmayı sevmezler daha çok sorunun çözülmesini beklerler. Eğer sorun çözülmüyorsa ve çözüm yengeç insanının ellerinde ise son ana kadar bekleyecektir. Son anda sorunu çözerek gün kahramanı olacaklardır.
  • Karamsarlık: Yengeç burcu özellikleri sorgulaması yapan kişilerin en çok dikkatini çeken durumlardan biri de bu insanların aşırı karamsar olmalarıdır. Yengeç burcu insanları bir olay karşısında en olumsuz ihtimali düşünecek ve karamsarlığa kapılarak kendilerini dışarıda ki insanlara karşı korumaya alacaktır. Bu durumlarda yengeç insanı tıpkı burcunun adı olan yengeç canlısı gibi kendini kabuklarına çekecektir.
  • Melankoli: Bu burca ait insanlar doğuştan depresiftir. Olmamış olayların olma ihtimallerini hayal ederek günlerce yas tutabilirler. Bu yüzden bir yengeç insanıyla yaşamak kolay değildir. Depresyona girmiş bir yengeç daima aklından olumsuz düşünceler geçirecek kendince senaryolar türetecektir. Eğer bu halinde bir yengeci tutup kabuklarından çıkarmazsanız günlerce bu depresyonu yaşayacaktır.

Yengeç Burcu Kadını Özellikleri Nelerdir?

Yengeç burcu kadını 12 burç içerisinde annelik içgüdüleri en çok baskın olan burçtur. Sadece çocuklarına değil etrafında değer verdiği herkese karşı annelik yapma eğilimindedirler. Çevrenizde bir yengeç kadını varsa bu kişilerin yaptıkları lezzetli yemekleri ile ün sahibi olduklarını görebilirsiniz. Son derece lezzetli yemekler yaparlar. Bu kadınların etrafında olup da kilo almamak mümkün değildir. Kendileri de genellikle balık etli olarak tasvir edilir yada vücutları kilo almaya son derece elverişlidir. En iyi anneler bu burçtan çıkar. Çocuklarının rahatını ve mutluluğunu her şeyin önüne koyacaktır. Eğer bir yengeç kadını ile hayatınızı birleştirmeyi düşünüyorsanız öncelikle sınırsız bir sevgi ile karşı karşıya kalacağınızı bilmelisiniz. Hatta çoğu zaman bu ilgisinden bunalabilirsiniz. Sürekli sizden ilgi ve sevgi bekleyecektir. Her gün hatta her saat onu sevdiğinize ikna etmek durumunda kalabilirsiniz. Ancak tüm bu özelliklere tahammül ederseniz karşınızda mükemmel bir kadın olduğunu göreceksiniz. Sizi sizden daha çok düşünecek bir insanla karşı karşıyasınız. Bu kadınları etkilemek için sadece biraz ilgi göstermeniz ve güvenini kazanmanız yeterlidir. Sonrasında kalbini size kendi elleriyle size teslim edecektir. Geleneklerine bağlı olan bu kadın birçok hatanızı görmesine rağmen sırf alıştığı için sizi kolayca bırakamaz. Eğer bir yengeç kadını tarafından terk ediliyorsanız bunun sebebi kesinlikle sizin kusurlarınızdan kaynaklanmaktadır.

Yengeç Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Tıpkı yengeç burcu kadını gibi yengeç burcu erkeğinin de anaç bir karaktere sahip olduğunu söylersek eğer yanlış olmaz. Sevdiklerine karşı son derece koruyucu ve fedakar davranırlar. İnsanların kendilerini sevmelerini ve saygı göstermelerini isterler. Bunun için göze alamayacakları şey yoktur. Bunun dışında bu burca sahip olan erkekler maddiyata düşkünlerdir. Yani sevmedikleri bir işte sırf ücreti daha yüksek olduğu için çalışmayı sorun yapmazlar. Ancak bu maddiyat yani para düşkünlüğü çocuklarına ve ailesine iyi bir gelecek hazırlama kaygısından kaynaklanır. Son derece nazik bir yapıya sahiplerdir. Eğer değer verdiği bir insansanız sizi kırmaktan çekineceklerdir. Genellikle yuvarlak yüz hatlarına ve ortalama bir boya sahiplerdir. Duygusal düşünceli bir yapıya sahiptirler ancak bu özelliklerini göstermeleri için etrafına ördüğü duvarları aşmanız gerekiyor. İlk bakışta soğuk, duygusuz bir erkekle karşı karşıya olduğunuzu düşünebilirsiniz. size güvendikçe gerçek kişilikleri ile karşılaşabilirsiniz.

Yengeç Burcunun Diğer Burçlarla İlişkileri

Yengeç Koç Uyumu

Yengeç burcu ve koç burcu karakter yapısı olarak birbirlerinden çok farklıdır. Yengeç burcu ne kadar evine bağlı ve durağansa koç burcu da bir o kadar maceraperesttir. Yani bu iki insan için zıt kutuplar diyebiliriz. Ancak farklı olmaları bu iki insanın anlaşamayacağı anlamına gelmez. Koç insanı yengeç insanın sürekli ilgi beklentisinde olduğunu unutmamalı yengece karşı mümkün olduğunca anlayışlı davranmalıdır. Koç burcu liderlik vasıflarına sahip bir burç olduğu için bu ilişkide genellikle koç burcunun sözü geçecek yengeci kendi isteği doğrultusunda yönlendirmeye çalışacaktır. İhtiyacı olan ilgi ve sevgiyi koçta bulmuş yengeç için bu sorun teşkil etmez. Ne zaman ki koç ilgisini ve sevgisini yengeçten eksiltirse o zaman yengeç bu yönlendirmelerin farkına varacak ve tepkisini ortaya koyacaktır. Yani bu ilişkinin sürmesi daha çok koç burcuna bağlıdır.

Yengeç Boğa Uyumu

Yengeç ve boğa genel olarak bakıldığında birbirine benzer gözükse de aslında birbirine çok uzak iki insandır. Boğa burcu hayatı biraz daha ağırdan almaya yavaş yaşamaya meyillidir. Sabırsız ve duygusal olan yengeç için ise bu durum çoğu zaman tahammül edilemez bir boyuta gelecektir. Aynı zamanda inatçı bir karaktere sahip olan boğa insanı birçok durumda bu tavrı ile yengecin kalbini kıracaktır. Olumlu yönlerine bakarsak bu iki burç ev hayatına son derece düşkündür. Bir ilişki içerisinde olmaları halinde ikisi de ev ortamında bulunmaktan şikayetçi olmayacak ilişki süresince rahat hareket edebileceklerdir. Yengecin mutfaktaki becerileri midesine düşkün olan boğa için hayranlık uyandıracaktır. Karşılıklı anlayışın sağlanması halinde bu iki burç mükemmel bir aşk yaşayabilirler.

Yengeç İkizler Uyumu

Yengeç ve ikizler ilişkisinin uzun vadeli olacağını beklemek aşırı iyimserlik olur. Bu iki burç birbirinden çok farklıdır. İkizler ve yengeç çok iyi bir dostluk kurabilmelerine rağmen aşk hayatları felaketle sonuçlanabilir. Yengecin aşırı duygusal hallerine anlam veremeyen ikizler onu aşırı duygusal olmakla ve olayları abartmakla suçlayacaktır. Yengeç ise ikizlerin umursamaz hallerine tahammül edemeyecektir. Ortada bir ilişki varsa bile bir süre sonra tahammülsüzlükler oluşacaktır. Yani bu ikili için de olumlu şeyler söylemek pek mümkün değildir.

Yengeç Yengeç Uyumu

Yengeç burcunun kendi burcunda biri ile ilişki yaşaması pek de şaşılacak bir durum değildir. 12 burç arasından birbirine en uygun iki insan yengeç kadını ve yengeç erkeğidir. En iyi anne ve babalar bu burçtan çıkar. Bu iki insan birbirini mükemmel bir şekilde anlayacak ihtiyaçları olan sevgi ve şefkati birbirlerinde bulabileceklerdir. Ancak yengeç erkeğine aşık olan bir yengeç kadınının işi sanıldığı kadar kolay değildir. Her ne kadar aynı özelliklere sahip olsalar da yengeç erkekleri kararsız ve güvensiz yapısı ile yengeç kadınının kendisine adım atmasını bekleyecektir. Çekingen yapıları sebebi ile ilk adımı atmak her ikisi içinde zor olacaktır ve ilişkinin başlaması çok uzun zaman alacaktır. Yengeç erkeği maddiyat düşkünlüğü ve çapkın halleri ile çoğu zaman yengeç kadınını hayal kırıklığına uğratacaktır. Yinede aralarında karşı konulmaz bir tensel çekim olacaktır. Eğer bu ilişki başlamışsa alışkanlıklarından kolayca vazgeçemeyen bu iki insan ölene kadar ayrılmayacaklardır. Evlerine son derece düşkün olan yengeç insanları günlerce evlerinde baş başa zaman geçirecek ve ikisi de bu durumdan son derece memnun olacaktır. Birbirlerine karamsar dönemlerde destek olabilirse bu iki insan adeta modern çağın Kerem ile Aslısı olacak özenilen bir ilişki ve aile hayatına sahip olacaklardır.

Yengeç Aslan Uyumu

Yengeç burcuna en uygun burçlardan biri de aslan burcudur. Aslan burcunun korumacı ve romantik tavırları yengeci her gün biraz daha fazla aşık edecektir. Aslan ise evine bağlı ve sadık olan yengeç burcunun masumiyeti karşısında kayıtsız kalamayacaktır. Aslan burcu zor bir insan olduğu için ilişkinin ilk devresinde sıkıntı yaşamamaları halinde güzel bir aşk yaşayacaklardır. Eğer yengeç kadını ve aslan erkeği arasında bir aşk söz konusu ise bu ilişkinin uzun yıllar sürmesi muhtemeldir. Ancak yengeç erkeği ve aslan kadını arasında bir ilişki mevcutsa pek şanslı olmayacaktır. Çünkü sert bir mizaca sahip aslan kadını yengeç erkeğinin duygusal atmosferinden boğulacaktır.

Yengeç Başak Uyumu

Başak burcu da tıpkı yengeç burcu gibi hassas ve utangaç bir yapıya sahiptir. Bu ikilinin aşk yaşamaları halinde birbirlerine uyum sağlayabilirler. Başaklar ön planda olmayı sevmeyen sevgi ilgi bekleyen bir yapıya sahiptir.  Başak insanı hesaplı ve sabırlıdır. Yengecin ilgili ve aşık halleri başak insanına iyi gelecektir. Bu ilişki uyumlu fakat yengeç için sıkıcı olacaktır.

Yengeç Terazi Burç Uyumu

Bu dünyada anlaşamayacak iki insan varsa eğer bunlar terazi ve yengeçtir. Aşk insanı olan yengeç ile hayatı ciddiye almayan terazi insanı birbirinden çok farklıdır. Bir yengeç burcu olarak eğer terazi ile bir ilişki içerisinde iseniz yol yakınken vazgeçmeniz sizin yararınızadır. Yengeç diğer birçok insan gibi terazinin flörtöz hareketlerinden kolayca etkilenecektir. Ancak yengecin evlilik hayalleri teraziye pek cazip gelmeyecek yengeçten uzaklaşmasına sebep olacaktır. Aynı zamanda flörtöz bir yapıya sahip terazi burcunun gözü daima dışarıda olacak ve kıskanç yengeç insanı bu durumlarda büyük tepki verecektir. Yani bu ilişki uzun vadeli olmayacaktır.

Yengeç Akrep Burç Uyumu

Her ikisi de su grubuna ait olan bu iki insan çok tutkulu bir aşk yaşayacaklardır. Birçok konuda gayet uyumludurlar. Ancak akrep insanı hırslı ve kinci bir yapıya sahip olduğu için yengeç burcunun merhametli yapısını çoğu zaman eleştirecek yengeç insanı da bu kişinin katı düşüncelerine ve etrafına ördüğü duvarlara tahammül edemeyecektir. Kısa vadede iyi bir ilişki olsa da uzun vadede her iki taraf için de çok sıkıntılı olacaktır.

Yengeç Yay Burç Uyumu

Oldukça zeki ve dobra olan yay insanları yengecin yanında sıkılacaktır. Bu yüzden bu ilişki için çok da iç açıcı şeyler söylemek mümkün olmayacaktır. Yengeçler yayları vurdumduymaz kişiler olarak görecek bu insanlara karşı her zaman mesafeli olacaklardır. Birbirini hiçbir zaman anlamayacak olan bu iki insanın uzun bir ilişki yaşamaları da söz konusu değildir.

Yengeç Oğlak Burç Uyumu

Birbirine tamamen zıt olan bu iki burç birbirini tamamlayacaktır. Bu iki insan bir araya gelerek mükemmel insanı oluşturabilirler. Ancak mükemmel ilişki yaşamaları neredeyse imkansızdır. İşkolik tavırları maddiyata düşkün halleri ile oğlak çoğu zaman evini ve ailesini ihmal edecektir. Yengeç bu durumda ev ve çocuklarla tek başına ilgilenmek zorunda kalacak hep ihtiyaç duyduğu sevgi ve ilgiden mahrum kalacaktır. Oğlak ise yengecin evine düşkün hallerini gereksiz bulacak onu tembellikle suçlayacaktır. Bu iki insanın ilişki yaşaması zordur.

Yengeç Kova Burç Uyumu

Yengeç insanı için kovanın cazibesine kapılmak son derece normal bir durum olacaktır. Yengeç kovanın umursamaz, arkadaş canlısı hallerinden oldukça etkilenecek ve bu insana aşık olacaktır. Kova da yengecin masum hallerinden etkilenecektir. Aralarında bir ilişki başlaması durumunda ise kova arkadaşlarıyla daha çok vakit geçirmek isteyecek yengeç ise bu durumu kıskanacak ve kovanın özgürlüğünü kısıtlamaya kalkışacaktır. Yengecin kırılgan ve duygusal yapısını anlamsız bulan kova yengeç insanını sürekli eleştirecektir. Bu ilişki uzun vadede çok da mümkün gözükmüyor. Ancak yengeçle ayrılmış olan kova bu insanın kendisine gösterdiği ilgi ve şefkati başka insanda bulamayacak ve pişmanlık yaşayacaktır.

Yengeç Balık Burç Uyumu

Bu iki romantiğin aşkı ikili için gelecek vaat etse de bir süre sonra etraflarında kişiler tarafından eleştirilecektir. Her saniye konuşmak bir arada bulunmak isteyen bu çift romantizmi çok üst bir seviyede yaşayacaktır. Ancak yengeç burcundan çok daha alıngan olan balık burcu çoğu zaman gereksiz tartışmalar çıkartacaktır. Aslında birbirine bu kadar benzeyen bu iki insan yengecin kendinden daha alıngan bir insana kendini anlatma çabalarıyla ilerleyecektir. Yani bu ilişkide ipler yengecin elinde olacaktır. İlişki de yengecin tutumuna göre şekil alacaktır.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.