Yükselen Burç Sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Yükselen Burç Sorgulama

Astrolojiye ilgisi olan kişilerin yeni tanışmış oldukları bir insana sorduğu ilk sorulardan biri şüphesiz burcunun ne olduğu olacaktır. İlgisi daha ileri boyutta olan insanlar ise hemen sonrasında yükselen burcunun ne olduğunu sorgulanacaktır. Asıl burç kadar karakterinize etkisi olan yükselen burç sorgulaması asıl burcunuzdan daha farklı bir yol ile hesaplanmaktadır. Bu yazımızda sizlere yükselen burç sorgulama nasıl yapılır ve yükselen burcunuzun karakterinize nasıl bir etkisi olduğunu anlatacağız.

Yükselen Burç Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Yükselen burç hesabı kişinin doğduğu gün ve doğmuş olduğu saat üzerinden yapılmaktadır. Yani yükselen burç sorgulaması yapmak isteyen kimse öncelikle doğduğu saat ve günü tam olarak bilmelidir. Sizde yükselen burç sorgulaması yapmak isterseniz ilk olarak verdiğimiz tablodan asıl burcunuzu seçiniz ve doğduğunuz saat aralığına denk gelen sonuca bakınız. Bulmuş olduğunuz sonuç sizin yükselen burcunuzdur. Örneğin koç burcu olan bir insan 15-17 saat aralığında dünyaya gelmiş ise yükselen burcu başak olur.

Hangi Yükselen Burç Karaktere Nasıl Etki Eder?

Yükselen Burcu Koç Olan Kişiler

Koç ve yükseleni koç olan kişilerin dikkat çeken ilk özellikleri aceleci olmalarıdır. Koç burçları aşırı sabırsızdır. Olaylar bir an önce yaşansın isterler. Bunun yanı sıra oldukça inatçıdırlar. Sabırsız olmalarına rağmen vazgeçmek onlara göre değildir. Akıllarına koydukları şeyi er ya da geç elde ederler. Koç burçları aynı zamanda yönetmek için vardır. En büyük tutkuları çevrelerinde bulunan kişileri ve olayları yönlendirmektir. Bu tutkuları birçok zaman etraflarındaki insanları rahatsız edecek boyuta ulaşır. Oldukça cesur ve girişken kimselerdir. Ateş grubu burçlarından biri olan koç burçları son derece hareketli yerinde duramaz bir kişiliğe sahipler. Sizde yükselen burcunuz koç ise çok baskın olmasa dahi bahsettiğimiz özelliklere sahipsinizdir.

Yükselen Burcu Boğa Olanlar

Boğa burcunun özellikleri arasında ağır kanlı olup yavaş hareket etmeleri vardır. Boğa burçları bin düşünüp bir yaparlar. Sessiz, içine kapanık sakin bir karakteri vardır. Boğa ve yükselen boğalar evlerine son derece düşkündür. Ev ve aile onlar için kutsaldır. Evlerinden çıkmak istemezler. Bir toprak grubu burcu olan boğa burçları diğer toprak gruplarına nazaran çalışmayı pek sevmezler. Rahatlarına çok önem verirler. Onlar için lüks ve konfor ilk sırada gelmektedir. Çalışmak ve para kazanmak konforu satın almak içindir. Ancak maddiyata fazlasıyla önem verirler. Güvenilirdirler. Etraflarında ki insanlara güven verirler. Son derece dürüst ve arkadaş canlısı insanlardır.

Yükselen Burcu İkizler Olanlar

Eğer yükselen burcunuz ikizler ise dostluğa ve eğlenceye son derece önem veren bir insansınızdır. İkizler burçları hayatın zaten karışık ve zor olduğunu bildikleri için mevcut sorunları kendileri için daha basit hale getirirler. Kafalarına fazla takmadan rahat bir şekilde yaşarlar. İkizler burçları özgürlüklerine düşkündür. Gezmeyi yeni yerler keşfetmeyi çok severler. İkizler burcuna sahip insanlar adeta bir akıl küpüdür. Son derece zekidirler. Hazırcevap olurlar. Sizin de yükselen burcunuz ikizler ise çok baskın olmasa dahi bahsettiğimiz özelliklere sahipsinizdir. Arkadaş çevreniz geniştir, insanlar sizin etrafınızda olmaktan mutluluk duyar. Eğlenceye önem verirsiniz.

Yükselen Burcu Yengeç Olanlar

Yükselen burcu yengeç olan insanlar son derece şefkatli zarif bir yapıya sahiplerdir. Yengeç burçları sevdiklerini koruyup kollamaya bayılırlar. Evlerine düşkünlerdir. Evleri onlar için adeta bir sığınak gibidir. Dış dünyanın huzursuzluklarından evlerine sığınarak kurtulurlar. İçe kapanık duygusal insanlardır. Tıpkı elementleri olan su gibi değişken bir yapıları vardır. Bir an için neşeli olan yengeç insanları ortada bir sebep olmaksızın depresif, melankolik bir tavır sergileyebilir. Yengeç burçları hassas bir yapıdadır. Çok küçük bir sebep onun küsüp kabuğuna çekilmesine sebep olabilir. Aynı zamanda alıngandırlar. Sizin de yükselen burcunuz yengeç ise yengeç burçlarına ait olan bu özellikleri baskın olmasa bile karakterinizde hissetmeniz mümkündür.

Yükselen Burcu Aslan Olanlar

Aslan burçları gösteriş yapmayı sever daima güçlü görünmek ister. Aslan burcu bir insan çevresinin kendisini zayıf görmesine tahammül edemez. Kibirli ve egosu yüksek insanlardır. Daima etrafları tarafından tasdik edilmek isterler. Onlar güçlü, yönetmeyi seven ilgi odağı olmaya bayılan insanlardır. Aslan burçları etkili konuşmasını bilir insanları konuşmaları ile etkileyebilir. Kontrolü ele alıp olayları yönlendirmek isterler. Bir topluluk içinde en çok yetkinin kendilerinde bulunmasını isterler ve bunun için de gerekli olan her şeyi yaparlar. Tıpkı yönetici gezegeni olan güneş gibi gösterişi ile gözleri kamaştırır.

Yükselen Burcu Başak Olanlar

Başak burçları burçlar içindeki en tarafsız ve kendi haline olan burçtur. Bu halleri bu insanların sıkıcı olarak tanımlanmasına sebep olur. Ancak başak burçları bu durumdan çok da şikayetçi olmazlar. Kendi hallerinde sakin ve planlı bir yaşamı tercih ederler. Düzensizlik ve karmaşadan nefret ederler. Daima bir plan çerçevesinde hareket ederler. Ayrıca başak burçları ve yükseleni başak olanlar son derece titiz insanlardır. Temizlik konusunda ayrı bir hassasiyet gösterirler. Çalışmayı severler. Çalıştıkları işe yaradıkları süre boyunca mutlu olurlar. Başak burçlarının sakin tek düze bir yaşantıları vardır. Hayatlarının hemen hemen her aşamasını planlar ve bu plan doğrultusunda hareket ederler.

Yükselen Burcu Terazi Olanlar

Yükselen burcu terazi olan insanların en baskın özellikleri adalet arzusunda olmalarıdır. Terazi burçları adaletli davranmayı sever ancak söz konusu kendi çıkarı olduğunda bu durum değişir. Terazi burçları değişkendir. Bir konuda karar vermeleri ve bu kararı uygulamaları çok uzun zaman alır. Çevreleri tarafından ilgi görmeyi ve beğenilmeyi arzularlar. Terazi burcuna sahip insanlar için arkadaşlık kavramı son derece önelidir. Tanıştıkları her insanla çok kısa bir süre zarfında samimiyet oluşturabilirler. Sıcak kanlı ve samimi insanlardır. Çevrelerindeki herkese aynı samimiyetle davranırlar. Dış görünüşleri onlar için son derece önemlidir. Giyimlerine ve kişisel bakımlarına çok önem verirler. Terazi burçları aynı zamanda özgürlüğüne düşkündür. Kısıtlanmayı sevmezler. Daima gezmek eğlenmek ve yeni şeyler keşfetmek isterler. Çalışmayı sevmezler. Çalışmak onlar için hayatlarını sürdürmek için gerçekleştirdikleri mecburi bir işlemdir.

Yükselen Burcu Akrep Olanlar

Akrep burçları tutkuyu sembolize eder. Akrep burcuna sahip kişiler son derece güçlü ve arzulu insanlardır. Akrep burçları da tıpkı diğer su grubu burçları gibi hassas ve duygusal insanlardır. Ancak bu duygularını diğer su grubu burçlarına nazaran daha çok kendilerine saklarlar. Diğer insanların onların bu hassas yönlerini görmelerini istemezler. Çünkü duygularını göstermenin bir zayıflık olduğunu düşünürler. Akrep burçları aynı zamanda kindar bir yapıya sahiptir. Kendilerine yapılan kötülükleri kolay kolay unutmaz ve fırsatını bulduklarında intikamlarını bir şekilde alırlar. Kontrolün ellerinde olmasını isterler. Akrep burçlarının kendilerine has gizemli bir yanları vardır. Daima kendilerini korumak için insanlarla aralarına bir duvar koyarlar. Bu duvarı aşmak çok zordur. Sadece kendileri istediklerinde bu sınırı ortadan kaldırırlar.

Yükselen Burcu Yay Olanlar

Yay burcuna sahip insanlar yaşamasını bilen eğlenceye düşkün insanlardır. Onlar için dostluk ve özgürlük kavramları çok önemlidir. Bu noktalara aşırı önem verir dostlarının hayatlarında ki yeri çok başkadır. Çevreleri çok geniştir. Yay burcu insanlarının elinden hemen hemen her iş gelir. Birçok farklı alanla aynı anda ilgilenebilirler. Ancak bir işe ilgi duymaları ve ilgilerini kaybetmeleri an meselesidir. Birçok yarım kalmış işleri bulunur. Bir gün hevesle kitap okumaya başlayıp ertesi gün bu heveslerini hızla kaybedebilirler. Yay burcu insanlarının enerjileri çok fazladır. Bu enerjilerini doğru alanda kullanmayı becerebilirlerse ellerinden çok büyük işler çıkabilir. Yay burcu genel olarak iyimser, özgürlükçü, enerjik, dürüst, açık sözlü, sevimli, azimli insanların burcudur.

Yükselen Burcu Oğlak Olanlar

Yükselen burcu oğlak olan kişilerin en çok göze çarpan özellikleri aşırı çalışkan üretken bir kişiliklerinin olmasıdır. Daima verimli olmak isterler. Çalışmadan geçirdikleri süre zarfında kendilerini işe yaramaz olarak düşünüp bunalıma girmeleri olasıdır. Düzenli, titiz, planlı insanların burcudur. İşlerini fazlasıyla severler hayatlarında daima işleri ilk sıralarda yer alır. İşlerini son derece büyük bir ciddiyetle yaparlar. Burçlar arasında çalışmayı en çok seven iki burç başak ve oğlak burçlarıdır. Başlarına gelen her olayda mantık aradıkları için iyimser olmayabilirler olayların hep olumsuz yanlarını düşünürler. Güven duygusu oğlaklar için son derece önemlidir. Karşısındaki kişilere sonsuz güven vaat ederler kendileri de güvenmek isterler. Sizin de yükselen burcunuz oğlak burcu ise bu özelliklere sahip olmanız muhtemeldir.

Yükselen Burcu Kova Olanlar

Kova burçlarını tek kelime ile anlatacak olursak bu meraklı olur. Kova burçları çevrelerinde olup biten hemen hemen her olayla ilgilidir. Her konuda söyleyecek bir sözleri mutlaka vardır. Yükselen burçları kova olan kişiler de bu özelliklere sahiplerdir. Aynı zamanda zeki ve hoş sohbet insanlardır. Kovalarla sohbet ederken sıkılmak neredeyse imkansızdır. Çok yönlü insanlardır. Aynı anda birden çok şeyle ilgilenebilirler. Kova burçları için özgürlük çok önemlidir. Özgürlüğünün ihlal edildiğini düşündükleri anda arkalarına bakmadan kaçacaklardır. Birine veya bir yere bağımlı olmaktan nefret ederler. Arkadaşlarına çok önem verirler. Arkadaşları adeta ailesi gibidir. Hatta birçok zaman bu kavram aileden daha çok önemli olur.

Yükselen Burcu Balık Olanlar

Eğer yükselen burcunuz balık burcu ise siz son derece hassas duygusal bir insansınızdır. Burçlar kuşağının son burcu olan balık burçları kendinden önce gelen burçlardan bir takım özellikler bulundurur. Balık burçları tembel, hayalci, sulu göz, duyarlı, şefkatli insanlardır. Hayal dünyaları çok geniştir. Hayal dünyasından çoğu zaman gerçeklere odaklanamazlar, bu durum ise onları gerçek dünyayla karşılaştıklarında şoka uğrayıp içlerine kapanmalarına sebep olur. Kendi dünyalarında yaşayan sessiz sakin insanlardır. Rahatsız edilmekten hoşlanmazlar. Balık insanları hayallerinde mutludur gerçek dünyanın acımasız yüzünü görmek istemezler. Daha çok güçsüz, hassas bir bünyeye sahiplerdir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.