Sorgulamalar artık tek çatı altında!

AÖF Sınav Sonuçları Sorgulama

Anadolu Üniversitesi’nin örgün eğitimi dışında vermiş olduğu bu uzaktan eğitim hizmeti birçok vatandaşımızın beğenerek uyguladığı bir sistem olarak karşımızda. Örgün eğitim için vakti olmayan, örgün eğitimle eş zamanlı bir şekilde ikinci üniversitesini okumak isteyen ya da kişisel sebeplerden dolayı örgün eğitimi tercih etmeyen, en az orta öğretim mezunu olan her yaşta vatandaşın kullanabileceği bir sistemdir. AÖF hali hazırda bulunan 34 eğitim programıyla sadece Türkiye sınırları içinde kalmayıp Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ve 6 Batı Avrupa ülkesinde ikamet eden Türk vatandaşlarına uzaktan eğitimden faydalanma imkanı sağlamakta. AÖF ülkemizde yüksek öğrenim ihtiyacını karşılamak için lisans programlarıyla kalmayıp ön lisans, lisans tamamlama, lisans öğrenimin uzaktan eğitim modeli ile sürdürmek isteyen öğrencilere de hizmet etmektedir. Bunların yanı sıra bu uzaktan eğitim modelinin sahip olduğu teknik alt yapı kullanıcıların takdirini kazanmıştır. Gerek internet sitesinden gerek cep telefonu uygulamasıyla kullanıcılara kolaylıklar sağlamakta. İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla AÖF öğrencileri internet yardımıyla derslerini Açık Öğretim Fakültesi’nin resmi internet sayfasından takip edebilir, paylaşılan ders materyallerine, sınav programlarına, sınav sonuçlarına, sınav yer ve saat bilgilerine, kayıt yenileme ve harç ödeme gibi kolaylıklardan faydalanabilir.

AÖF Sınav Sonuçları Sorgulama Nasıl Yapılır?

AÖF sınav sonuçları sorgulaması yapmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

İlk olarak AÖF resmi internet sitesini ziyaret ederek aşağıda kırmızı renk ile belirtilen akademik takvim yazısının üzerine tıklayarak bulduğunuz ülkenin akademik takvimini seçiniz.

aöf

Akademik takvime tıkladıktan o yıla ait internetten başvuru, kayıt, kayıt yenileme, ekle/sil tarihlerine, sınav tarihlerine, sınav merkezi değiştirme için son tarihleri öğrenebiliriz. Aşağıdaki resimde de kırmızı renkle belirtilen alandan sınav tarihlerine ulaşabilirsiniz.

Sınav tarihlerini öğrenerek yaptığınız AÖF sınav sonuçları sorgulamasının yanında sınav sonuçlarına erişmek için AÖF öğrenci giriş alanına tıklayınız.

h

Türkiye programları ya da yurtdışı programları seçeneklerinden ilgili olanı seçin ve aşağıda gösterilen alanları doldurarak öğrenci girişi yapınız.

gg

Size ait olan bilgilerinizi girdikten sonra açılan sayfada sınav sonuçları kısmından sınav sonuçlarını görebilir, böylelikle AÖF sınav sonuçları sorgulama işlemini bitirmiş olursunuz.

 AÖF Sınav Sonuçları Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Burak dedi ki:

  Sınav sonucunu çok geç açıklıyorlar bana göre 2 hafta uzun bir süre.

 2. Emine dedi ki:

  buu ne yaa halen açıklanmadı gitti

 3. MEHMET dedi ki:

  açıklasa ne olacak. 4 yanlış 1 doğru kaldık busenede

 4. zhd dedi ki:

  Türk milleti işte insan bekletmeyi çok seviyorlar ne olacak sanki 1 hafta içerisinde açıklasalar :/

 5. Mbb Company dedi ki:

  Ulan sanki hemen açıklansa uzaya çıkacaksınız

 6. Atila dedi ki:

  Açıklansa nolcak once kredili sistem dediler ders gecme getirdiler kredide ders gecme ne alaka sonra baraji 35 çektiler sonra kayıtlar bitti 4 yanlis 1 dogruyu göturuyor böyle sistemmi olur gecen yil mezun olanlar bizim aramizda haksiz rekabet saglamis oldular yeni sisteme gecerken yeni 1.sinifa kayit yaptirandan baslanir sartlar ortaya konur isteyen sartlara göre kayit yaptirir.Bu sistemi degistirenlerde makro körlük olusmus sistem tüketiciye göre degil gelene gidene gore degisir olmuş