Ehliyet Sınav Sonuçları Sorgulama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Ehliyet Sınav Sonuçları Sorgulama

Paylaş          

Ehliyet alabilmek için ülkemiz de adaylar öncelikle yazılı sınava girerler. Adaylar ilk yardım, sağlık ve motor ile ilgili sorulardan 70 puan ve üzerinde not almalıdırlar. 70 puan ve üzerinde not alan adaylar 2. aşamaya geçmeye hak kazanırlar. Yazılı sınavı geçen adaylar bu adımdan sonra uygulamalı olan sınava girer. Bu sınavdan da başarıyla geçen adaylar ehliyet alabilirler. Bu adımda sizlere ilk adımı geçip geçemediğinize yardımcı olacak olan ehliyet sınav sonucu sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı anlatacağız. Ehliyet sınav sonucu sorgulama işlemi sayesinde ehliyet sınav sonucunuzun ne zaman açıklanacağını, ehliyet sınav sonuçlarınızı nereden öğrenebileceğinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Ehliyet Sınav Sonucu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Ehliyet sınav sonucu sorgulama işlemi sayesinde sınav sonucunuzu öğrenebildiğiniz gibi ikinci aşamaya geçip geçmediğinizi de öğrenebilirsiniz. Ehliyet sınav sonucunu sorgulama işlemi günümüzde kolaylıkla yapılabilmektedir. Ehliyet sınav sonucu sorgulama işlemi Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinden yapılmaktadır. Yazımızın devamında sizlere ehliyet sınav sonucu sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı resimlerle anlatacağız. Sizlerle paylaşacağımız adımları takip ederek ehliyet sınav sonucu sorgulama işleminizi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Ehliyet Sınav Sonucu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  • Ehliyet sınav sonucu sorgulama işlemi için ilk olarak yazımızın sonunda sizlerle paylaşacağımız bağlantı adresine tıklamalısınız.
  • Karşınıza gelen sayfa da bulunan listeden sizin girmiş olduğunuz tarihe uygun olan seçeneği seçmelisiniz. Ayrıca bu listeden istediğiniz tarihin sınav sorularına ulaşabilirsiniz. Sadece istediğiniz tarihin sınav sorularını içeren seçeneğe tıklamanız yeterli olacaktır.

6

 

  • Ehliyet sınav sonucu sorgulama işleminiz için tıkladığınız seçenekten sonra karşınıza bir ekran gelecektir. Bu ekranda bulunan kutucuklardan ilkine T.C. kimlik numaranızı yazmalısınız. İkinci kutucuğa ise sizlere verilen güvenlik kodunu yazmalısınız.

6

 

  • Bütün bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde yazdıktan sonra ise “Tamam” butonuna basmalısınız.

6

 

  • Bütün bu adımları tamamladıktan sonra ise Ehliyet sınav sonucu sorgulama işleminizi başarıyla tamamlamış bulunmaktasınız.

Ehliyet Sınav Sonucu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Ehliyet Sınav Sorularını İndirmek İçin TIKLAYINIZ!

Ehliyet Sınav Sonuçları Sorgulama” üzerine 48 yorum

  1. Arkadaslar ehliyet sinav sonuclariniz en gec 10 gun icerisinde açıklanir.ama 27 28 mart içerisinde aciklanabilir diye düşünüyorum bu sinav 22 mart 2015 in sınavıdir cumartesi gunu aciklanicaktir insallah.

  2. sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 22 mart pazar günü sınava grdim bilginiz varmı acaba

  3. bu ne oldu niye açıklanmıyor 31 mart dediler 1 nisan oldu yoksa bize 1 nisan şakasımı yapacaksınız

  4. Deryam sürücü kursu İzmir’deki arkadaslara selamlar 🙂 sonuclarıda artık beklıyoruz 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Sorgulama.net

Tüm sorgulama işlerimlerini sizler için tek çatı altında topladık! Altın fiyatları, SGK sorgulama,uçak bileti, trafik cezası sorgulama ve çok daha fazlası!

TÜM SORGULAMALAR