TEOG Sınav Soruları | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

TEOG Sınav Soruları

TEOG sınavı 8. sınıflar için yapılmakta olan sınavın kısa adıdır. Bu konuda öğrenciler Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, T. C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınava tabi tutulmaktadır.

Bu sınav kapsamında eğitim ve öğretim yılının birinci döneminde 6, ikinci dönemde 6 sınav yapılarak toplamda 12 sınava tabi tutulmaktadırlar. Sınav sisteminde 3 sınavı olan derslerin ikinci sınavları yazılı şeklinde olurken, 2 sınavlı derslerin sadece biri yazılı şeklinde yapılmaktadır. Geri kalan sınavlar test şeklinde yapılmaktadır. Testler, çoktan seçmeli ve 20 soruluk olmaktadır.

Sınavlar hafta içindeki 2 gün içerisinde gerçekleşmektedir ve öğrenciler günlük 3’er sınava girmektedirler. Sınav sisteminde farklı olarak, yanlış cevaplar öğrencilerin doğru cevaplarını etkilememektedir. Her öğrenci sınava kendi okulunda girmektedir. Çeşitli sebeplerle sınava giremeyen öğrencilerin mazeret sınavları Milli Eğitim Bakanlığı’nca belirlenmiş olan okullarda yapılmaktadır. Ayrıca engelli öğrenciler içinde özel hazırlanmış sınavlar yapılmaktadır.

Sınavların ilk dönemde olanı kasım ayının son haftasında, diğeri ise nisan ayının son haftasında yapılmaktadır. Geçtiğimiz günlerde, 23 ve 24 kasım tarihlerinde TEOG sınavının ilk aşaması olan sınav gerçekleşecektir. TEOG sınavının mazeret sınavları ise 17 ve 18 Aralık’ta gerçekleştirilecektir.

TEOG sınavından önce ise, Milli Eğitim bakanlığı resmi internet sistesinde yayınlamış olduğu yazı ile bu konuda ailelerin daha dikkatli olmalarını vurgulamıştır. Bu kapsamda öğretmen ve veli bilgilendirme rehberini yayınlamıştır. Bu rehber ve geçmiş yılların TEOG sınav sorularına ulaşmak için yazımızın devamında bulunan bilgileri takip etmeniz yeterli olacaktır.

TEOG Sınav Sorularına Nasıl Ulaşılır?

TEOG sınav sorularına ulaşmak için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılacak olan ekran üzerinde geçmiş yıllara ait soru kitapçıklarını ve cevap anahtarlarına ulaşabilirsiniz.

Önceki dönem TEOG sınav soruları sayesinde, öğrenciler gelecek dönemlerdeki sınavlara daha iyi hazırlanmaktadırlar.

TEOG Sınav Sorularına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

 • Doğancan 25 Kasım 2015 17:54

  Teog Sınavı

  • ilayda 3 Aralık 2015 13:32

   ne zaman tam olarak açıklanacak

 • yunus katlav 26 Kasım 2015 14:17

  cok guzel

 • kubra 26 Kasım 2015 14:53

  çabuk gelsin

 • cansu 28 Kasım 2015 15:44

  iki tane cevabı olan sorular vardı turkçede bence onlar da yanlış sayılmalı

 • Nur 29 Kasım 2015 19:52

  Teog sınavı çok kolaydı oley cok guzel geçti sinav

 • Nur 29 Kasım 2015 19:55

  Teog sinaviiiii

 • abdulbaki 5 Aralık 2015 13:23

  teogtan 1 yanlış o da ingilizce

 • hülya 28 Nisan 2016 12:14

  Cok zordu 12 yanlis bekliyorum

 • İsmimi vermek istemeyen Emre 9 Aralık 2016 17:33

  1 yanlış diyen yalan söylüyor benim 9.yanlısım var mesela hava atmak için yorum yapmayın

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.