ARAÇ VİZE ÜCRETLERİ SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ARAÇ VİZE ÜCRETLERİ SORGULAMA

Genellikle halk dilinde kullanılan araç vizesi alışılagelmiş bir söylemdir. Halk dilinde vize olarak bilinen durum aslında tam anlamıyla araç muayenesidir. Trafiğe çıkabilmemiz için kendi can ve mal güvenliğimizi gözetmenin yanı sıra toplumun canını ve malını korumak amacıyla uygulanan araç muayenesi işlemini yaptırmak zorundayız.

Araç muayene işlemleri; araç muayene istasyonları adı verilen özel şirket tarafından kurulan tesislerde gerçekleşir. Bu işlemleri yaptırmanız trafikte araçtan kaynaklı kazaları en aza indirger ve düzenli bakım gerektirdiği için aracınızın toplam ömrü de uzamış olur.

Araç muayene süreleri araç türlerine göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin; otomobillerde ilk üç yaş sonu ve devamındaki her iki yılda bir, resmi araçlarda ilk iki yaş sonunda ve devamında takip eden her yıl ve traktörlerde ilk üç yaş sonunda ve devamında her üç yılda bir olmak zorundadır. Araç muayene ücretleri ise her araç için her yıl farklı tarifeler üzerinden hesaplanmaktadır. Aracınızın muayene işlemini gerçekleştirmez yada gecikme yaparsanız muayene fiyatı haricinde bir de gecikme bedeli ile karşı karşıya kalmış olursunuz. Gecikme bedeline maruz kalmamak adına aracınızın muayene sorgusunu ve ücretlendirmesi hakkında bilgilenmeyi muayene süresinden önce yapmanız size kolaylık sağlayacaktır. Bu tür sorularınızın cevabını yetkili firma olan TÜVTÜRK resmi internet sitesi üzerinden basit şekilde bulabiliyorsunuz. Bu yazımızda araç vize ücretleri sorgulamanıza yardımcı olacağız.

Araç Vize Ücretleri Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Daha öncede bahsettiğimiz gibi bu alanda tek yetkili kuruluş TÜVTÜRK’tür. Vize ücretlerinin yanı sıra gecikme bedellerini de bu kuruluşa ait internet sitesi üzerinden güncel şekilde sorgulayabiliyoruz. Araç vize ücretleri sorgulama işlemini yapabilmeniz adına yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresini ekledik. Bu adres sizi aşağıda göründüğü gibi TÜVTÜRK resmi sitesine ulaştıracaktır. İşaretli kısıma tıklayarak araç vize ücretleri sorgulama işlemine gitmiş olursunuz.

araçvize

İşaretli alanı kullanarak aracınızın tipini, muayene tarihini ve son geçerli muayene gününü sorgulayan resimdeki sayfaya erişmiş olacaksınız. Bilgilerinizi sorgulama yaptığınız araca uygun şekilde doldurunuz ve sorgula butonuna basınız. Araç vize ücretleri sorgulama yaparak araç vize ücretinizi ve eğer varsa gecikme bedelinizi öğrenmiş oldunuz.

araçvize2

 

Araç Vize Ücretleri Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.