Sorgulamalar artık tek çatı altında!

AVEA Fatura Ödeme

Teknoloji çağında yaşadığımız bugünlerde elinde cep telefonu olmayan insan sayısı yok denecek kadar azdır. Cep telefonları hayatımıza giren birçok icattan en önemlisi haline gelmiştir. Teknolojinin bu denli gelişmesi birçok icadı beraberinde getirmiştir. Bu icatların bahsetmiş olduğumuz gibi en önemlisi cep telefonlarıdır. Cep telefonları; birçok önemli uygulama ile beraber oldukça kullanışlı aletlerdir. Yanımızda bulunduğu sürece her yeri arayabilmek, mesaj atmak gibi işlemlerin yanında internet bağlantısı bulunan telefonlar ile sosyal medya kullanımı, e-posta gönderimi, veya telefonun kendine ait özelliklerinin kullanımı gibi birçok işlevi bulunmaktadır. Bu işlemleri eğlence ve iş dünyası ile bağlayabildiğimiz bugünlerde cep telefonlarının kullanımını sağlayan mobil operatörlerden bir tanesi de Avea’dır. Geçtiğimiz günlerde Avea, Türk Telekom ve TTNET kuruluşlarının birleşmesi ile el ve isim değiştiren Avea yeni adı ile Türk Telekom olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Avea yani Türk Telekom; faturalı hat veya faturasız hat seçenekleri ile müşterilerine hizmet vermektedir. Faturalı hatlarda kullanılan paket veya kullanılan işlem kadar aylık olarak ödeme yapılmaktadır. Faturasız hatlar ise kendi kullanacağınız miktar doğrultusunda telefonunuza ait hatta TL yükleyerek kullanılan hatlardır. Bu hatlar sayesinde yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi birçok uygulama kullanılabilmektedir. Aynı zamanda bu hatların sayesinde internet paylaşarak evinizdeki veya iş yerinizdeki bilgisayarların da internete bağlanabilmesini sağlayabilirsiniz.

Bu bahsetmiş olduğumuz cep telefonları bulunduğumuz gün ve daha önceki yıllarda oldukça değişim göstermişlerdir. Telefonlar üzerinden sadece arama ve mesaj atma işlemleri değil birçok işlem yapılabilmektedir. Oluşturulan uygulamalar ile neredeyse her türlü işlemi cep telefonları üzerinden yapabilmekteyiz. Bunlardan bir tanesi de bilgisayar ve tablet üzerinden de yapılabilen “Fatura Öğrenme” işlemidir. Avea fatura ödeme işlemini nasıl yapacağınızı bu yazımızda sizler için detaylı ve anlaşılır bir şekilde anlatmış bulunmaktayız.

AVEA Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Avea yani Türk Telekom hattınız ile Avea fatura ödeme işlemi yapabilmek oldukça basit bir işlemdir. Avea fatura ödemenizi gerçekleştirebileceğiniz servisin ismi GUNCEL servistir. GUNCEL servis ile, Avea hattınıza ait en güncel fatura bilginizi öğrenebilmeniz amaçlanmıştır. Avea fatura ödemeden yararlanabilmek için ilk olarak cep telefonunuzun kısa mesajlar bölümüne girip “GUNCEL” yazarak 5555’e göndermeniz gerekmektedir. Diğer bir alternatif olarak da kullanabileceğiniz arama ekranına giriş yaparak *100#‘yi tuşlayınız. Cep telefonunuza gelecek olan bilgilendirme mesajı ile son birkaç güne ait olan faturalanmamış kullanım tutarınızı ve kullandığınız toplam miktarı öğrenebilirsiniz. Bu tutara vergiler, indirimler, son günlerdeki kullanımınız ve sabit ücret dahil değildir.

Bu servisten yalnızca faturalı hat sahipleri yararlanabilmektedir. Yazımızda da bahsetmiş olduğumuz gibi faturasız hatlar hatlarına kendi istedikleri kadar TL yükleyip, istedikleri kadar kullanabilmektedirler. Bu nedenle de bilgilendirme mesajları faturalı hatlar için özel olarak gönderilmektedir. Bu servis, yani GUNCEL servisten yararlanan kişilerin bilmesi gereken bir başka konu da ay içerisinde alınan ilk ve 2. bilgi mesajı 0,99 TL işlem ücreti olarak alınmaktadır. Aynı ay içerisinde yapılan veya yapılacak olan diğer fatura sorgulamaları ücretsizdir.

Avea fatura ödeme servisinden yararlanabilmek için daha detaylı bilgilere ulaşabilmeniz için yazımızın sonunda sizler için Avea resmi internet sayfasının konu ile ilgili bir bağlantı adresini vermiş bulunmaktayız. Bu bağlantıya tıklayıp; Avea Online İşlemler menüsüne ulaşabilirsiniz. Ardından sizden istenen bilgileri eksiksiz olarak giriniz ve Avea fatura ödemenizi gerçekleştiriniz.

963

Ya da başka bir yöntem olarak Avea fatura ödeme için Avea Müşteri Hizmetleri’ne Avea hattınız ile 500, sabit hat ya da diğer operatörlerden 444 1 500 Sesli Yanıt Sistemi üzerinden ulaşarak da yararlanabilirsiniz.

Avea Fatura Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.