AVEA Fatura Sorgula | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

AVEA Fatura Sorgula


Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte günlük hayatımızın her anında bilgisayarları ve telefonları kullanmaktayız. Bu anlamda da telefon kullanımı bu oranda artmıştır. Avea da bizlere sunulmuş olan GSM operatörlerinden birisidir.

Avea faturalarınızı ise internet üzerinden yapacak olduğunuz işlemler ile birlikte rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bu anlamda Avea fatura sorgulama veya diğer işlemlerinizi internetteki uygulamalar sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu kapsamda yazımızın devamında sizlere verecek olduğumuz adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. İşlemlerinizi ise, AVEA web sitesi üzerinden veya E-Devlet kapısı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz bu uygulamalar üzerinden, borcunuzu öğrendikten sonra ödeme işleminizi de yapabilirsiniz.

Bu bizler sunulmuş uygulamaları ise 7 gün 24 saat kullanabilmeniz açısından oldukça avantajlı olmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde, faturalarınızı görüntüleme işlemi, hattınıza tanımlanmış olan konuşma detaylarını görmek ve TL yükleme işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

AVEA Fatura Sorgula İşlemi Nasıl Yapılır?

Avea fatura sorgulama işlemlerinizi yapabilmeniz için Avea müşteri hizmetlerini de aramanız gerekmektedir. Bunun için bilgilerinizi vermeniz yeterli olacaktır. Ayrıca fatura sorgulama işlemleriniz için SMS kısmını da kullanabilirsiniz. Bunun için telefonunuz mesajlar bölümüne girerek,  “GUNCEL” yazarak 5555’e göndermeniz gerekmektedir. Bu işleminize ek olarak ise, *100#‘yi tuşlamanız yeterli olacaktır. Bu durum ise yalnızca faturalı olan hatlar için geçerlidir. Bu sorgulama işleminiz için ise ilk ve ikinci sorgulama işlemlerinizde 0,99 TL ücret kesilmektedir. Bundan sonraki yapacak olduğunuz Avea fatura sorgula işlemi için herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmayacaktır.

Avea fatura sorgula işleminizi gerçekleştirebilmeniz için ilk olarak yazımızın devamında bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Bu uygulama sistemi Avea’nın resmi internet sitesi üzerinde yer almaktadır. Açılan sayfa üzerinden ise, “Şifre İle Giriş” kısmında sizden istenmekte olan bilgileri doğru ve eksiksiz bir biçimde girmeniz gerekmektedir. Burada telefon numaranızı ve şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır. Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız, Online İşlemler şifrenizi *952# yazıp arama tuşuna basarak ücretsiz olarak anında yenileyebilirsiniz. Bu bilgilerinizi ekranda görmüş olduğunuz ekran klavyesini kullanmanız gerekmektedir.

Bilgilerinizi girdikten sonra ise, alt kısımda bulunan “Giriş” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

4

Gerçekleştirmiş olduğunuz bu adımlar ile birlikte fatura sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Mobil imzaya sahipseniz, yapmanız gereken ise, 10 haneli olan telefon numaranızı gösterilen yere girmektedir. Ardından ise, “giriş” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Adsız

Tüm bu işlemleriniz ile birlikte Avea faturanızın güncel durumunu öğrenebilirsiniz.

AVEA Fatura Sorgula İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet AVEA Fatura Sorgula İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapabilmeniz için ilk olarak E-Devlet şifrenizi edinmeniz gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi ise herhangi bir PTT şubesine giderek kolaylıkla edinebilirsiniz. Bunun için kimlik bilgileriniz yeterli olacaktır. Ayrıca işlem ücreti kapsamında 2 TL ödemeniz gerekmektedir. Bu işlemlerinizin ardından E-Devlet şifrenizi edinebilir ve uygulama üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

E-Devlet uygulaması üzerinden Avea fatura sorgula işleminizi yapabilmeniz için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılan ekran üzerinden ise ilk olarak “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Untitled

Bu işleminizin ardından ise, sayfa değişecektir. Değişen sayfa ile birlikte ise, sizden istenilen bilgileri giriniz. Bu kapsamda TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Bilgilerinizi girdikten sonra ise, “Sisteme Giriş Yap” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

edevlet2

Tüm bu adımların ardından ise, Avea fatura sorgulama işleminiz sonrasında E-Devlet kapısı üzerinden güncel faturanızı öğrenebilirsiniz. Dilerseniz bu uygulamalar üzerinden kredi kartınız ile güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

E-Devlet AVEA Fatura Sorgula İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.