BAĞ-KUR EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BAĞ-KUR EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

Gelişen teknoloji ve internet kullanımı sayesinde, BAĞ-KUR emekli maaşı sorgulama işleminizi kolaylıkla internet üzerinden yapabilirsiniz. BAĞKUR emekli maaşı sorgulama işleminizi eskiden iki farklı şekilde yerine getrebilmekteydik, ancak E-SGM sisteminin kapatılması ile birlikte artık BAĞ-KUR emekli maaşı sorgulama işlemini tek bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Eskiden E-SGM sistemi varlığını korurken sorgulamalarınızı şifresiz olarak E-SGM sistemi aracılığı ile yerine getirebiliyorduk. Ancak E-SGM sisteminin kapatılması ve hizmete tekrar girip girmeyeceği hakkında bilgi sahibi olunmadığı için sorgulamalarınızı artık tek bir sistemden yapabilirsiniz. Bu sistemin adı E-Devlet sistemidir.

E-Devlet sistemi üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu sorgulamalarını yerine getirebilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden sorgulama yapabileceğiniz uygulamalardan birisi de BAĞ-KUR emekli maaşı sorgulama uygulamasıdır. E-Devlet şifresi ile yapacak olduğunuz bu işlem hakkında ayrıntılı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz. E-Devlet şifresi ile yapacak olduğunuz BAĞKUR emekli maaşı sorgulama işleminiz için şifrenizi herhangi bir PTT şubesine giderek, kimlik bilgilerinizle yapacak olduğunuz başvuru ile kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Şifre öğrenme işleminiz için 2 TL gibi bir işlem ücreti ödemeniz gerekmektedir. BAĞKUR emekli maaşı sorgulama işleminiz için yazımızın devamında sizlere verecek olduğumuz adımlarını yapmanız yeterli olacaktır. Biz sizlere yazımızın devamında E-Devlet sistemi ile şifre yardımıyla BAĞ-KUR emekli maaşı sorgulama işleminin nasıl yapılacağı hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz.

E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Edinmiş olduğunuz E-Devlet şifresi ile yapacak olduğunuz işlem için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Sonrasında açılmış olan E-Devlet sistemi üzerinden ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna basınız.

565

Bu işleminizden sonra ekran değişecektir. Sonrasında ekranda gördüğünüz şekilde ilk olarak TC kimlik numaranızı giriniz.

456

Edinmiş olduğunuz E-Devlet şifrenizi giriniz.

456

Bu bilgi girişlerinizden sonra son olarakta ‘Sisteme Giriş Yap’ butonuna tıklayınız.

456

Yazımızda vermiş bu bilgiler sayesinde BAĞ KUR emekli maaşı sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Emekli Maaşı Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.