Sorgulamalar artık tek çatı altında!

BANDROL HESAPLAMA

Günümüze kadar gelen bandrol terimi aracımız adına yılda 2 kere, yıl başı ve yıl ortasında olmak üzere ödemek zorunda olduğumuz verginin tahsilatı sonucunda vergi dairesi tarafından bize verilen ödeme işleminin gerçekleştiğini gösteren belgenin adıdır.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte alışkanlıklarımız da değişmekte ve bazı kavramlar hayatımızda anlamını yitirmektedir. Araç bandrolü de bu kavramlardan sadece biridir. Hemen hemen hepimiz artık çoğu işini internet üzerinden sorgulamaya ve ödemelerini bu yolla halletmeye başladı. Vergi dairesine giderek saatlerce sıra beklemek yerine saatlerce sürebilecek olan işlemleri oturduğumuz yerden sadece parmaklarımızla çok kısa bir süre içerisinde halledebilmekte ve keyfimize bakmaktayız.

Bu denli yaşanan değişimlerin ardından bu terim ve evrak artık kullanılmamakta Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) olarak bilinen vergi kapmasına alınmaktadır. Bu vergi her aracın tipi, yaşı, silindir hacmi gibi özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Aracınıza ait vergi tutarının yıllık ve ilk altı aylık süre içerisinde ne kadar olduğunu bilmiyorsanız Gelir İdaresi Başkanlığı kapsamında oluşturulan hesaplama sistemini kullanabilirsiniz. Sizin için hazırlamış olduğumuz bağlantı linkini kullanarak bandrol hesaplama sayfasına kolaylıkla ulaşabilir ve hesaplama işlemini yapabilirsiniz.

Bandrol Hesaplama Nasıl Yapılır?

Daha önce de söylediğimiz gibi günümüz vergi sisteminde bandrol terimi artık kullanılmamaktadır. Bu terimin yerini alan Motorlu Araç Vergisi; Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından tahsil edilen araçların trafiğe çıkabilmesi için ödemeleri gereken bedeldir. Aracınıza ait bandrol hesaplama işlemi için kullandığınız yönlendirme linki sizin resimdeki sayfaya erişiminizi sağlamış olmalıdır. Sayfamızda yön işaretleri ile gösterilen yerleri bandrol hesaplama yapmak istediğiniz aracınızın özellikleri kapsamında doldurunuz ve çember içerisindeki hesapla butonunu tuşlayınız. Alt kısımda araca ait yıllık tutar ve dönemlere ayrılmış ödenecek tutarlar hesaplanmış şekilde size sunulacaktır.

araç bandrol

Bandrol Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.