EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA

Hepimiz senelerce çalışıyor ve huzurlu bir dinlenme süresi hayal ederek sabrediyoruz, çabalıyoruz. Dinlenme döneminde ise çalışmadan bize geçim için yeterli düzenli geliri sağlayabilmek adına, çalıştığımız sürelerde sigortamızı belirli bir prim üzerinden yatırarak emekli maaşımızı oluşturmuş oluyoruz.

Peki bu senelerde ne kadar prim yatırdık? Kaç iş günü üzerinden ne kadar emekli maaş alacağız? Emekli maaşı hesaplama işlemi evde ya da kendi başımıza yapıp kesin sonuca ulaşamayacağımız kadar karışık bir işlem serisidir. Güncel imkanlar ve teknolojinin resmi kurumlardaki etkinliğinin artması ile birlikte emekli maaşınızın hesaplanma işlemi zahmetsiz, anlaşılır ve kısa zamanda basit bilgiler elde edilebilme özelliklerini içerir. Bu işlemi nasıl gerçekleştireceğiz? Hangi bilgilerimiz gereklidir ve bu işlem nereden yapılabilir? Bu sorularınızın cevabını kolaylıkla yazımızın içeriğinde bulabilir, anlaşılır ve görsel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Emekli Maaşı Hesaplama İşlemi Nereden Yapılır ?

Klasik düzende geldiği gibi siz de Sosyal Güvenlik Kurumu’na gidip emeklilik maaşınız, primleriniz ve kaç iş günü üzerinden emekli olabileceğiniz gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Ama günümüz imkanlarında buna başvurmak sizin adınıza ekstra zaman ve enerji kaybından öteye geçmeyecektir. Bunların önüne geçebilmek adına emekli maaşınızı hesaplama işlemi; Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında hazırlanmış hesaplama sayfaları üzerinden 3 ayrı kurum için de kolaylıkla kullanılabilecek şekilde oluşturulmuştur. Hesaplama işlemlerini sırayla ele alarak yazımızın sonunda yer alan hesaplama yönlendirme butonun kullanarak hesaplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

SSK (4A) Emekli Maaşı Hesaplama

Bu kurum adına hesaplama işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle gerekli sayfaya ulaşmanız gerekmektedir. Bu adım için Yazımızın altında yer alan yönlendirme butonunu kullanabilirsiniz. Daha sonrasında resimde ok işaretleri ile gösterilen kısımları doğru şekilde doldurarak sorgula butonunu kullanınız. işleminizin sonucuna doğru şekilde ulaşmış olacaksınız.

SSK Emekli Maaşı Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR (4B) Emekli Maaşı Hesaplama

SSK için olduğu gibi bu kurum adına da hazırlamış olduğumuz yönlendirme butonunu kullanarak ilgili sayfaya ulaşınız. Daha sonra resimde ok ile gösterilen kısımlara sırası ile TC kimlik numaranızı yazınız ve kurumuzu işaretleyiniz. Güvenlik kodunu büyük küçük harf hassasiyetinde doldurduktan sonra sorgula butonuyla işleminizin sonucuna ulaşabilirsiniz.

BAĞ-KUR Emekli Maaşı Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı (4C) Emekli Maaşı Hesaplama

Diğer iki kurum için hazırladığımız buton bu kurum için de yazımızın sonunda yer almaktadır. Tıklayarak ilgili sayfamıza ulaşınız. Yine görsel olarak ekte yer alan resime ulaşmış olacaksınız. Resimde işaretli kısımları dikkatle doğru şekilde doldurduğunuzda Emekli Sandığı için maaşınızı hesaplamış olacaksınız.

Emekli Sandığı Emekli Maaşı Hesaplama İçin TIKLAYINIZ! 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.