EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

Emeklilik, insanların çalışmak için yeteneklerini ve güçlerini kaybettikleri durumda, çalışma hayatını bıraktıklarında aldıkları maaşları artık alamamalarından dolayı belirli bir emeklilik maaşına bağlanarak hak ettikleri bir durumdur. Çalışanlar kendileri için belirlenmiş emeklilik şartlarından olan primlerini doldurarak belirli bir emekli maaşına bağlanırlar. Kişilerin ödedikleri primlere göre emekli maaşı belirlenir. Çalışanlarda emekli olduklarında almış oldukları emekli maaşı ile birlikte rahat bir hayat yaşayabilirler.

Emekli maaşı sorgulama işlemi ile emeklilik sorgulamanızı kolayca yapabilir, emekli olduğunuzda ne kadar emekli maaşı alacağınızı öğrenebilirsiniz. Emekli maaşı sorgulama sonucunda SGK’ya gitmek zorunluluğu olmadan internet ortamında emekli maaşı hesaplama işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca online olarak emeklilik hesaplama, emeklilik sorgulama ve emekli maaşı hesaplama gibi işlemlerinizi de yapabilirsiniz. Emekli maaş sorgulama işleminizi her üç kurum için de E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz.

Emekli maaşı hesaplama ve sorgulama gibi SGK ile ilgili pek çok sorgulama işleminizi yine SGK’nın resmi sitesi olan E-SGM sistemi üzerinden şifresiz olarak istenen bilgiler doğrultusunda gerçekleştirme imkanınız vardı. E-SGM sisteminin kısa bir süre önce kapatılması ile birlikte artık emekli maaşı hesaplama ve sorgulama işlemleriniz E-SGM sistemi üzerinden yapılamamaktadır. Onun yerine halen hizmet veren, bünyesinde pek çok sorgulama işlemini bulunduran E-Devlet sistemi ile artık sorgulama işlemlerinizi tek bir şifre ile gerçekleştirebilirsiniz. Emekli maaşı sorgulama işlemi de e-Devlet sistemi üzerinden güvenli bir şekilde yapılabilir. Bu işlem ile birlikte emeklilik için gerekli şartları tamamladıktan sonra alacağınız maaş ile ilgili detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Yazımızın devamında emekli maaşı sorgulama işleminiz için E-Devlet sistemi üzerinden yapılması gereken adımların detaylarını siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

SSK Emeklilik Hesaplama

Cinsiyetiniz Bay Bayan
Doğum Tarihiniz
Hizmete Başlama Tarihiniz
SSK Prim Ödeme Gün Sayınız

E-Devlet Sistemi Üzerinden Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi birçok devlet kamu işlemlerinizi yapabileceğiniz güvenli bir hizmettir. Emeklilik sorgulama işlemini de bu platform üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Devletin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına elektronik ortam ile sunmuş olduğu bir hizmettir. E-Devlet sistemini kullanabilmeniz için bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifresi PTT tarafından verilen bir şifredir. Emekli maaş sorgulama işleminiz için E-Devlet şifreniz yoksa PTT şubesinden 2 lira karşılığında şifrenizi alabilirsiniz.

E-Devlet şifresi ile emekli maaş sorgulama işlemi her üç kurum için de farklı sistem üzerinden yapılmaktadır. Bunun için yazının devamında bağlı olduğunuz kurumu seçiniz.

Açılan ekranda resimde göstermiş olduğumuz “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

6

 

Kimliğinizi doğrulayıp işleminize devam etmek için T.C. kimlik numaranızı ve  E-Devlet şifrenizi giriniz.

Girmiş olduğunuz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

Adsız111

 

 

E-Devlet sistemi üzerinden farklı adresler ile kurumunuzun emekli maaş sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SSK Emekli Maaşı Sorgulama İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden BAĞ-KUR Emekli Maaşı Sorgulama İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden Emekli Sandığı Emekli Maaşı Sorgulama İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

 • Ahmet gokce 26 Mayıs 2016 17:36

  Benim 2000_2008 yillari arasi 3074 gun olmak uzere 223.500._ ytl brut uzerinden kesinti yapilmistir.2010_2016 yillari arasi ise 2145 gun olmak uzere 70214._ ytl brut uzerinden olmak uzere diger bir kesinti yapilmistir.bu bilgiler ile bana 1872 bugun itibariyle maas baglanmakta olacagi bilgilendirilmektedir.ben asgari ucretliden 2008 yili sonu itibariyle 45 yil fazla prim odemis bir kimse olarak nasil boyle asgari ucretli ile maas baglanacagi soyleniyor.bu haksizlik degilmidir.bu konuda bana bilgi verilmesini bu hesaplamada bir yanlislik olup olmadigi hususunda bilgi verilmesini arz ederim.

  • Yusuf Karatas 10 Haziran 2016 14:29

   SGK müdürlüklerine giderek tekrar hesaplanması için talepte bulunabilirsiniz.

 • MESUT 20 Eylül 2016 15:25

  EMEKLİ MAAŞLARIMIZ TRAFİK CEZALARINA GİİDİYOR, EMNİYET KOYDUĞU CEZA KOTASINI EMEKLİLERDEN TAMAMLIYOR GALİBA

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.