Emeklilik Aylığı Hesaplama | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Emeklilik Aylığı Hesaplama

Sigortalı olarak çalışmakta olan her kişi, zamanı geldiğinde emekli olmak istemektedir. Kişiler emekli olabilmek için ise yıllar boyunca çalışmak durumunda kalmaktadırlar. Ancak kişilerin emekli olabilmesi için yerine getirmesi zorunda oldukları bazı koşullar bulunmaktadır. Bu koşullardan bahsedecek olursak eğer, emekli olabilmeniz için belirtilmiş olan miktarlardaki primleri düzenli olarak yatırmanız gerekmektedir. Buna ek olarak, primlerinizi düzenli yatırmış olsanız bile sizler için belirtilmiş olan yaşı doldurmanız gerekmektedir. Bir diğer şart ise kişilerin çalışmakta oldukları kurumlarda geçirmiş oldukları sigortalılık süreleri olmaktadır. Bu koşulları ve şartları sağlayan her birey emekli olmakta ve emekliliğin bizlere sağlamış olduğu yararlardan faydalanabilmeye hak kazanmaktadırlar.

Koşulları sağlayan ve emekli olmaya hak kazanan bireyler, emekli maaşlarını hesaplama işlemlerini internet üzerinden online olarak gerçekleştirebilmektedirler. Bu yazımızda ise sizlere emeklilik aylığı hesaplama işleminizi nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz.

Emekli maaşı, devlet tarafından emekli olmuş olan kişilere her ay düzenli olarak belirli miktarda yatırılmakta olan ücrettir. Emekli maaşınızın ne kadar olacağı ise yine bazı şartlara bağlı olmaktadır. Bu kapsamda da kişiler emekli maaşlarının ne kadar olduğunu merak etmektedirler.

Emekli maaşlarınız ise sigortalı olarak çalışmakta olduğunuz zamanda yatırmış olduğunuz primlere göre belirlenmektedir. Bu durumdan anlayacağınız gibi ne kadar çok miktarlarda prim yatırırsanız o denli çok maaş alacaksınızdır. Böylesi bir durumda ise her birey farklı bir emekli maaşı alacaktır. Bu noktada emekli maaşı hesaplama işlemi daha önemli bir durum haline gelmektedir.

Emeklilik Aylığı Hesaplama İşlemini Nasıl Yapabiliriz?

Emeklilik aylığı hesaplama işlemi bayanlar ve erkekler için farklı hesaplanmaktadır. Bu anlamda SGK’nın bizlere sunmuş olduğu internet hizmetleri sayesinde daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Emeklilik aylığınızı bağlı olduğunuz kurumlara göre yapmanız gerekmektedir. Bu kapsamda yapacak olduğunuz işlemleri ise yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Emeklilik Aylığı Hesaplama SSK İşlemi

Eğer SSK’ya bağlıysanız, emeklilik aylığınızı hesaplamanız için ilk olarak konunun altında bulunan linke tıklamanız gerekmektedir. Tıklama işleminden sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. Bu durumda ekran üzerinde sizlerden istenmekte olan T.C. kimlik numarası, SSK sicil numarası, baba adı, nüfusa kayıtlı olunan il ve ilçe bilgilerini doğru ve eksiksiz bir biçimde girmeniz gerekmektedir. Ardından ise “Sorgula” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Adsız

Bu işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra aylık hesaplamanızı yapabilirsiniz.

Emeklilik Aylığı Hesaplama 4A İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BAĞKUR Emeklilik Aylığı Hesaplama İşlemi

BAĞKUR emekli aylığı hesaplama işleminiz için ilk olarak yazımızın sonunda vermiş olduğumuz  bağlantı adresine tıklayınız. Sonrasında açılacak olan sayfa üzerinde sizlerin bazı bilgi girişlerini yapmanız gerekmektedir. Bu kapsamda T.C. kimlik numaranızı, kurumunuzu ve güvenlik kodunu doğru ve eksiksiz bir biçimde ilgili yerlere giriniz. Tüm bu işlemlerinizden sonra ise “Sorgula” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Adsız

Tüm bu işlemlerinizden sonra BAĞ-KUR’a bağlı olan kişiler emeklilik aylıklarını kolaylıkla öğrenebilmektedirler.

Emekli Aylığı Hesaplama 4B İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Emeklilik Aylığı Hesaplama İşlemi

SGK sistemi üzerinden emeklilik aylığı hesaplama işleminiz için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Ardından açılacak olan sayfa üzerinde bazı bilgi girişlerini yapmanız gerekmektedir. Bu kapsamda sizlerin Derece, Kademe, Aylık Tarihi alanlarını mutlaka doldurmanız gerekmektedir. Tüm bu bilgi girişlerinden sonra ise, “Hesapla”butonuna tıklayınız.

Adsız

Bu işleminizden sonra Emekli Sandığı emekli aylığı hesaplama işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Ancak bu resmi olmayan bir tahmin olmaktadır ve sadece girilen bilgiler baz alınarak yapılmaktadır. Bilgi amaçlı olduğu unutulmamalıdır.

Emeklilik Aylığı Hesaplama İşlemi 4C İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.