EMLAK BORCU SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

EMLAK BORCU SORGULAMA

İnternet sayesinde hayatımız büyük ölçüde rahata erişmiş ve sağladığı kolaylıklar ile internet üzerinden birçok işimizi halledebilir hale gelmişizdir. İnternet bağlantısı günümüzde çağdaş yaşamı ve modern olma yolunda ileri derece bir adım olarak önümüze çıkıyor. İnternet üzerinden bugün sahip olduğumuz borçlara, almak istediğimiz bir ürüne, sosyal medya üzerinden dünyanın her yerine ulaşabiliyoruz. Bunun en büyük kolaylığı da yer ayırt etmeden evde, işte, parkta, bahçede sadece internet bağlantısına sahip olduğunuz herhangi bir yerde bu işlemleri halletmemizdir. İşte internetin sağladığı kolaylıklardan biri de emlak borcu sorgulama işlemidir.

Emlak Borcu Sorgulama İşlemini Nasıl Yaparım?

Emlak borcu sorgulama işlemini internet üzerinden halletme rahatlığı sayesinde vatandaşların eskisi gibi belediye binasına gidip direkt olan borçlarını öğrenme devri bitti. İnternet üzerinden öğrenebilecekleri emlak borcu tutarı sayesinde gidip o miktarı ödemeleri mümkün olacak. Tabi ki günümüz kolaylıklarından olan kredi kartı sahibiyseniz belediye tarafından ödemenize gerek kalmadan evden, işten, her yerden internete bağlanmanız yeterlidir. Vergi dairesi internet sitesi üzerinden olan bu işlemde internetin sağladığı kolaylıklar arasında gösterilmektedir. Yılın belli dönemleri içerisinde 2 taksit olarak ödenen emlak borcunun, 1. taksitini Mart, Nisan, Mayıs tarihleri arasında, 2. taksiti ise Kasım ayı içerisinde ister internet ister belediye üzerinden ödeyebilirsiniz. Devlete görevimiz olan vergilerimizden biri olan emlak borcu ödememizi de bu şekilde halledebiliriz.

Yukarıdaki görselde de gördüğünüz gibi birkaç bilgi dahilinde emlak vergi borcu sorgulama işleminizi halledebilirsiniz. Birazdan aşağıda verecek olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak doğrudan vergi dairesi resmi internet sitesine yönledirilip bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Emlak Borcu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Üzerinden Emlak Borcu Sorgulama İşlemini Nasıl Yaparım?

Sizinde bildiğiniz üzere E-Devlet platformu üzerinden tüm devlet işlerinizi halletme yetkisine sahipsiniz. 18 yaşına gelmiş her Türk vatandaşının bir E-Devlet şifresi alma hakkı vardır. E-Devlet şifresi almak için en yakın bir postane şubesine giderek vezne görevlisine E-Devlet şifresi almak istediğinizi beyan ediniz. Size doldurmanız üzere bir belge verecektir. O belge kimlik bilgilerinizi içermektedir. Bu işlemin akabinde 2 TL gibi cüzi bir miktar ücret karşılığında siz de E-Devlet şifresi almış olursunuz. E-Devlet üzerinden devlet işleri ile alakalı birçok işinizi halledebilirsiniz. İşte bu E-Devlet kolaylıklarından biri de E-Devlet emlak borcu sorgulama işlemidir. Aşağıda verecek olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak E-Devlet resmi internet sitesine yönledirileceksiniz ve burada E-Devlet emlak borcu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemine giriş yaptığınızda kimliğimi şimdi doğrula butonu bulunmaktadır. O kısıma tıklayınız ve karşınıza gelen sayfada T.C. kimlik numaranızla birlikte E-Devlet şifrenizi giriniz. Son olarak sisteme giriş yap butonuna bastığınızda vergi borcu sorgulamanızı yapmış olacaksınız.

3

E-Devlet Emlak Borcu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.