Sorgulamalar artık tek çatı altında!

GARANTİ BANKASI IBAN SORGULAMA

Garanti Bankası yenilikçi ve modern tavrı sayesinde bünyesinde birçok müşteri bulundurmaktadır. Bankalar kullanıcılarına sağladıkları EFT ve havale işlemlerinin kolay olması yolunda bir adım daha atıldı. Bu adım IBAN numarası, 1 Ocak 2010 tarihinde ülkemizde zorunlu hale gelen IBAN numarası para gönderme işlemlerinizi daha hızlı daha kolay ve düşük maliyet sağlama yolunda kullanıma girmiş bir yeniliktir. IBAN numarası ile yapmış olduğunuz bir EFT yada havale işleminde bir yanlış işlem sonucu paranın yanması söz konusu bile olmaz. Bu gibi durumlarda IBAN numaranız ile para göndericiye tekrar geri ulaştırılıyor. IBAN numarası özellikle ülkeler arası gönderim işlemlerinde rahatlık sağlıyor. IBAN numarası ülkeler arası farklılık göstermektedir. Ülkemiz için bu numara şöyledir. 26 haneden oluşur ilk 2 hane ülke kodumuz olan TR şeklindedir. 2 hane kontrol basamağı anlamına gelmektedir ve IBAN numarasının doğru olduğunu kanıtlamada yardımcı olur. Sonraki 5 hane ise kullanmış olduğunuz banka kodunu, son 16 hane ise banka hesap numaranız anlamına gelir. Aşağıdaki yazımızda Garanti Bankası IBAN sorgulama işlemini size anlatacağız.

Garanti Bankası IBAN Sorgulama İşlemini Nasıl Yaparım?

Gelişen teknoloji sayesinde banka kuruluşları da yenilikleri yakından takip eder oldu. Garanti Bankası bu kuruluşlardan biridir. Garanti Bankası internet şubesi sayesinde şube üzerinden yapabileceğiniz çoğu işlemi evinizde, iş yerinizde, gezmeye gittiğiniz bir alanda kısacası internet erişiminiz olan her yerde yapmanız mümkün. Garanti Bankası IBAN sorgulama işlemi de bunlardan biri. Garanti Bankası IBAN sorgulama işlemi garanti bankası resmi internet sitesi üzerinden yürütülen sizin 1 dakikanızı bile almayacak olan kısa bir işlemdir. Sizden istenen birkaç bilgi dahilinde işleminizi saniyeler içerisinde halledebilirsiniz. Bu istenen bilgiler şunlardır; kullanmış olduğunuz şube kodu eğer bilmiyor iseniz ilgili yerin yanında şube kodları yazan bir bölüm var oraya tıklayarak bulunduğunuz ili, şube adını varsa ilçeyi yazarak orayı doldurunuz. Altta ise Garanti Bankası hesap numaranız sizden talep edilmektedir.

garanti ıban

Yukarıdaki görselde de gördüğünüz üzere Garanti Bankası IBAN no sorgulama işleminiz bu bilgileri ilgili yerlere girmeniz dahilinde tamamlanmış olacaktır. Aşağıda verecek olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak sizde hemen Garanti Bankası IBAN sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.