Gelir Vergisi Sorgulama İşlemi | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Gelir Vergisi Sorgulama

Tükettiğiniz her şeyde bir katma değer vergisi bulunmaktadır. Bu aynı zamanda aldığınız gelirden de alınmaktadır. Alacağınız gelirin belli bir oranda sizden yasal bir yol ile alınmasına gelir vergisi denir. Bu gelir vergisi belli bir gelir düzeyinin üstünde gelir sağlayanlardan temin edilmektedir. Bu ödemeyi yapmamanız durumda dört yılda bir belirlenen vergi zamlarıyla daha fazla bir miktar ödemenizi gerektirebilir. Bu gelir vergisi tespiti için öncelikle gelir vergisi sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekecektir. Gelir Vergisi Sorgulama işlemi için yapmanız gereken işlem oldukça basittir . Bu kolaylığa erişebilmeniz için önce internet bağlantısı bulunan bir yerden akıllı cep telefonlarınız ya da bilgisayarınızın bağlı olması gerekmektedir. Ardından aşağıda belirttiğimiz web sitesine ulaşarak vergi geliri sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmeniz olağandır.

Gelişen teknolojinin ve devletin siz değerli vatandaşlarına sağladığı bu ücretsiz hizmet sayesinde işlemlerinizi ve vergi geliri sorgulama işleminizi 7/24 yapabilmeniz artık mümkün olacaktır.  Hayat kalitenizi yükseltecek sayesinde artık gelir vergisi sorgulama işlemini sadece bir kaç dakikanızı ayırarak öğrenebilir hatta gelir vergisi sorgulama işlemi sonucunda çıkan bilgiler doğrultusunda yine bağlı olduğunuz belediyenin ilgili biriminin web sitesinden kredi kartınız ile bu ödemeyi de gerçekleştirebilir ve taksitlendirebilirsiniz. Devletin siz değerli vatandaşları için sağladığı bu hizmet sayesinde eski usulleri unutup bu pratik yöntemle işleminizi oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Gelir vergisi dört yılda bir açıklanan vergi zamlarının arz edildiği beyannamelerde belitilmektedir fakat siz gelir vergi sorgulama işlemi sonucunu bu zamları görebilmeniz mümkündür. Gelir diliminiz arttıkça ödemeniz gereken vergi miktarı yükselir. Eğer SSK’ ya bağlı bir kurumda çalışmıyor iseniz yani gelirinizi çalışarak değil mülk sahibi olarak yapıyorsanız bu vergiyi sizin bizzat ödemeniz gerekebilir fakat SSK’ ya bağlı bir kurumda çalışıyor iseniz maaşınızın miktarına otomatik kesinti yapılacaktır. Kesintiye uğradıktan sonra gelir vergisi sorgulama işlemi sonucunda göreceğiniz bilgiler ile bu kesintiyi teyit edebilmeniz mümkündür

Gelir İdaresi Başkanlığından Gelir Vergisi Sorgulama İşlemi

İnternet bağlantısı olan bir yerden erişebileceğiniz gelir idaresi başkanlığına bağlı olan internet gelir idaresinin resmi web sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Bu sistemin sizleri tanıması ve şahsınıza ait gelir vergisi sorgulama işlemi sonuçlarını sizlere göstermek adına bazı bilgiler istemektedir. Gelir vergisi sorgulama işlemi için şahsınıza ait olan bu bilgileri başkaları ile  güvenliğiniz açısından paylaşmamanızı öneririz. Ayrıca bu bilgileri girerken istenilen bilgileri doğru yere yazdığınızdan emin olun. Sizden istenilen bilgiler ise T.C kimlik kartınızın üzerinde bulunan T.C kimlik numaranız, anne kızlık soyadının birin ve sonuncu harfleri, birini dereceden yakın olduğunuz akrabalarınızın herhangi birinin T.C kimlik numarası,  doğum tarihinizdir. Öncelikle T.C kimlik numaranızı girin

Daha sonra gerekli olan bilgileri de girin. Bu bilgileri doğru olduğundan emin olduğunuz bir şekilde uygun boşluklara doldurun bu işlemin ardından sayfada görünen güvenlik kodunu da girin ardından giriş butonuna basın eğer doğrulama kodu pek okunaklı değil ise yandaki dönen ok işaretine basın bu şekilde sistemden yeni bir doğrulama kodu istemiş olacaksınızdır.

Bu şekilde gelir vergisi sorgulama işleminizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Tüm bu işlemleri gece gündüz istediğiniz her yerden ve internet erişiminin mümkün olduğu her yerden ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Gelir Vergisi Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.