GSS PRİM BORCU SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

GSS PRİM BORCU SORGULAMA

GSS prim borcu sorgulama işlemini Genel Sağlık Sigortası adı altında sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi için ödenmesi gereken primlerin ödenmemesi durumunda borç kontrolünüz için gerçekleştirebilirsiniz. Genel Sağlık Sigortası ile güvencenizin sağlanabilmesi için yapılan gelir testinden çıkan sonuca göre geliri asgari ücretin üçte birinden yüksek olanlar için prim ödeme zorunluluğu bulunmaktadır. GSS prim borç sorgulama işlemi GSS primleri ödenmemesi durumunda prim borcunuz oluşup oluşmadığını veya ne kadar olduğu konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. GSS prim borç sorgulama işlemini bir an önce gerçekleştirmenizde fayda vardır. Çünkü prim borçları gecikme zammı ve faiziyle katlanarak artabilir. Genel Sağlık Sigortası kapsamına girdikten sonra kişiler ister sağlık hizmetlerinden yararlansın ister yararlanmasın GSS primini ödemek zorundadır. GSS prim borcu sorgulama işlemi ile artık GSS borcunuzun ne kadar olduğunu istediğiniz zaman takibini bu sistem sayesinde internet üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. GSS prim borç sorgulama işlemi hakkında gereken detaylı bilgileri yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız.

GSS Prim Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

GSS prim borcu sorgulama işlemi SGK’nın resmi sitesi üzerinden “Web Tahsilat” sistemi ile rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için öncelikle yapmanız gereken yazımızın sonunda vereceğimiz bağlantıya tıklamanızdır. Sonrasında tıkladığınız bağlantı adresinden açılan sayfa ilk olarak “Sorgu Türü” sekmesinden “Diğer Ödemeler” seçeneğini seçiniz.

SORGUTÜRÜ

Ardından “Sorgu Tipi” sekmesinden “GSS Prim” seçeneğini seçiniz.

SORGUTİPİ

Bu seçimleri doğru gerçekleştirdikten sonra T.C. kimlik numaranızı giriniz.

6

 

Son olarak güvenlik kodu doğrulamanızı yapınız.

GÜVELİK K

Bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra ise “Borç Sorgula” butonuna tıklayınız.

BORÇ SORGULA

Bu adımları gerçekleştirdiğiniz takdirde GSS prim borcu sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

GSS Prim Borcu Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Üzerinden GSS Prim Borcu Sorgulama İşlemi Nasıl gerçekleştirilir?

E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilen E-Devlet GSS prim borç sorgulama işlemi için E-Devlet şifresi ihtiyacınız olacaktır. Eğer E-Devlet şifreniz bulunmuyorsa, PTT şubelerinden 2 TL ücret karşılığında E-Devlet şifrenizi temin edebilirsiniz. Şifreyi temin ettikten sonra GSS prim sorgulama işlemi için yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız bağlantıya tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

gss tescil prim

Daha sonra T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girerek sisteme giriş yapınız.

2

Son olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. GSS prim borcu sorgulama işlemini tamamlayarak, tescil ve prim borcu bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Adsız111

E-Devlet GSS Prim Borcu Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ! 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.