HGS Bakiye Sorgulama Numarası | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

HGS Bakiye Sorgulama Numarası

HGS, diğer bir deyişle Hızlı Geçiş Sistemi adından da anlaşılacağı üzere bir çeşit geçiş sistemidir. Köprü ve otoyollarda olan trafik yoğunluğunu gidermek üzerine kurulmuştur. Bu amaç ile kurulmuş gişeler üzerinden, geçiş ücretlerinin alınması işlemini minimum sürelerde gerçekleştirmek büyük bir öneme sahiptir. Çünkü yavaş olarak gerçekleştirilen bir tahsilat işlemi yoğun trafiğin daha da artmasına neden olur. Bu sebeple eski sistem olan KGS yani Kartlı Geçiş Sistemi yerine, HGS yani Hızlı Geçiş Sistemi getirildi. KGS’de, ücret tahsilatının yapılabilmesi için aracın durup, sayaç üzerinden kartını okutup, gişelerden bu şekilde geçmesi gerekiyordu. Ancak uzun süren dur kalk işlemlerinden dolayı trafik yoğunluğu artmaktaydı.

Daha sonrasında HGS getirildi. Bu sistem gereği aracınızın ön camına yerleştirilen bir çip sayesinde, gişelerden geçiş işlemi sırasında, HGS hesabınızda bulunan bakiyeden, bir miktarı otomatik olarak tahsil ediliyor. Bu tahsilat işlemi radyo dalgaları kullanılarak yapılmaktadır. Ayrıca HGS çipinizde yeterli bakiyenin bulunmadığı bir zamanda, gişelerden geçiş yapmanız durumunda cezalı duruma düşmektesiniz. Bu yüzden bakiyenizi sık sık kontrol etmeyi aksatmayınız. HGS çipinin çıkartılması işlemi PTT şubelerinden ve Shell bayilerinden gerçekleştirilmektedir. Bakiye kontrol işlemi de aynı yerlerden ve aynı zamanda internet üzerinden de yapılabilmektedir. Ayrıca internet üzerinden yapılan bir işlem oldukça hızlı ve kolay olduğu gibi zamandan da büyük bir oranda tasarruf etmenize olanak tanır. HGS bakiye sorgulama işlemini yapabilmek için HGS bakiye sorgulama numarası gerekmektedir

HGS Bakiye Sorgulama Numarası Nereden Alınır?

Günümüzde tüm HGS işlemleri PTT üzerinde toplanmıştır. Ancak hafta içleri çalışma saatlerinde hem banka olarak kalabalık bir yoğunluğa sahip olmaları hem de çalışan kişilerin vakit ayırıp, PTT’ye gidemeyeceğinden dolayı büyük bir kolaylık getirilmiştir. Bu kolaylık internet üzerinden HGS bakiye sorgulama numarası işlemidir. HGS bakiyenizi sorgulayabilmek için ilk olarak HGS bakiye sorgulama numarasına ihtiyaç duyacaksınız.

Ancak sorgulama işlemini yapabilmek için ilk olarak HGS PTT sayfasına girmek gerekmektedir. Bu site için verdiğimiz bağlantı adresine gidiniz. Bu sayfa HGS işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz resmi site görevi görmektedir. Açılan sayfanın sağ üst kısmında Geçiş İhlali Sorgulama ve Müşteri Hizmetleri Giriş kısımları yer almakta ve pek çok işlem bu sekmeler aracılığı ile gerçekleşmektedir. Geçiş İhlali Sorgulama işlemini yapabilmek için sadece araç plaka numarası yeterli olacaktır. Ancak HGS bakiye sorgulama numarası kullanarak, HGS bakiyenizi kolayca görebilirsiniz. Ancak bunun için ilk olarak Müşteri Hizmetleri Giriş seçeneğine tıklayınız.

löw

Bu sekmede sisteme giriş yapılabilmesi için üyelik özelliğinin aktif olması gerektiğini göreceksiniz. Sistem üzerinde üyeliği bulunan kişiler direk olarak üyelik bilgileri ile birlikte sisteme giriş yapabilirler.

löşwe

Ancak sistemde üyelik bilgileri olmayan kişilerin ilk olarak sisteme kayıt olmaları gerekmektedir. Bunun için yine aynı menü üzerinden Üye Olun butonuna basınız. Sizlerden istenen bilgileri gerekli boşluklara doldurarak, üye olma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonrasında bu bilgileri kullanarak sisteme giriş yapmanız gerekmekte. Aksi takdirde bu HGS bakiye sorgulama numarası işlevsiz bir hale gelecektir. Sisteme giriş yaptıktan sonra HGS bakiye sorgulama numarası ile birlikte HGS bakiyenizi büyük bir kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu gibi bir işleve sahip olan pek çok sayıda site bulunmaktadır. Ancak tamamen resmi bir site olan PTT sitesi tamamen güvenlidir. Böylece herhangi bir PTT şubesine gitmenize gerek kalmadan, HGS bakiye sorgulama numarası ile internet üzerinden bakiyenizi öğrenebilir, kontrol edebilir ve zor bir durumda kalmanıza hiç gerek kalmamış olur.

HGS Bakiye Sorgulama Numarası Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.